Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: Další domácí zápas se vzhledem k postavení v tabulce Prostějova a Táborska jevil jako extrémně důležitý. Pro zásadní krok k udržení soutěže bylo ve 25. kole Fortuna:Národní ligy nutné získat opět tři body. Plán začal v sobotním odpoledni plnit oslavenec Karel Kroupa, který se trefil zhruba ve stejném momentě jako proti Sokolovu. Z náhodné standardní situace sice Táborsko vyrovnalo, ale ve druhém poločase strhl vítězství na domácí stranu Jan Koudelka.

Po necelých deseti minutách se do brejku dostal Píchal, zbavil se obránce, jenže těsně přestřelil. Tucet odehraných minut pak neznamenalo rozhodně tuctový gól. Po sérii rohů si Kroupa naskočil na centrovaný balón a hlavičkou trefil přesně růžek Šimanovy branky – 1:0. O chvíli později Lutonský poslal do šestnáctky centrovaný balón tak šikovně, že Šiman měl co dělat, aby jej vytěsnil mimo branku. Koudelkovo zakončení zpoza šestnáctky minulo pravou tyč. Po dvaceti minutách se připomněli hosté, po Pilíkově centru zakončoval hlavičkou Frýdek, jeho koníček příliš bujarý nebyl a Le Giang jej rychle zkrotil. Po necelé půlhodině hry dostali hosté příležitost kopat za hranicí šestnáctky přímý kop, Březinův pokus Le Giang vyboxoval. Dva Slaninkovy centry k ohrožení branky Táborska nevedly, Koudelkovu střelu zneškodnil Šiman. Pět minut před přestávkou si Kroupa příliš důrazně vyšlápl na Březinu a Valentův nepřímý kop zužitkoval ze druhé vlny hlavičkující Vandas – 1:1. Vzápětí se mohlo eskáčko dostat zpět do vedení, když Šiman odčaroval kouzlo Biolkovy hlavičky, Lutonského střela pak jen těsně lízla břevno táborské branky.
Po hodině hry našel po rohovém kopu Slaninka Vošahlíka, jeho zakončení na přední tyči šlo ale mimo branku. Na druhé straně po stejné herní situaci zakončoval Frýdek střelou těsně nad branku. O chvíli později hledal tak dlouho Koudelka prostor ke střele, až se zdálo, že šanci prováhal, nakonec si ovšem jeho střela cestu za Šimanova záda proklestila – 2:1. Osm minut před koncem vybídl k rychlému posunu vpřed Kroupa Lutonského, míč z jeho kopačky znovu sledoval břevno z ptačí perspektivy. Těsně před koncem nejprve Frýdek nevyužil individuálních dovedností a nenašel nikoho k zakončení, pak Koudelka odmítl definitivní rozhodnutí a z dobré pozice mířil opět nad branku. Ani v tříminutovém nastavení už hosté na remízu nedosáhli.

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Byly to opět nervy, vedli jsme 1:0, poločas byl výborný. Podle mého názoru jsme viděli nadstandardní druholigový zápas. Zpočátku to nebylo úplně ono, ale od zhruba patnácté minuty jsme hráli velmi dobře. Měli jsme dost šancí i na druhou branku, naopak soupeř vyrovnal ze standardní situace a ve druhé půli jsme měli problém. Vypadl nám ze sestavy Tomáš Janíček, doufám, že má pouze natažený sval, že to není nic vážnějšího. Martin Sus má nově problémy s achillovkou a vůbec neměl nastoupit. Přemluvili jsme jej a myslím, že nám hodně pomohl. Ve druhé půli jsme chtěli hrát trpělivě s tím, že jsme lepší mužstvo, na druhou stranu musím uznat, že Táborsko je dobré mužstvo, lepší, než jsme předpokládali. Musím hráčům poděkovat za výborný výkon, museli jsme další utkání v řadě doma vyhrát. Udělali jsme dobrý základ k tomu, abychom se zachránili v soutěži.“

Petr MIKOLANDA
-trenér FC MAS Táborsko:
„Domácí se dostali do vedení po fantastické hlavičce Kroupy, byl to těžký kop a ještě míč trefil do šibenice, s tím jsme neměli moc co dělat. V prvním poločase jsme hráli fotbal společně s domácími, dalo se na to koukat, zaslouženě jsme vyrovnali na 1:1. Druhý poločas se změnil v gladiátorské hry, které proměnila jediná šance domácích. Nechci spekulovat, jestli byl na polovině hřiště Valenta sražen Polákem, nebo nebyl, z toho vznikla situace tři na dva a domácí ji proměnili. My jsme pak měli jednu jedinou šanci Frýdkem na zadní tyči. Dalo by se říci, že díky jediné šanci domácích zápas skončil 2:1. Druhý poločas nemohl být hezký ani z jedné strany, to byly opravdu gladiátorské hry, to je špatně pro fotbal. Kdybychom hráli fotbal, bylo by to v pořádku. Jenže hráči měli strach, abychom nedostali gól, tak jsme chodili do soubojů a v tom nejsme úplně optimální.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 25. kolo
1.SK Prostějov – FC MAS Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 12. Kroupa, 61. Koudelka – 42. Vandas
Rozhodčí: Lerch – Koval Mojžíš. Žluté karty: 37. Koudelka, 67. Sus, 77. Biolek – 80. Klusák. Diváci: 500.

Statistiky: rohové kopy 7:4, střely na branku 4:4, střely mimo 8:4.

1.SK Prostějov: Le Giang – Slaninka, Schuster, Janíček (46. Sus), Biolek – Lutonský (86. Machynek), Polák, Vošahlík, Píchal (61. Žikol) – Koudelka – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
FC MAS Táborsko: Šiman – Klusák, Navrátil, Březina, Pilík – Frýdek, Čermák, Kučera, Vandas – Valenta, Musiol. Trenér: Petr Mikolanda.

Třinec - Hradec Králové
2:2 (1:1)
Branky: 10. Dedič, 72. Arroyo – 25. Šípek, 63. Martinec. Rozhodčí: Klíma – Myška, Melichar. ŽK: 60. Kvída (HKR). Diváci: 410.

Žižkov - Varnsdorf2:0 (1:0)
Branky: 25. Kubala, 83. Kubala. Rozhodčí: Petřík – Kubr, Hock. ŽK: 57. Žežulka – 90. Kodeš. Diváci: 933.

Chrudim - Jihlava4:3 (0:1)
Branky: 54. Vencl, 57. Froněk, 60. Froněk, 90. Vašulín – 42. Vaculík, 73. Petr, 87. Jiří Klíma. Rozhodčí: Rejžek – Pfeifer, Leška. ŽK: 16. Kesner, 52. Vencl, 90+4. Mastík – 47. Petr, 79. Chlumecký. Diváci: 1035.

Žižkov - Hradec Králové
1:1 (1:0)
Branky: 31. Urbanec – 67. Martinec. Rozhodčí: Marek – Vlasjuk, Pečenka. ŽK: 17. Antl, 54. Žežulka, 76. Muleme – 4. Jukl, 39. Urma, 77. Zorvan, 81. Martinec. Diváci: 1032.

Třinec - Varnsdorf2:0 (1:0)
Branky: 15. Kušnír, 87. Weber. Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Dohnálek. Karty: 19. Omasta, 23. Šuľa, 72. Samiec, 73. Janoščín – 20. Heppner, 71. Zbrožek, 74. Ondráček, 78. Kodeš, 90+4. Schön. Diváci: 420.

Č. Budějovice - Sokolov1:0 (1:0)
Branka: 30. Grajciar. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček. Diváci: 2176.

Vlašim - Vítkovice1:0 (1:0)
Branky: 33. Mil. Kadlec. Rozhodčí: Danev – Pelikán, Vlček. ŽK: 81. Skopec (VLA). Diváci: 403.

Brno - Znojmo2:0 (1:0)
Branky: 22. Štepanovský, 76. Růsek. Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Ratajová. ŽK: 44. Magera, 82. Pachlopník – 34. Maksić, 37. Avdić. Diváci: 2718.

25. kolo, sobota 4. května, 10.15 hodin:
Vítkovice - Prostějov 3.5., 17:00), Hradec Králové - České Budějovice (3.5., 18:00), Jihlava - Žižkov (3.5., 18:00), Chrudim - Třinec, Pardubice - Znojmo, Sokolov - Brno, Mas Táborsko - Ústí n. L. (5.5., 17:00), Varnsdorf - Vlašim (5.5., 17:00).