Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

FOTOGALERIE: Kromě vyložených expertů by to sice nikdo moc nepředpokládal, ale do Prostějova uplynulou sobotu tentokrát v rámci 14. kola Fortuna : Národní ligy zavítal jeden z nejtěžších soupeřů ze druhé ligy, vzhledem k výkonu možná úplně nejlepší. Trenér David Oulehla na severu Čech sbírá trenérské ostruhy, je to jeho první štace v roli hlavního kouče, ale podařilo se mu sestavit tým bez hvězdných individualit, zato šlapající jako dobře namazaný stroj. Jakmile v závěru zápasu přežil „klinickou smrt“ v podobě penalty, strhl vítězství na svou stranu.

Už po osmi minutách první půle se ocitl v dobré pozici před brankou Píchal, jenže v rozhodujícím momentě na mokré trávě podklouzl. O pár minut později se do svého typického úniku dostal Koudelka, zpoza šestnáctky vystřelil a Porcal měl s míčem hodně starostí, nakonec jej ale dostal pod kontrolu i před dobíhajícím Kroupou.
Na konci první dvacetiminutovky našel dobrou přihrávkou Polák Píchala, ten z otočky našel jen připravenou Porcalovu náruč. Hosté se do šancí před domácí brankou příliš nedostávali, Brédu se snažil bezúspěšně překvapit Zbrožek střelou do horního rohu branky. Jejich největší šance přišla v nastavení první půle, kdy Kocourek našel před brankou úplně volného Bláhu, tomu stoprocentní šanci zmařil včasným vyběhnutím Bréda.
Hned po změně stran to technickou střelou zkoušel Dordič, Bréda míč vyrazil na roh. Domácí hráči začali více střílet na soupeřovu branku, k čemuž je o přestávce důrazně nabádal trenér Machala. Důkazem toho byl pokus Žikola. Na zadní tyči se objevil nebezpečný Dordič, Bréda byl ale opět pozorný. Pak přišly Biolkovy chvíle. Nejprve dobře vypomohl na brankové čáře svému gólmanovi, poté se vydal na průnik po pravé straně až do šestnáctky. Téměř u brankové čáry se střetl s bránícím hráčem i Porcalem, který dle mínění sudího fauloval. Byla z toho penalta, kterou Kroupa neproměnil.
V závěru zápasu přišly chvíle hostujícího celku. Nejprve se po centru zleva na zadní tyči prosadil hlavičkující, nikým neatakovaný Kodeš - 0:1. V závěrečném náporu, kdy trenér Machala stáhl hru na tři obránce a na hrot poslal Hapala, utekl po levé straně střídající Schön, přetáhl centr, který si našel Kocourek a ten přeloboval Brédu – 0:2.
Radost hostí byla nelíčená, z jejich kabiny vyhrávala hudba až téměř do odchodu posledního hráče.

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Zápas se mi hodnotí velmi špatně. V sedmé minutě Píchal sám před brankou podklouzl, což byla příležitosti jako hrom, v desáté měl další příležitost Koudelka, ze sedmi metrů trefíme střed branky. V posledních zápasech nemůžeme dát gól, strašně se nadřeme na situace, které si vytvoříme, pak je neproměníme. Přežili jsme šanci na konci prvního poločasu, kdy nás podržel brankář Bréda. Ve druhém poločase se herní převaha přelévala na obě strany. Rozhodla osmdesátá minuta. Měli jsme penaltu, když ji neproměníte, tak mužstvo jde dolů. Po centru jsme dostali gól, pak už jsme hru otevřeli a zápas dohrávali s tím, že jsme zkusili, kdyby se náhodou narodila situace k vyrovnání. Ta nepřišla, naopak soupeř udělal krásný brejk a zaslouženě vyhrál.“

David OULEHLA
-trenér FK Varnsdorf:
„Viděli jsme oboustranně pohledné utkání. Věděli jsme, že Prostějov je doma silný, hraje dobrý fotbal. V Jihlavě odehrál výborné utkání, kde si nezasloužil prohrát. Ze soupeře jsme měli respekt, samozřejmě jsme byli připraveni. Chtěli jsme se tady prezentovat aktivní hrou s presinkem. Škoda že jsme už v prvním poločase neproměnili velkou gólovou příležitost, do druhé půlky by nám to hodně pomohlo. Ve druhém poločase nás trápila střelecká produktivita, byla proti nám odpískaná penalta, kdy nás podržel brankář Porcal. Byl to moment, který nás ještě více vyhecoval, v závěru jsme vstřelili dvě hezké branky a vyhráli. Tři body z Prostějova jsou extrémně cenné. Mužstvo musím pochválit za pracovitost a přístup, sáhlo si na dno, protože soupeř hrál velmi dobře a má kvalitu.“

FORTUNA : NÁRODNÍ LIGA - 14. kolo
1.SK Prostějov – FK Varnsdorf 0:2 (0:0)
Branky: 87. Kodeš, 90.(+5) Kocourek
Rozhodčí: Vojkovský - Vít, Polák. Žluté karty: 68. Biolek, 71. Janíček, 80. Machynek, 90.(+1) Hapal – 78. Porcal, 90.(+1) Bláha. Diváci: 426.
Rohové kopy 0:7, střely na branku 5:5, střely mimo 3:6.

sestava Prostějova: Bréda – Machynek, Janíček, Sus, Biolek – Koudelka, Polák (88. Pančochář), Pernackij (90.+1 Šteigl), Žikol, Píchal (61. Hapal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
sestava Varnsdorfu: Porcal – Heppner, Kouřil, Kozma, Zbrožek – Dordič (84. Barac), Kodeš, Bláha, Rudnickij – Kocourek (90.+5 Kubista), Ondráček (80. Schön). Trenér: David Oulehla.

Pardubice - Táborsko 3:2 (2:1)
Branky: 24. P. Černý, 30. P. Černý, 76. Kovář – 16. Březina, 90+2. Pfeifer. Rozhodčí: Rejžek – Novák, Vaňkát. ŽK: 26. Ndiaye, 45+1. Březina (oba TAB). Diváci: 515.

Znojmo - Sokolov 1:2 (1:1)
Branky: 12. Mudra – 11. Jakub Dvořák II., 82. Voleský. Rozhodčí: Mykyska – Pfeifer, Mojžíš. ŽK: 13. Kučera, 42. Mudra, 45+2. Ordoš, 61. Malár – 30. Stropek, 85. Voleský. Diváci: 420.

Ústí n/L - Hr. Králové 0:1 (0:0)
Branky: 90. Miker. Rozhodčí: Machálek – J. Poživil, Lakomý. ŽK: 71. Šup, 79. Brak, 88. M. Bílek – 68. Durdević, 90. Miker. Diváci: 828.

Č. Budějovice - Jihlava 2:0 (0:0)
Branky: 49. Ledecký. 90+1. Kovaľ. Rozhodčí: Marek – Blažej, Kubr. ŽK: 87. Javorek – 69. Levin, 85. Vaculík, 90+4. Štěpánek. Diváci: 2143.

Vlašim - Chrudim 2:1 (0:0)
Branka: 46. Hadaščok, 60. Janda (pen.) – 71. Vašulín. Rozhodčí: Váňa – Pečenka, Petřík. ŽK: 7. Pavlík, 54. Hadaščok, 89. Janda, 90+2. Bačkovský – 90+3. Řezníček, 60. Krčál. Diváci: 510.

Žižkov - Třinec 0:3 (0:0)
Branky: 57. Schwendt, 75. Ilko, 90+2. Cienciala. Rozhodčí: Jílek – Koval, Leška. ŽK: 83. Žežulka, 88. Sintean – 7. Ilko, 27. Bedecs. Diváci: 795.

Brno - Vítkovice 4:1 (3:0)
Branka: 15. L. Krejčí, 21. Štepanovský, 29. Štepanovský, 90+2. Magera – 86. V. Cverna. Rozhodčí: Matějček – Vodrážka, Dohnálek. ŽK: 55. Kryštůfek, 55. Eismann – 34. Hýbl, 80. V. Cverna. Diváci: 2103.