Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Víkendové zhoršení počasí dosti ovlivnilo průběh nedělního utkání 18. kola Okresního přeboru-II. třídy OFS Prostějov ve Výšovicích, kde je místní hřiště otevřené právě západním větrům. Favorizovaní hosté se s nelehkými podmínkami vyrovnali a odvezli si cenné tři body. V prvním poločase trápil vítr domácí, kteří se také dostali do dvoubrankového deficitu, přesto ještě vstřelili kontaktní branku a díky penaltě po změně stran vyrovnali. Utkání, po jehož průběhu by si každý z týmů zasloužil aspoň bod, rozhodla penalta za ruku v závěrečných minutách.

Hned v úvodu nasměroval Vrahovice do vedení domácí Křivinka, kterému se po rohu a odraženém míči podařilo odvrátit hlavou centr do vlastní branky a bylo to 0:1. Po čtvrthodině poslal větrem posilněný výkop Krč až k pokutovému území domácích, obrozený kanonýr Studený vyzrál na dva domácí obránce a zvýšil náskok svého týmu – 0:2. Po půlhodině hry Farný z voleje pálil těsně nad břevno, poté už přišli ke slovu domácí. Po volném přímém kopu, který Krč vytěsnil na břevno, ze závaru ve vápně dotlačil míč do branky opět Křivinka, který tak kompenzoval nešťastnou teč z úvodu utkání – 1:2. Do poločasu se ještě proti výživné střele hostí vytáhl Marcel Škop.
Po změně stran zahrozil zleva domácí Kvapil, který to zkoušel technicky na zadní tyč, ale bez potřebné přesnosti. Potřebný důraz při ofenzivním snažení předvedl Olbert, ani on neměl přesnou mušku. Farného pokus z úhlu vychytal Škop, ani další hostující pokus nebyl přesný.
Čtvrt hodiny před koncem přišel faul na Olberta v šestnáctce hostí a domácí z penalty zaslouženě vyrovnali – 2:2. Ke stejné herní situaci ovšem došlo po prokazatelném hraní rukou na druhé straně, domácí se sice snažili reklamovat předchozí ofsajd, avšak bezvýsledně. Exekutor Bukovec se nemýlil a tři body tak putují do Vrahovic – 2:3! Hosté jsou s třiceti body páté, Výšovice s polovinou nasbíraných bodů předposlední.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Michal DUDÍK – FK Výšovice:
„V prvním poločase jsme hráli proti větru a nedařilo se nám tím vymanit z tlaku soupeře. Bylo vidět, jak některé odkopy vypadaly. První gól jsme soupeři darovali, to se stane, při druhém podběhli balón dva obránci. Když jeden udělá chybu, druhý musí pokrývat hráče, to jsou banální chyby, které jsme bohužel udělali. Zvedli jsme se, dali jsme do poločasu gól a ve druhém poločase jsem pevně věřil, že to otočíme. Věděl jsem, že to je naše strana a sílu tady na to máme. Myslím si, že jsme soupeře zatlačili a dostali se do několika šancí. Je to všechno ‚kdyby‘. Jednou zachránil gólman, dvakrát míč proletěl těsně vedle tyče. Ve druhém poločase hrály Vrahovice na brejky, už nevymýšlely. Poločasy byly zrcadlově otočené, zápasu by slušela remíza, je to kruté. Penalta v závěru byla vyústěním dvou chyb, už na polovině měla být přerušená hra, pak samozřejmě ta nesmyslná ruka.“
Vladimír KRČ – Sokol Vrahovice:
„Nastoupili jsme v okleštěné sestavě, do utkání jsme nastoupili velice dobře, byli jsme aktivní, samozřejmě nám pomohlo, že domácí hráli proti větru. Domácí pak začali tlačit a zaslouženě vyrovnali, my jsme poté trochu vypadli z role. Za svůj výkon si určitě zasloužili bodovat, bohužel se hraje celých devadesát minut. Penalta stoprocentně byla.“

Výšovice - Vrahovice 2:3 (1:2)
Branky: 33. Křivinka, 78. Kvapil (p) – 5. Křivinka (vl.), 18. Studený, 87. Bukovec (p). Rozhodčí: Krátký – Motal, Mašek. Žluté karty: 33. Dvořák, 61. Farný, 83. Vitásek (všichni Vrahovice). Diváků: 115
Výšovice: M. Škop – J. Škop, Krajíček, Obručník – Krčmář – Mrňka (71. Fildán), Pelikán, Křivinka, Smička – F. Okleštěk (46. Olbert), Kvapil. Vedoucí mužstva: Michal Dudík.
Vrahovice: Krč – Michalec, Bukovec, Prucek, Klíč – Varga, Vitásek, Dvořák, Petík (90. Hanák) – Farný, Studený. Trenér: Vladimír Krč.

Další výsledky 18. kola: Brodek u Konice – Horní Štěpánov 0:1 (0:0), Meluzín Josef, Čechovice „B“ - Nezamyslice 4:1 (0:1), 2x Bílý Petr, Naicler Jan, Sobota Kristián – Matoušek Arnošt, Vícov – Tištín 1:1 (1:0) PK: 3:4, Rozsíval Jakub – Cetkovský Marek, Držovice – Brodek u Pv 2:0 (1:0), Chlup Martin, Řehulka Martin, Skalka – Vrchoslavice 3:4 (0:1), 2x Bartoník Jan, Khýr Richard – Dostál Martin, Hradil Tomáš, Machálek Jan, Horák Pavel, Dobromilice – Určice „B“ 2:0 (1:0), Václavík Jan, Abeles Ondřej