Příjemnou noc, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: Vrchoslavice ztratily ve stíhací jízdě za lídrem tabulky Okresního přeboru-II. třídy z Horního Štěpánova další bod, který přenechaly v Krumsíně „domácímu“ Vícovu. Ten měl v prvním poločase optickou převahu, kterou zužitkoval až v závěru, když předtím prohrával z brejové situace. V druhé půli se prakticky hrálo na jednu branku, ale Vícov cenný bod ubránil. V tabulce je devátý s jedenadvaceti body, Vrchoslavice na druhé příčce ztrácejí na Horní Štěpánov body tři.

Od úvodních minut byl Vícov častěji na míči a hosté spíše opatrně vyčkávali. První šanci měl Rozsíval, který vystřelil těsně nad branku. Na druhé straně po levém křídle prosvištěl Liška, oklamal i gólmana, jenže před prázdnou brankou odvracel míč do bezpečí jeden z obránců. Rozsíval byl nadále střelecky agilní, jenže neměl seřízenou mušku, vrchoslavický Dostál mířil z voleje také mimo.
Po půlhodině hry to byl opět Liška, který potáhl míč po levé straně, posunul míč na střed Dostálovi a ten technickou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu. Po rohu mohl ještě zvýšit vedení Klesnil, jenže Drčka vyrazil míč na další roh. Prostor ohraničený třemi tyčemi netrefil ani Světlík. Pět minut před pauzou Ježek zleva odcentroval a Tesařík umístěnou hlavičkou k tyči vyrovnal. Ještě do přestávky nastřelil hostující Liška břevno.
Liška se mohl zapsat do historie utkání hned po přestávce, jenže Drčka mu při jeho nájezdu včas zmenšil střelecký úhel. Vrchoslavice se dokonce radovaly z druhé branky, jenže ta podle názoru sudího padla z ofsajdu. Ve střeleckém snažení nebyli úspěšní ani oba Horákové nebo Dostál. Neúspěšný pokus o lob předvedl zleva Ježek. Spíše propagační střelu vyslal na Mariana Jurčíka Světlík.
Po dělbě bodů rozhodovaly o tom bonusovém penalty, Vícovští nebyli úspěšní hned dvakrát, rozhodující penalta šla jen do tyče.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Miroslav KRUTOVSKÝ – Sokol Vícov:
„Bod za průběh utkání určitě bereme, hráli jsme v improvizované sestavě, chybělo nám dost hráčů, někteří hráli zdravotně indisponovaní. Z tohoto pohledu to pro nás bylo hodně těžké. Do utkání jsme celkem dobře vstoupili, soupeře jsme nepouštěli do šancí, některé jsme si naopak vytvořili, ale překopli bránu. Inkasovali jsme z brejku po krásné střele, dokázali jsme ale po centru odpovědět a vyrovnat, což pro nás ještě do poločasu bylo důležité. O poločasu jsme si řekli, že ještě zkusíme uhrát dobrý výsledek, což se nám, myslím, povedlo. Ve druhém poločase měl soupeř určitě více šancí, my jsme měli jen náznaky brejků, které jsme nedotáhli. Ke konci zápasu jsme už byli pod tlakem, síly zřetelně ubývaly. Druhý poločas jsme hráli víceméně na brejky a po jednom jsme klidně mohli kopat penaltu. S bodem jsme proti favoritu určitě spokojeni. Mrzí určitě penalty, mohli jsme získat bod navíc, ale nedaří se nám, nevím, kde je zakopaný pes. Penalty trénujeme, přesto to není ono.“
Miroslav PANÁČEK – Sokol Vrchoslavice 1946:
„Beru to jako ztrátu bodu, i když jsem měl z tohoto hřiště obavy, tohle nám nevyhovuje, jsme zvyklí hrát technický fotbal. Navíc jsme neměli ideální sestavu, stoper hrál s horečkou, druhý stoper lehl také, takže sestava byla úplně jinak poskládaná. Navíc šlo o poměrně klíčové hráče, třeba Tomáše Hradila, který by už příště měl nastoupit. Podpora z obrany pak nebyla taková, jak by měla být. Soupeř nakopával balóny, dal velice laciný gól. My jsme neproměnili šance, tím pádem z toho byla remíza. Bylo to hodně soubojové, soupeř byl bojovný. Ve druhém poločase jsme měli prakticky permanentní tlak, ovšem bez efektu. Se dvěma body nejsem spokojený, ale počítal jsem s touto nepříliš pohlednou hrou. Díky bohu aspoň za ty dva body, protože ani na penalty jsme nebývali příliš úspěšní.“

Vícov - Vrchoslavice 1:1 (1:1) PK 3:4
Branky: 40. Tesařík – 30. Dostál. Rozhodčí: Milar – Hubený, Horák. Žlutá karta: 76. R. Jurčík. Diváků: 72
Vícov: Jan Drčka – Pliska, Adámek, Humpolíček, Chytil – Šobr, Světlík, Tesařík, Rozsíval – Ježek, Jiří Drčka. Trenér: Miroslav Krutovský.
Vrchoslavice: M. Jurčík – R. Jurčík, Holub, Trávníček, Tomek – Machálek, Horák ml, Fialka, Dostál – Liška, Klesnil (46. Horák st.). Trenér: Miroslav Panáček.

16. kolo: Držovice – Vrahovice 3:3 (1:1) PK: 3:5, 2x Fiferna Lukáš, Solano Valina Borja – 2x Bukovec Svatopluk, Dvořák Jan, Brodek u Konice – Výšovice 5:1 (3:0), 2x Koudelka Zdeněk, 2x Kolář David, Koudelka Petr – Kvapil Jakub, Čechovice – Tištín 8:4 (6:3), 3x Chmelík Bořek, 2x Jančík Jiří, 2x Klváček Josef, Foret Pavel, Bílý Petr – 2x Bosák David, Hanák František (vl.), Nezamyslice – Určice „B“ 0:7 (0:2), 3x Bross Petr, 2x Vodák Petr, Plišťák Kamil, Čajan Pavel, Skalka – Horní Štěpánov 1:5 (1:1), Glouzar Martin – 2x Abrahám David, 2x Meluzín Josef, Rychnovský Lukáš, Dobromilice – Brodek u Pv 4:1 (1:1), 2x Kratochvíl Jakub, Blumenstein Zdeněk, Richter Patrik – Piňos Petr, Vícov – Vrchoslavice 1:1 (1:1) PK: 3:4, Tesařík Adam – Dostál Martin