Dobré ráno, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Po dvoutýdenní přípravě na zápas bylo aspoň zřejmé, že si hráči uvědomují vážnost situace a nechtějí hazardovat se jménem klubu i svým vlastním. Na druhou stranu bylo od začátku jasné, kdo je v utkání 20. kola Fortuna:Národní ligy na hřišti favoritem. Domácí trpělivě čekali na svou příležitost, jejich šance se zvýšily po přestávce s příchodem Magery. Právě ten vstřelil rozhodující branku utkání.

Prostějovskou obranu zaměstnával zejména v prvním poločase agilní Eismann. Po prvním rohovém kopu domácích hlavičkoval těsně vedle tyče Krejčí. Hned druhý roh ovšem zaváněl brankou, Bariš tentokrát hlavičkou orazítkoval břevno! Na druhé straně vyzkoušeli střelbu Slaninka a Píchal, jejich pokusy byly ale hodně nepřesné.
Po půlhodině hry vytáhl perfektní zákrok Le Giang, když likvidoval šanci Přichystala. O tři minuty později napálil Šumbera tyč, Le Giang vytáhl další dva parádní zákroky proti Štěpanovskému.
Ve druhém poločase přišly osudové momenty kolem hodiny hry. Dopředu se do volného prostoru vydal Slaninka, přesprintoval téměř půl hřiště až k šestnáctce, jenže jeho střelu nakonec zblokoval domácí obránce. Ten také rychle rozehrál kontr, výborný Eismann našel centrem na zadní tyči Mageru a jeho hlavička doputovala do sítě – 1:0.
Až ve čtyřiašedesáté minutě prověřil pozornost svého bývalého spoluhráče Halousky Fládr, totéž později zopakoval ještě Koudelka. Dvacet minut před koncem našel Šumbera před bránou Škodu, jeho prudkou hlavičku ale Le Giang opět bravurně vyrazil na roh.
To bylo z nebezpečných akcí vše, protože domácí se stále zřetelněji začali obávat o výsledek. Eskáčko v závěrečných minutách vytvořilo jakýsi náznak tlaku, ovšem nikoli gólových šancí. Z toho pramenil brejk Sedláka v nastaveném čase, který Janíček zastavil klasicky zezadu ještě před vápnem, jenže nemilosrdná červená karta jej stejně dostihla. Pro stoperskou dvojici jediné štěstí, že proti Znojmu bude už k dispozici Sus.

Pavel ŠUSTR -trenér FC Zbrojovka Brno:
„Klukům patří dík za to, že zápas odpracovali. V první půlce nám chyběl větší klid ve finální fázi, v druhém poločase jsme se po vstřelení branky začali obávat o výsledek. Náš výkon už neměl takovou kvalitu, měli jsme hodně ztrát míčů, nedokázali jsme najít recept na soupeřovu kvalitní obranu a vytvořit si trvalejší tlak. Gól jsme dali, úkol jsme splnili, takže hodnocení je stran výsledku pozitivní, co se výkonu týče, jsou tam určité rezervy.“

Oldřich MACHALA - trenér 1.SK Prostějov:
„Věděli jsme, že to tady bude hodně těžké, taky bylo. Zkusili jsme hrát z obranného bloku a chtěli jsme domácí potrápit po brejkových situacích. Měli jsme nějaké náznaky, ale ty jsme bohužel nedohráli, báli jsme se obejít hráče, důrazu bylo málo. V prvním poločase nás podržel Le Giang. První poločas jsme uhráli na 0:0, ale věděli jsme, že domácí mají ještě na lavičce Mageru. Ten ještě zvedl kvalitu a vstřelil rozhodující gól. Druhou půli jsme hráli odvážněji, měli jsme gólovou příležitost, ale zakončili jsme ji tak, jako zakončujeme ostatní. Domácí vyhráli zaslouženě.“

FC Zbrojovka Brno – 1.SK Prostějov
1:0 (0:0)
Branka: 59. Magera
Rozhodčí: Ginzel – Paták, Fišer. Žluté karty: 66. Bartolomeu, 79. Škoda – 17. Vošahlík, 36. Kroupa, 48. Slaninka, 65. Biolek, 77. Fládr, 81. Janíček. Červená karta: 90.(+2) Janíček; Diváků: 3126.
Statistiky: rohové kopy 12:3, střely na branku 7:2, střely mimo 8:3.
sestava Zbrojovky: Halouska – Eismann, Kryštůfek, Vraštil, Sukup – Šumbera, Krejčí, Bariš (85. Sedlák), Štepanovský (46. Magera) – Škoda, Přichystal (54. Bartolomeu). Trenér: Pavel Šustr
sestava Prostějova: Lé Giang – Zapletal (48. Ševčík), Schuster, Janíček, Biolek – Slaninka, Vošahlík, Fládr, Píchal (65. Machynek) – Koudelka – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Vítkovice - Jihlava 1:0 (0:0)
Branky: 87. Matěj. ŽK: 79. Kaloč – 65. Klobása, 67. Jawo, 79. Šumský, 79. Tijani. Diváci: 607.

Znojmo - Žižkov1:0 (0:0)
Branky: 67. Kunca. ŽK: 24. Šustr, 61. Antl.
Diváci: 420.

Sokolov - Chrudim 0:1 (0:1)
Branky: 37. Rybička. ŽK: 86. Glaser, 90. Stropek – 65. Mastík, 86. Mrázek, 90+3. Zíma. Diváci: 920.

Pardubice - Vlašim 0:0
ŽK: 14. Piroch – 26. P. Výborný, 85. Piško, 86. Dao, 90. Badocha. Diváci: 658.

Táborsko - Třinec 1:1 (0:0)
Branky: 75. Ngimbi – 56. Omasta.
ŽK: 74. Weber (Třinec). Diváci: 1011.

Hradec Králové - Varnsdorf 0:1 (0:1)
Branka: 12. Kocourek. Rozhodčí: Matějček – Kříž, Kubr. ŽK: 46. Durdević, 54. Kateřiňák – 63. Heppner. Diváci: 1116.

21. kolo, neděle 7. dubna, 10.15 hodin:
Jihlava . Varnsdorf (5.4., 18:00), Chrudim - Tábrosko (6.4.,10:15), Třinec - Vítkovice (6.4., 10:15), Prostějov - Znojmo (6.4., 16:30), Žižkov - Sokolov, Vlašim - Hradec Králové, Č. Budějovice - Pardubice (14:30), Brno - Ústí n/L (18:00).