Dobré ráno, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: Herně naprosto vyrovnaný zápas sehráli právě púrostějovštví fotbalisté s lídrem tabulky z Českých Budějovic. Zápas končil zbytečně vybuzenými emocemi, o něž se zasloužili zejména dva ze tří sudích. Dynamo vyhrálo nakonec šťastným gólem z penalty, která byla odpískaná poté, co Vošahlík odkopl z vápna balón a soupeř přes něj přepadl. podobnou situaci na druhé straně po faulu na Vošahlíka rozhodčí vytáhl na hranici šestnáctky. Další vyložené šance nebyly k vidění ani na jedné straně.

1.SK Prostějov - SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 15. Kladrubský (p)
Rozhodčí: Lerch - Myška, Melichar; ŽK: 17. Vošahlík, 69. Koudelka, 76. Sus, 80. Biolek, 87. Kroupa - 17. Čavoš, 72. Kladrubský. Diváci: 450.

Sestavy:
1.SK Prostějov: Lé Giang - Zapletal (79. Ševčík), Schuster, Janíček, Biolek - Koudelka, Polák (67. Žikol), Sus, Píchal (57. Lutonský) - Vošahlík - Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
SK Dynamo České Budějovice: Staněk - Helešic, Novák, Havel, Kladrubský - Provod, Javorek, Mareček (25. Brandner, 85. Táborský), Čavoš, Martan (88. Wermke) - Ledecký. Trenér: David Horejš.

První z mnoha centrovaných míčů do šestnáctky poslal po deseti minutách hry Koudelka, který se šikovně zbavil Kladrubského, jenže centr skončil ve Staňkových rukavicích. O chvíli později přišly v rychlém sledu nejdůležitější okamžiky utkání. Blízko postranní čáry postrčil Píchal rukama Čavoše, což sudí Lerch ohodnotil nepřímým volným kopem. Balón ze šestnáctky uklízel skluzem Vošahlík, přičemž se poroučel k zemi i jeden ze soupeřů a Lerch ochotně odpískal penaltu. Tu Kladrubský s přehledem proměnil, když poslal Le Gianga na opačnou stranu.

Emoce bublaly, ale to nebylo všechno. Vzápětí poblíž vlastní šestnáctky hosté chybovali, Kroupa poslal do uličky míč Vošahlíkovi a toho před gólmanem zezadu fauloval Čavoš. Domácí lavička se dožadovala jasné červené karty, sudí však vytáhl pouze žlutou a nechal rozehrát přímý kop z hranice šestnáctky. Koudelka napoprvé trefil pouze zeď, opakovaný pokus směřoval mimo branku.
Do třetice se Vošahlík prodíral k brance před vypršením půlhodiny hry, jeho střela byla ovšem zblokovaná. Čavoš evidentně neměl svůj den, protože jej elegantně obral o míč Koudelka, navedl si jej na osu hřiště, jak to pěkně umí, jenže střela se opět mezi tři tyče nevešla. Deset minut před přestávkou po rohu napálil odražený míč Schuster, jenže Staněk si se situací lehce poradil.
Před přestávkou si hosté vypracovali sérii rohových kopů, po jednom z nich pálil Ledecký, jenže Le Giang byl na místě, po dalším nebezpečně hlavičkoval Novák. V závěru poločasu stojí za zmínku brejk Zapletala, pro jeho centr si ale sáhl Staněk.
Deset minut po změně stran po špatném odkopu unikal Provod, perfektním skluzem ale hrozící nebezpečí zneškodnil Janíček. S další hlavičkou Havla po rohu si poradila v podstatě na brankové čáře domácí obrana. Čtvrt hodiny před koncem prosvištěl míč domácí šestnáctkou, centr ale správnou hlavu na zakončení nenašel.
Naproti tomu v závěrečných pasážích utekl domácí obraně Provod, ale domácí gólman včasným vyběhnutím držel ještě chvíli naděje na remízu. Ta však po pouhých dvou minutách nastavení zhasla.

Hlasy po utkání
Vzhledem k průběhu vedení utkání se náš trenér Oldřich Machala omezil pouze na gratulaci soupeři: "Já gratuluji soupeři ke třem bodům, ale zápas hodnotit nebudu.“

Budějovický trenér David Horejš byl sdílnější. „Já jsem nesmírně rád, že jsme tady dokázali získat tři body. Věděli jsme, že to bude strašně těžké utkání. Viděli jsme hrát Prostějov na Žižkově, ale věděli jsme, že v domácím prostředí jsou velice nepříjemní, což se dnes potvrdilo. Sestava, která dnes vyběhla, byla velice zkušená. Vsadili na důraz ve vápně, nasadili Karla Kroupa, k němu Honzu Vošahlíka, v tom byli nepříjemní. My jsme se dostali do vedení díky penaltě, pak jsme trochu vypadli ze hry. Domácí měli víc ze hry, my jsme špatně kombinovali, částečně i vzhledem k terénu. Něco jsme si o poločase řekli, ve druhém poločase jsme se zlepšili. Podrželi jsme balon, byli jsme lepší na míči, domácí jsme do žádné šance nepustili. Bylo to nesmírně těžké utkání, Prostějov prokázal velkou kvalitu, mají zkušené mužstvo a my si těch tří bodů nesmírně ceníme,“ zhodnotil význam vítězství svých svěřenců.

Dohrávka: Jihlava – Znojmo 2:1 (1:1). Branky: 6. Petr, 87. Vaculík (pen.) – 34. Cihlář. Diváci: 949 * Vítkovice – Táborsko 1:0 (1:0). Branky: 8. Januška. Diváci: 688.
Další výsledky 14. kola: Znojmo – Chrudim 6:1 (2:1). Branky: 8. Mastík (vla.), 37. Machalík, 55. Kunca, 63. Kunca, 75. Kunca (pen.), 85. Avdić – 21. Froněk. Diváci: 450 * Ústí n/L – Vlašim 0:0 (0:0). Diváci: 765 * Pardubice – Třinec 4:0 (2:0). Branky: 38. Solil, 45. Tischler, 51. Jeřábek, 67. Tischler. Diváci: 538 * Vítkovice – Hradec Králové 0:0 (0:0). Diváci: 570 * Baník Sokolov – Varnsdorf 2:3 (0:2). Branky: 84. Glaser, 88. Mišůn – 15. M. Richter, 24. Ondráček, 58. Rudnytskyy. Diváci: 410 * Táborsko – Jihlava 1:1 (1:1). Branky: 40. Hasil – 24. Jiří Klíma. Diváci: 527 * Zbrojovka Brno – Viktoria Žižkov 6:0 (4:0). Branky: 9. Eismann, 19. Štepanovský, 22. Jakub Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 88. Michal Škoda. Diváci: 2642.
19. kolo, neděle 17.března, 15:00 hodin:
Chrudim - Pardubice (16.3., 10:15), Třinec - Znojmo (16.3., 10:15), Jihlava - Sokolov (16.3., 15:00), Žižkov - Ústí n. L. (10:15), Hradec Králové - Prostějov, Varnsdorf - Vítkovice, Vlašim - Mas Táborsko, České Budějovice - Brno (17:00).