Dobrý večer, dnes je sobota 27.4.2024
svátek slaví Jaroslav,
zítra Vlastislav

FOTOGALERIE: Drama se zápletkou až do posledních chvil se určitě mohlo líbit divákům, méně už domácímu trenérovi Oldřichu Machalovi, který si takové nerváky rád nechá ujít. Domácí začali slušně a v první půli si díky gólům Schustera a Rolince vypracovali dvoubrankový náskok, po změně stran však Varnsdorf náhodně snížil a utkání, v němž hosté dohrávali v devíti, se lámalo až v samém závěru. V poslední minutě hosté vyrovnali, euforie jim však vydržela necelé dvě minuty, kdy Lutonský prošel obranou a strhl vítězství na domácí stranu.

První střelecké pokusy si připsal Koudelka, ty ovšem neoplývaly přesností. Zato Schusterova hlavička po rohovém kopu našla síť Samoelovy branky a eskáčko šlo do vedení – 1:0 Ten také na poslední chvíli odkopem na roh zmařil rodící se dobrou Micovčákovu šanci. Po necelé půlhodině hry rozehrával zleva nepřímý volný kop Střeštík a Rolinc se opět hlavičkou trefil přesně pod břevno Samoelovy branky – 2:0. Střelec druhé branky byl po pár minutách opět v šanci, tentokrát branku minul. Ještě do poločasu poslal pěkný centr před branku Rudnickij, Bréda míč ovšem odkopl před nabíhajícími protihráči.
Pět minut po změně stran se neprosadili v koncovce Rolinc ani Píchal, zato na druhé straně po vhazování v rohu šestnáctky z otočky napálil míč Micovčák a trefil se přesně k pravé tyči, kam Bréda nedosáhl – 2:1. Další zápletku přinesla šedesátá minuta, kdy byl po faulu na unikajícího Rolince předčasně odpraven do šatny Lehoczki a z následného trestného kopu mířil Střeštík těsně mimo branku. A to ještě nebylo všechno, čtvrt hodiny před koncem odešel do sprch po druhé žluté kartě také Kocourek. To už se zdálo, že proti devíti nemůže domácím vítězství uniknout.
Jenže minutu před koncem zahrávali hosté nepřímý volný kop, na nějž přišel i brankář Samoel. Odražený míč vrátil nekompromisně za Brédova záda Kubista a tým ze Šluknovského výběžku zažíval euforii – 2:2! Ta mu ovšem dlouho nevydržela. Už v nastaveném čase prošel obranou jako nůž máslem Lutonský a přesnou střelou k tyči rozhodl o tom, že všechny tři body konečně zůstaly v Prostějově – 3:2.

Oldřich MACHALA
-trenér 1.SK Prostějov:
„Zápas se mi hodnotí lépe, protože jsme jej zvládli, ale měli jsme jej tak rozehraný, že jsme ho měli absolvovat úplně v klidu. Šancí jsme měli hodně, jenže tohle se nám opakuje už třetí zápas. Ve Vítkovicích vedeme 2:0, nedohrajeme to, v Sokolově vedeme o gól, máme šance na další tři nebo čtyři, i dnes jsme mohli zápas dávno rozhodnout. I když hrál soupeř v deseti, posléze v devíti, tak už nemá co ztratit. Ze standardní situace se může stát, že dá branku, byl tam i hostující brankář. Udělali jsme hrubou chybu a stav byl opět vyrovnaný po takovém průběhu utkání. Nedali jsme ale hlavy dolů a zápas jsme rozhodli výbornou individuální akcí Lutonského, který přešel přes tři hráče. Zápas jsme ale měli rozhodnout mnohem dřív. Gratuluji soupeři, že se takhle dostal do zápasu. Vítězství jsme si zasloužili, musím poděkovat hráčům, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Jinak by to bylo špatné...“

David OULEHLA
-trenér FK Varnsdorf:
„Jsem hodně nespokojený jednak z pohledu výsledku, ale hlavně proto, že jsme utkání, na které se pečlivě připravujeme, naprosto nezvládli po mentální stránce. Dvakrát inkasujeme ze standardní situace, na které jsme se připravovali. První branka byla úplně zbytečná, Schuster zakončoval naprosto sám, nikdo kolem něj nebyl. To je ve druhé lize obrovský problém. Za stavu 2:0 už je to složité. Pokud kluci nepochopí to, že se musí soustředit na hru, být poctiví, disciplinovaní, je to složité. Dvě červené karty byly úplně zbytečné. Pokud nepochopí, že se mají soustředit na věci, na které mají, tak je to těžké. Kdybychom dohrávali utkání v devíti v poli místo v osmi, možná jsme mohli remízu uhrát... Od toho musíme začít, na hráče jsem hodně naštvaný.“

8. kolo:
1.SK Prostějov – FK Varnsdorf 3:2 (2:0)
Branky: 12. Schuster, 28. Rolinc, 90.(+2) Lutonský – 54. Micovčák, 90. Kubista.
Rozhodčí: Dorušák – Šimáček, Vodrážka; ČK: 59. Lehoczki, 76. Kocourek (oba V). Žluté karty: 45.(+1) Lutonský – 35. Barac, 50,. 76. Kocourek, 55. Houser. Diváci: 490.
Statistiky: střely na branku 5:3, střely mimo 6:1, rohové kopy 14:2.

sestava Prostějova: Bréda – Lutonský, Schuster, Janíček, Pašek – Píchal (90.+3 Zapletal), Slaměna, Polák, Střeštík (82. Dittmer), Koudelka – Rolinc (88. Kotouč). Trenér: Oldřich Machala
sestava Varnsdorfu: Samoel – Heppner, Ngimbi, Lehoczki, Finěk – Barac (78. Kubista), Bláha, Houser, Rudnickij (61. Breda) – Kocourek, Micovčák (68. Kazda). Trenér: David Oulehla.

Jihlava - Chrudim4:2 (2:2)

Branky: 9. Jawo, 31. Vaculík (pen.), 74. Mikuš, 90+3. Klobása – 21. Dostálek, 44. Krčál. Rozhodčí: Vojkovský – Horák, Hurych. ŽK: 45+2. Tijani – 30. Janoušek, 50. Sulík, 86. Sixta, 90+5. Ujec, 90+5. Vencl. Diváci: 1142.
Ústí n/L - Sokolov2:2 (1:1)

Branky: 8. Matějka, 81. Matějka – 31. Štípek, 90+3. Hošek. Rozhodčí: Adámková – Podaný, Lakomý. ŽK: 44. Prošek, 53. Miskovič, 67. Brak – 37. Vávra, 50. Stropek, 80. Červenka. Diváci: 878
Brno - Líšeň 2:0 (1:0)

Branky: 23. Pázler, 84. Magera. Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Pečenka. ŽK: 77. Šumbera – 2. Hlavica, 45+2. Reteno Elekana, 52. Hladík. Diváci: 8122.
Pardubice - Dukla 3:1 (2:1)

Branky: 20. Kohút, 28. Kohút, 48. Pfeifer – 45+1. Daniel Tetour. Rozhodčí: Zelinka – Mikeska, Bureš. ŽK: 44. Kohút, 45. Šejvl – 66. Doumbia, 86. Preisler, 88. Chlumecký, 89. Hadaščok. Diváci: 1760.
Vyšehrad - Třinec1:2 (0:2)

Branky: 27. Nitrianský – 81. Kubala, 90+2. Samiec. Rozhodčí: Hocek – Poživil, Leška. ŽK: 29. Vejvar, 84. Rothe – 11. Omasta, 71. Valenta. Diváci: 421.
Žižkov - Hr. Králové1:2 (0:2)

Branky: 60. Čapek – 37. Jukl, 40. Soukeník. Rozhodčí: Denev – Nádvorník, Klupák. ŽK: 4. Švenger, 75. Bazal – 60. Kvída, 75. Ottmar, 85. Martinec, 90+2. Leibl, 90+3. Zbrožek. Diváci: 1831.
Vlašim - Vítkovice2:1 (1:0)

Branky: 12. Fotr, 71. Januška – 90. Klusák. Rozhodčí: Orel – Myška, Dohnálek. ŽK: 85. Průcha – 67. Matěj, 84. Klusák. Diváci: 645.

9. kolo, sobota 21. září, 10:15 hodin:
Vítkovice - Sokolov (20.9., 18:00), Jihlava - Brno, Dukla Praha - Ústí n. L., Chrudim - Vlašim, Třinec - Žižkov, Líšeň - Prostějov (16:30), Varnsdorf - Pardubice (22.9., 16:30), Hradec Králové - Vyšehrad (22.9., 17:00)