Dobré dopoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Třemi výhrami v řadě se rozloučili s úvodní půlsezónou od návratu do vyšších soutěží fotbalisté Otaslavic. Ve čtrnáctém kole „A“ skupiny I.B třídy Olomouckého KFS si doma poradili 4:1 s Jezernicí. Dařilo se i Klenovicím, které se díky drtivému vítězství 6:0 nad Troubkami dostaly na třetí místo. Naopak neděle už tak slavná nebyla. Pivín neuspěl v Želatovicích a neudržel tak průběžné vedení v tabulce, kam se po výsledku 5:0 s Mostkovicemi posunulo Ústí „B“. A nebodovaly ani Němčice nad Hamou, o jejich prohře v Tovačově rozhodla jediná branka.

TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Troubky 6:0 (3:0)
Branky: 45., 46. a 67. Všianský, 19. a 42. Dreksler, 82. Šlézar. Rozhodčí: Kašpar – Lasovský, Mlčoch. Žluté karty: 38. Dadák, 55. Cetkovský – 29. Kořínek, 80. Mlčoch. Červená karta: 86. Dadák (K). Diváci: 90
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Prášil, Cetkovský, Šlézar, César – Grepl (73. Sigmund), Dadák, Rozehnal, Dreksler, Popelka – Všianský (75. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Jsem spokojen. Poslední zápas a vyhráli jsme. Prvních patnáct dvacet minut byly Troubky lepší a měl jsem obavy o výsledek, dva góly Erika Drekslera nás ale rozpohybovaly, byli jsme lepší a už jsme jim nedali šanci. Ještě do pauzy jsme dali třetí gól a hned po návratu čtvrtý, hosté se sice snažili zkorigovat, my jsme ale hráli důsledně zezadu. Terén byl nepříjemný, ale brankář dobře chytal, vyvarovali jsme se chyb a prosazovali jsme se z brejků. Byl to důležitý zápas, protože střed a závěr podzimu jsme měli špatný, chtěli jsme dokázat, že patříme ke špici I.B třídy. To se nám podařilo. A vyloučení Dadáka? První žlutá za faul byla jasná a pak to Stoklásek udělal takticky, když do něj nakopl míč. Takový je fotbal.“

TJ Sokol Otaslavice - TJ Sokol Jezernice 4:1 (2:1)
Branky: 23. Chvojka z penalty, 34. Šubrt, 67. Vogl, 81. Holinka – 31. Bosák. Rozhodčí: Kryl – Lizna, Pitner. Žluté karty: 63. Nejedlý, 82. Drmola – 48. Votava. Diváci: 50
Sestava Otaslavic: M. Hon – Ruszó, Vogl, Koudela, T. Smékal (82. Valenta) – Tkáč (82. T. Hon), Chvojka, Drmola, Zatloukal (65. Hrazdíra) – Šubrt (71. Kaláb), Nejedlý (75. Holinka). Trenér: Jiří Hon.

Hodnocení trenéra Otaslavic Jiřího Hona:
„Do zápasu jsme šli v mírné euforii, neboť se nám v posledních dvou zápasech podařilo dvakrát plně bodovat a toho jsme chtěli dosáhnout i tentokrát. Počasí moc kombinační hře nepřálo, proto byl míč většinu zápasu ve vzduchu. První poločas jsme zvládli dobře a vedli jsme 2:1, ač jsme dostali zbytečný gól. Ve druhém poločase se nám pak podařilo skórovat ještě dvakrát a soupeře jsme víceméně k ničemu nepustili. Podzim máme za sebou, v I.B jsme se otrkali. Přes zimu pořádně potrénujeme s tím, že budeme vědět, do čeho jdeme. Za podzimní část patří poděkování všem hráčům a funkcionářům.“

Sokol Tovačov - FK Němčice nad Hanou 1:0 (0:0)
Branky: 82. Hodina. Rozhodčí: Kundrát – Šerý, Bašný. Žluté karty: 61. Zajíc (T). Diváci: 160. Sestava Němčic: Kopřiva – J. Navrátil, Hamala, Kolečkář, Jordán – M. Navrátil, Župka (90. Řezáč), Svozil, Dorňák (63. Vrána) – Horák, Frgál. Trenér: Radovan Novotný.
Hodnocení trenéra Němčic Radovana Novotného:
„Nezasloužili jsme si prohrát... Opakoval se opět stejný scénář jako s Pivínem. Já totiž nemám klukům co vytknout, ale bohužel neproměnili tutové šance. Zase se potvrdilo pravidlo, že hrajeme dobře, ale prohrajeme, protože neproměníme šance. Kdybychom takhle hráli minulý týden, tak bychom museli bodovat. Poté ale dostanete zbytečný gól a prohrajete.“

Sokol Ústí B
Sokol Mostkovice
5:0 (3:0)
Branky: 11. Doseděl, 29. Žeravík, 45. Kočnar, 79. Holoubek, 87. Kuchař. Rozhodčí: Doležal – Brázdil, Novák. Žluté karty: 38. Žeravík, 73. Kopecký, 85. Kutálek – 41. Bureš, 88. Doseděl. Diváci: 35.
Sestava Mostkovic: Karafiát – Kazda, Milar, L. Zapletal, Dadák – Doseděl, Vojtíšek, Bureš (67. Kuchař), O. Zapletal (46. Hanák), Sedláček (67. Krejčí) – P. Zapletal. Trenér: Ivo Kroupa.
Hodnocení trenéra Mostkovic Iva Kroupy:
„V prvním poločase jsme v podstatě soupeři všechny tři góly darovali a naše šance neproměnili. Ve druhé půli jsme to otevřeli, protože už nebylo co ztratit, ale už jsme si žádné větší šance nevytvořili. Naopak soupeř přidal další dvě branky. I když je výsledek takový, jaký je, tak ale neodpovídá průběhu zápasu, takže jsem i kluky po zápase pochválil, protože na hřišti nechali všechno.“

TJ Haná Prostějov - Sokol Kovalovice 4:2 (0:2)
Branky: 59. Světlík, 63. Krupička, 76. Kolkop, 81. Zatloukal – 9. Zezula, 24. Janováč. Rozhodčí: Matulík – Kašpar, Hubený. Žluté karty: 65. Strouhal – 56. Krčmář, 73. Zezula. Diváci: 49.
Sestava Hané: Lošťák – Světlík, Čermák, Ohlídal, Trnavský – Holomek (46. Strouhal), Makowski, Krupička, Martinák (46. Jančiar) – Zatloukal (88. Kolář), Macourek (46. Kolkop). Trenér: Daniel Kolář.
Hodnocení trenéra Hané Daniela Koláře:
„Zápas jsme začali strašně. Soupeř byl lepší a zaslouženě vstřelil dva góly. Už ale během první půle se hra vyrovnala a ve druhém poločase jsme byli my lepším týmem. Podařilo se nám díky čtyřem brankám zápas otočit.“

FC Želatovice B - Sokol v Pivíně 5:3 (2:3)
Branky: 33., 74. a 80. Jemelka, 31. Calábek, 63. Koutný – 4. a 22. Trajer, 35. M. Svozil. Rozhodčí: Rosskohl – Dokoupil, Frais. Žluté karty: 42. Čtvrtníček – 69. Pospíšil, 80. Pátek. Diváci: 97. Sestava Pivína: Novák – Frýbort (87. Holub), Šišma, Zapletal – Valtr, M. Svozil, Pátek (81. Oršel), Švéda (46. S. Vrba)– Trajer, T. Vrba. Trenér: Jaroslav Svozil.