Dobré ráno, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Zápas, ve kterém se před reprezentační pauzou hrálo o hodně, se výsledkově absolutně nevydařil. Oba týmy toho sice směrem dopředu mnoho nepředvedly, ale zatímco domácí i z toho mála vytěžili maximum, hosté nebyli schopni vůbec zakončit. Málem už po první brance soupeře začalo být jasné, že bez pohotové střely či tlaku do branky na solidní výsledek pomýšlet nemohou. A navíc po vyloučení Pančocháře po dvou žlutých kartách dohrávali Hanáci v deseti. Večerník utkání 19. kola Fortuna:Národní ligy sledoval z rozbouraného stadionu naživo.

Úvod zápasu nevypadal vůbec špatně, byť se hrálo vesměs mezi dvěma šestnáctkami. První náznak šance před Ottmarem měl Žikol, jenže domácí obránce pohotově zasáhl. Po deseti minutách se vydal dopředu po levé straně Zapletal, adresát centru Lutonský však byl před šestnáctkou těsně bráněný. První standardní situace domácích znamenala vedení. Po rohovém kopu a vráceném míči do šestnáctky šel do míče tygřím skokem Lé Giang, srazil se s Plašilem, míč se odrazil k Vlkanovovi a rozhodčí gól přes reklamaci faulu na brankáře uznal – 1:0. Branka samozřejmě domácí uklidnila a Prostějov se dopředu dostával stále obtížněji. Kopečný z úhlu přestřelil branku, neujala se ani Urmova hlavička po centru Da Silvy, kterou obrana odvrátila na roh. Pokud se eskáčko dostalo před branku domácích, byl z toho jen závar bez potřebného zakončení. Ještě před přestávkou se hrnul nebezpečně do šance Vlkanova, Lé Giang ale včas vyběhl a příležitost zmařil.
Po deseti minutách druhé půle přenesl chytře Jukl míč doleva na Leibla, jeho střela se odrazila od bránícího hráče k Durdevičovi, který pohotově zakončil – 2:0. Ten mohl vzápětí zvýšit, ale šanci prováhal, na druhé straně se po volném kopu dostal do šance Janíček, kterého však vychytal Ottmar.
Přehlídku zajímavých šancí zakončil Kateřiňák, který po Urmově centru v pádu přestřelil branku. Dvacet minut před koncem se během čtyř minut stihl vykartovat Pančochář a situace se pro Moravany stala téměř neřešitelnou. Zvlášť když se osm minut před koncem trefil parádní peckou pod břevno Zorvan – 3:0. Rozdíl třídy byl v tomto případě více otevřenými nůžkami v efektivitě než herním projevu.

Zdenko FRŤALA
-trenér FC Hradec Králové:
„Věřím, že se soupeři po porážce těžce hovoří, ale každopádně to byl nejtěžší soupeř, se kterým jsme se dosud potkali. Od počátku z nich byla patrná zdravá agresivita, s níž jsme si těžko poradili, byli jsme zbytečně nervózní. Místo abychom se soustředili na hru, některé situace jsme zbytečně komentovali. Sice na štěstí moc nedám, ale dnes jsme jej na rozdíl od Vítkovic měli. Vítězství si nesmírně vážíme, bohudík se nám opět povedlo před reprezentační pauzou vyhrát, takže máme teď dva týdny na to, abychom se v klidu připravili na dalšího soupeře.“

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Hodnocení je po prohře nula tři obtížné... Věděli jsme, co nás tady čeká, podle toho jsme se na zápas připravovali. To se i potvrdilo. Rozdíl mezi námi a Hradcem Králové je samozřejmě v zakončení. Herně jsme vyrovnané mužstvo, ale pokud jsme v šestnáctce, tam řešíme situace tak, jak to nedělají ani děti. Abychom si pořád dávali přednost, abychom pořád ještě před vápnem kombinovali, kdo má zakončit. Domácí šli za první brankou důrazně ve vápně, druhý gól zavinil odražený balón, třetí gól krásná střela. Dali nám za vyučenou z toho, jak se má hrát fotbal. Jednoduchost, zakončení, střela z dálky. Pokud budeme my takto zakončovat, máme velký problém. Takhle se nedá hrát druhá liga! Domácí vyhráli zaslouženě a já jim gratuluji ke třem bodům.“

FORTUNA NÁRODNÍ LIGA – 19. kolo
FC Hradec Králové - 1.SK Prostějov 3:0 (1:0)
Branky:12. Vlkanova, 55. Durdevič, 82. Zorvan
Rozhodčí: Klíma - Pochylý, Mojžíš. Žluté karty: 38. Zapletal, 67., 71. Pančochář, 81. Vošahlík, 86. Polák (všichni Pv). Červená karta: ČK: 71. Pančochář (Pv). Diváci:1190.
Statistiky: rohové kopy 2:4, střely na branku 4:1, střely mimo 3:4.

sestava Hradce Králové: Ottmar - Urma, Plašil, Kvída, Kopečný (84. Finěk) - Jukl - Leibl, Kateřiňák (66. Černý), Durdevič (75. Zorvan), Vlkanova - Da Silva. Trenér: Zdenko Frťala.

sestava Prostějova: Lé Giang - Zapletal, Schuster, Janíček, Biolek - Fládr (63. Kroupa), Žikol (78. Machynek), Pančochář, Polák, Lutonský (70. Slaninka) - Vošahlík. Trenér: Oldřich Machala.

Další výsledky 14. kola: Třinec – Znojmo 1:1 (1:1). Branky: 24. Omasta – 36. Dramé. Diváci: 436 * Chrudim – Pardubice 1:1 (0:1). Branky: 83. Kopecký (pen.) – 17. A. Fousek. Diváci: 1956 * Jihlava – Sokolov 1:0 (1:0). Branka: 2. Jiří Klíma. Diváci: 894 * Žižkov – Ústí n/L 0:1 (0:0). Branky: 61. D. Procházka. Diváci: 1113 * Vlašim – Táborsko 2:3 (0:2). Branky: 52. Selemani, 74. Šabanov – 5. Červak (vla.), 13. Toutou Mpondo, 90+2. Valenta. Diváci: 720 * Varnsdorf – Vítkovice 0:0. Diváci: 853 * Č. Budějovice – Brno 3:2 (0:2). Branky: 55. L. Havel, 70. Táborský (pen.), 76. Ledecký – 29. Šumbera, 33. Michal Škoda. Diváci: 4214.