Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.4.2024
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
cechovice fotbalVítaným hostem na Přerovsku, Olomoucku i Šumpersku jsou v posledních kolech I.A třídy týmy z Prostějovska. Domácí fanoušci mohli být o víkendu ve všech případech navýsost spokojeni, všech pět duelů skončilo výhrou jejich celku a vždy viděli minimálně čtyři branky. Konice „B“ a Plumlov nezvládly první poločas, Jesenec krutě odpadl ve druhém a neuspěly ani Klenovice. Jediné Čechovice hrály doma a zvítězily.

FK Mohelnice „B“ – Sokol Konice „B“ 6:0 (4:0)

Rozhodčí: Křepský – Polanský, Damek.
Sestava Konice „B“: Nakládal – M. Drešr, Novotný, Burget (46. Muzikant), Jurník – Navrátil, Kořenovský, T. Křeček, F. Drešr – Vydržel, Antl.
Trenér: Martin Slezák.

Hodnocení trenéra Konice „B“ Martina Slezáka:
„Odjeli jsme sice ve dvanácti lidech, ale s velkými problémy v defenzivě. Největší problémy jsme měli se složením obranné čtveřice, chyběli hlavně nemocný Laďa Bílý a Jarek Rus. Na stoperech museli nastoupit Novotný a Burget, kteří spolu nikdy nehráli, navíc krajní beci také zatím nemají kvalitu na tuto soutěž. Děláme stále stejné chyby, ještě se k nim přidala hrubice Kořenovského. Je to všechno tím, že áčko i béčko muselo hrát ve stejném termínu, zatímco domácí již měli duel áčka za sebou. A v první půli každou šanci proměnili. My jsme měli teprve za stavu 5:0 jednu gólovku.“

TJ Sokol Čechovice – TJ Sokol Bělotín 3:2 (2:1)

Branky Čechovic: Haluza, Kvapil, Jáhl.
Rozhodčí: Petr – Kopecký, P. Dorušák.
Sestava Čechovic: Brablec – Prášil, Peka, Vinklárek, Šťastný – Zacpal, Kolečkář – Kvapil, Hodulák (46. Žídek), Haluza (65. Chmelík) – Jáhl (70. Urbánek).
Trenér: Radim Weisser.

Hodnocení trenéra Čechovic Radima Weissera:
„Opět jsme do utkání vstoupili velmi dobře, v desáté minutě jsme po dvou nádherných akcích vedli 2:0. Soupeři se pak po nedorozumění vzadu, kdy nám v kaluži propadl míč, se štěstím podařilo snížit na 2:1. První půlka byla fotbalově kvalitnější, druhá byla i díky dešti a terénu více bojovná. Jáhl dal krásně z trestného kopu na 3:1 a soupeř v závěru dalším překopem se štěstím po odrazu snížil na 3:2. Myslím si ale, že jsme si vítězství zasloužili a kluci pro to udělali maximum. Byl to další soupeř z čela tabulky, který předvedl kvalitu a my jsme ho doma porazili. Haluzu jsem musel střídat kvůli nataženému svalu, Žídkem jsme trochu reagovali na styl hry soupeře. Hodí se do vysokých míčů, které soupeř bez nějaké kombinace nakopával. Na derby s Jesencem se hráči musí kvalitně namotivovat a odpovědně uzavřít sezonu. Doufám, že to bude tříbodovým ziskem.“

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou – TJ Sokol Klenovice na Hané 3:1 (1:0)

Branka Klenovic: Borovský.
Rozhodčí: Kubíček – Dömisch, Kulička.
Sestava Klenovic: Polák – Chytil, Cetkovský, Liška, Slamenec – Všianský, Kaděra, Rozehnal, Fabiánek – Borovský, Labounek.
Trenér: Jan Kubalák.

Hodnocení trenéra Klenovic Jana Kubaláka:
„Jeli jsme do Lipníku s cílem urvat nějaký bod, ale dopadlo to opačně. Marně hledáme příčinu, protože jeden týden hrajeme docela dobře a druhý opačně. Hráli jsme špatně, nedostupovali jsme a dostali jsme góly po individuálních chybách, dva jsme si víceméně dali sami. Nebyli jsme schopni nic vymyslet a Labounek, který nastoupil po zranění, ani v útoku příliš práce neměl, protože se k němu míč nedostal. Jedinou naši branku dal Borovský po samostatném úniku. Po jediné šanci, takže jsme byli stoprocentní.“

FK Hlubočky – TJ Oresvo Sokol Plumlov 4:1 (3:0)

Branka Plumlova: Frýbort st.
Rozhodčí: K. Pospíšil – Slota, Zavřel.
Sestava Plumlova: Kovařík – Frýbort ml., Hladký, Kutný, Staněk – Bureš (70. Daněček), Ševcůj, Křupka (82. J. Kiška), Matoušek – Frýbort st., Hrstka (46. Ježek).
Trenér: Jan Pešek.

Hodnocení trenéra Plumlova Jana Peška:
„V podstatě se jedná o další zápas jako přes kopírák, který má dva neustále se opakující aspekty. Za prvé obrana připomínající ementál, kde převažuje pomalost, nedůraz, naivita, a za druhé útok, který snese přívlastek „spálím, co se dá“. Pro každého soupeře jsme velice příjemným sparingpartnerem, protože každá situace kolem naší šestnáctky zavání gólem, naproti tomu obrana soupeř může být v absolutním klidu. Nedáme gól ani z nejvyloženějších šancí, v sobotu jsme spálili tak pět tutovek a třešničkou na našem pohřebním dortu byla i neproměněná penalta. Jsem přesvědčen o tom, že bude padat jen jeden, do budoucna je ale potřeba sednout si a udělat radikální řezy.“

SK Bělkovice-Lašťany – SK Jesenec 6:0 (1:0)

Rozhodčí: Kučera – Petr, Damek.
Sestava Jesence: Kýr – Zajíček, Burian, Václavek, Horák – Tyl, D. Čížek, P. Tichý ml., P. Mrňka – J. Tichý, Z. Tichý.
Trenér: Petr Tichý starší.

Hodnocení trenéra Jesence Petra Tichého staršího:
„Vyloženě nám došly síly. Od sedmdesáté do pětasedmdesáté minuty jsme dostali čtyři góly, to se nevidí ani v hokeji. Bělkovice měly více ze hry, ale my jsme to do té doby perfektně odbránili a sami jsme měli náznaky šancí. Mohli jsme sice hned po třiceti vteřinách prohrávat, když jsme si nepohlídali jeden náběh, ale první poločas jsme odehráli dobře. Zdena Tichý měl gólovku a kdyby to zakončoval s chladnou hlavou, tak jsme po deseti minutách mohli vést 1:0. Být tam zkušení matadoři, mohlo to pro nás vypadat trochu líp. Neměl jsem ani nikoho na střídání, jak jsem již avizoval minulý týden, ale výsledek je pro nás hodně krutý. Zápas jsme dohrávali jen v devíti, Čížek má nakopnutý kotník a Václavek dostal pořádného koňara.“