Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Do konce druhé nejvyšší soutěže ještě pět kol chybí, ale utkání 25. kola s Táborskem bylo pro domácí 1.SK Prostějov zásadní. Šlo totiž o přímý souboj s jedním z možných adeptů sestupu a jako takové bylo nutné bezpodmínečně vyhrát. Drobné obavy vzbuzovala osoba hlavního sudího, který podle názoru domácích neměřil v nedávném utkání s Budějovicemi úplně stejným metrem. Nakonec ale domácí vydřeli těsné vítězství 2:1 a k záchraně jim chybí de factoi uhrát už „jen“ čtyři body.

Přestože do sobotní utkání s Táborskem si nikdo z domácích borců nepřinesl žádné disciplinární tresty, měl trenér Oldřich Machala opět omezené pole působnosti. Do utkání kromě dlouhodobých marodů Brédy, Šteigla a Pernackého nemohl zařadit ani Suse, který sice byl na lavičce. Jeho dlouhodobější zdravotní problémy se ovšem zhoršují a zřejmě dojde na operativní řešení. Nakonec to byl ale právě Sus, který do druhého poločasu prostě musel nastoupit za zraněného Janíčka a svého úkolu se zhostil nadmíru dobře.
Na soupisce každopádně zaujalo ještě jedno jméno, v kolonce asistenta se objevil Ladislav Onofrej, který je s týmem teprve od minulého úterý. Jde o měsíc avizované rozšíření realizačního týmu, v jehož důsledku se Petar Aleksijević vrátil plně na místo trenéra brankářů a může se více věnovat činnosti sportovního manažera.
Samému utkání předcházely dvě milé gratulace, trenér starších dorostenců Pavel Musil slavil padesáté narozeniny a přímo jeden z aktérů utkání, kapitán týmu Karel Kroupa, dovršil v den zápasu devětatřiceti let. Jako by léta nepočítal, naskočil si po dvanácti minutách na centrovaný míč, který hlavou uklidil přímo do růžku táborské branky.
Nejenže si dal ten nejlepší dárek k narozeninám, ale zásadně pomohl týmu, který držel otěže zápasu, i když opticky se mohlo zdát, že Táborsko mělo v prvním poločase určitou převahu v držení míče. Dopředu však nijak nebezpečné nebylo a vyrovnávací branka byla spíše dílem ojedinělé standardní situace.
Branka téměř do šatny mívá dost často neblahé následky, o přestávce byla ovšem v domácí kabině znát víra ve vlastní schopnosti. „Nebláznit, neotvírat hru, hrát trpělivě, branka přijde,“ dalo by se shrnout předsevzetí do druhé půle. Branka opravdu přišla, postaral se o ni trefou Koudelka, a přes snahu hostů už byla brankou vítěznou.
Eskáčko teď čekají tři nesmírně těžká utkání. Už v pátek večer budou o body bojovat ve Vítkovicích, na státní svátek 8. května je čeká doma Jihlava a poté v neděli dlouhý výjezd do Varnsdorfu. Výsledek těchto tří utkání může výhru s Táborskem zrcadlit v úplně jiném světle.

25. kolo, sobota 4. května, 10.15 hodin:
Vítkovice - Prostějov 3.5., 17:00), Hradec Králové - České Budějovice (3.5., 18:00), Jihlava - Žižkov (3.5., 18:00), Chrudim - Třinec, Pardubice - Znojmo, Sokolov - Brno, Mas Táborsko - Ústí n. L. (5.5., 17:00), Varnsdorf - Vlašim (5.5., 17:00).