Dobré ráno, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: No konečně! V co doufal každý opravdový fanoušek prostějovského fotbalu, se uplynulou sobotu proti Znojmu v jedenadvacátém kole Fortuna:Národní ligy stalo skutečností. Je vidět, že když začíná být situace opravdu kritická, tým kouče Machaly umí zapnout. Najednou tu byla radost ze hry, pilná střelba, krásné góly. Některé pasáže hry bez nadsázky připomínaly exhibici. Nakonec Jihomoravanům nadělilo eskáčko pověstného búra, což si vysloužilo ovace příznivců, kteří měli vstup na utkání zdarma. Je ale samozřejmě třeba zůstat realisty, Znojmo stále nepatří k lepší polovině mužstev a už v pátek je na programu těžké utkání v Ústí nad Labem.

Po čtyřech jarních porážkách v řadě byly karty rozdané jasně. Předposlední sestupová příčka už nedávala šanci, kam dál ustoupit, a přijatelným výsledkem bylo jen jakékoli vítězství. Trenér Oldřich Machala se musel popasovat s obvyklými limity stran skládání sestavy, protože k běžnému koloritu patří vykartovaní hráči. Tentokrát měl pověstného stopku Biolek za čtyři žluté a Janíček za vyloučení v závěru zápasu v Brně na Zbrojovce. Vzhledem k sotva doléčenému zranění Pernackého byla jasná stoperská dvojice, o pravém bekovi bylo také jasno, Machynek se za příležitost odvděčil vynikajícím výkonem. Na postu defenzivního záložníka se osvědčil Vošahlík, kterému dělal parťáka ve středu zálohy Polák, kraje obstarávali Píchal s Lutonským a v útoku operoval staženější Koudelka s hroťákem Kroupou.

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Zápas se mi konečně hodnotí dobře. Bylo nám jasné, že nás čeká kvalitní soupeř, jeho výsledky hovoří za vše. Chtěli jsme po hráčích, aby ukázali charakter, protože jsme měli už strašlivou sérii a výkony nebyly takové, jak by měly být. Jsem rád, že jsme dnes ukázali charakter mužstva a zápas zvládli. První poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem. Samozřejmě nám velmi pomohla rychlá branka, pak se zápas vyvíjí úplně jinak. Vyhrávali jsme většinu osobních soubojů, měli jsme brejkové situace, které jsme nedohráli. Třetí gól podle mě rozhodl utkání. Už jsme byli hodně nakročeni ke třem bodům, ale upozorňoval jsem hráče v kabině, abychom nepřestávali hrát, což se také u nás stalo. Vypadli jsme z role, dostali jsme gól na tři jedna a některé šance Znojma jsme odvrátili. Čtvrtý gól byl pojistkou. Kluky musím pochválit za velmi dobrý kvalitní výkon. Body jsme potřebovali a věřím, že půjde o odrazový můstek k lepším výsledkům.“
František ŠTURMA
- trenér 1.SC Znojmo FK:
„Doufám, že se z tohoto zápasu trochu ponaučíme. Pro nás to byla po zápasech, které jsme teď odehráli, docela velká facka. Věděli jsme, že Prostějov má dobrý tým, zmiňoval jsem to i v médiích, že mají určitě tým na vyšší postavení v tabulce. Hráče jsme na to upozorňovali. Přijde první minuta, z naší strany nesoustředěnost a prohráváme 0:1. Ve čtvrté minutě prohráváte 0:2, samozřejmě hlava a psychika hráčů jsou okamžitě dole. I když jsme se snažili, bylo to v prvním poločase na kontaktní branku málo. Před přestávkou jsme dostali smolnou branku, kdy se míč odrazil od břevna brankáři do zad a do brány. Se stavem 0:3 se těžko něco dělá. Snažili jsme se o přestávce kluky podpořit, dali jsme na 3:1 a měli nějaké šance na kontaktní gól, jenže v momentě jsme dostali na 4:1 a bylo po zápase. Soupeř byl od prvních minut jednoznačně lepší, šel za vítězstvím víc než my.“
Dohrávka 20 kola:
Ústí n/L - Č. Budějovice0:1
Branky: 58. Kladrubsky. Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Flimmel. ŽK: 88. J. Peterka, 90+3. Krátký – 36. Wermke, 42. Javorek. Diváci: 1432.

21. kolo:
Prostějov - Znojmo 3:0 (3:0)

Jihlava - Varnsdorf 3:1 (2:0)
Branky: 38. P. Breda, 44. Vaculík (pen.), 62. Šulc – 54. Dordić. Rozhodčí: Klíma – Pelikán, Šimáček. ŽK: 26. Tijani, 90+1. Jiří Klíma – 35. Kocourek, 37. Kodeš, 44. Zbrožek, 64. Bláha. Diváci: 1187.

Chrudim - Táborsko2:1 (1:0)
Branky: 41. Vašulín, 69. Sixta – 77. Březina. Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Vlček. ŽK: 90+4. Zíma – 45+1. Klusák, 68. Zárybnický. Diváci: 1360.

Třinec - Vítkovice 1:1 (0:1)
Branky: 57. R. Vaněk I. – 8. Matěj. Rozhodčí: Váňa – Blažej, Leška. ŽK: 7. Kušnír, 64. Schwendt, 65. Hapal – 32. Holiš, 54. Mikula. ČK: 69. Schwendt (TRI) Diváci: 483.

Žižkov - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 7. Súkenník – 22. Vávra. Rozhodčí: M. Matějček – D. Hock, J. Mojžíš. ŽK: 21. Šustr, 71. Opluštil, 78. Mashike Sukisa, 90. Šimek – 44. Glaser, 84. A. Čihák. Diváci: 1080.

Vlašim - Hr. Králové 0:0
Rozhodčí: Rejžek – Vodrážka, Pfeifer. ŽK: 48. Piško, 58. Novotný, 70. Mizerák – 29. Martinec, 67. Firbacher. Diváci: 496.

Č. Budějovice - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 74. Táborský (pen.). Rozhodčí: Ginzel – Dobrovolný, Fišer. ŽK: 33. Jeřábek, 44. P. Černý, 61. Piroch, 73. A. Fousek (všichni PCE). Diváci: 2071.

Brno - Ústí n/L 0:0
Branka: 12. Kocourek. Rozhodčí: Matějček – Kříž, Kubr. ŽK: 17. Růsek, 42. Sukup (oba BRN). ČK: 51. Tvrdoň (UNL). Diváci: 2115.

22. kolo, pátek 12. dubna, 18.00 hodin:
Vítkovice – Č. Budějovice (17:00), Hradec Králové – Jihlava, Znojmo – Vlašim, Ústí nad Labem – Prostějov, Sokolov – Třinec (13.4., 10:15), Pardubice – Žižkov (13.4., 14:00), Varnsdorf – Chrudim (14.4., 16:30), Táborsko – Brno (14.4., 16:30).