Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Ve 13. kole I.A třídy, skupiny A Olomouckého KFS vyrazila Konice na hřiště nepříjemného soupeře do Hluboček. Že zápas nebude procházka růžovým sadem bylo jasné už po dvaceti minutách, kdy se domácí poprvé prosadili. Do konce poločasu už bylo skóre 2:0, ale i jedinému regionálnímu zástupci v této grupě se podařilo ve druhé půli vstřelit kontaktní gól. Bohužel to byla jediná trefa ze strany Konice. Hlubočky si výsledek pohlídaly hlavně zásluhou dobře zformované obrany, navíc přidaly další dvě trefy.

„Výsledek hovoří celkem za vše,“ smutnil po utkání Petr Ullmann, trenér konických fotbalistů. „Myslím, že jsme ale nevstoupili do zápasu špatně. Byli jsme celkem aktivní a vytvořili si dokonce dvě gólovky, ale Roman Kamený bohužel na malém vápně neproměnil,“ litoval promarněných příležitostí kouč. Hosté se tentokrát nechali nachytat na vážkách hlavně při bránění standardních situací, speciálně rohů. „Soupeř pak hned z první vážnější šance skóroval, když jsme nebyli dostatečně důrazní po rohovém kopu a z odraženého míče se dostaly Hlubočky do vedení. My jsme se snažili hrát, ale do poločasu jsme se znovu dopustili chyby a domácí odskočili již na rozdíl dvou branek,“ popisuje průběh Ullmann, který tak o poločase zareagoval hned trojitým střídáním.
„Měl jsem tentokrát k dispozici silnou lavičku. Proto jsem vyměnil hned tři hráče a druhý poločas jsme začali výborně. Hned po pěti minutách jsme snížili a vypadalo to, že se nám podaří i srovnat, ale opět po rohovém kopu si neobsazený hráč soupeře poradil se šancí a bylo to znovu o dva góly.“ Ani v dalším průběhu Koničtí své šance neproměnili, a jak říká nejstarší pravidlo, nedáš – dostaneš, stalo se. „Martin Paš svoji šanci zahodil, na druhé straně se Filip Drešr nechal přeskočit po centru a zápas se poté už tak nějak dohrál,“ neskrýval zklamání po zápase lodivod Konice. „Byl hodně smolný a nepovedený,“ posteskl si.
Spravit chuť si můžou koničtí fotbalisté tento víkend, kdy v rámci prvního předehrávaného jarního kola zajíždí na hřiště Paseky.

FK Hlubočky - Sokol Konice 4:1 (2:0)
Branky: 20. Režný, 40. Nguyen, 55. Stloukal, 58. Hýbl – 47. Kamený. Rozhodčí: Dokoupil – Lizna, Šerý. Žluté karty: 39. Pudil – 65. Oščádal, 77. Knoll. Diváků: 100.
Sestava Konice: Vévoda – Drešr (84. Růžička), Procházka (73. Ryp), Bílý, Blaha (46. Oščádal) – Kamený, Tichý, Kořenovský, Krása (46. Knoll) – Širůček, Liška (46. Paš). Trenér: Petr Ullmann.

13. kolo: Náměšť n./H. - Třeština 4:0 (2:0), 3x Fišara Miroslav, Řípa Jakub, Maletín – Bělkovice 3:0 (2:0), Beran Daniel, Ostrovka Yevhen, Holovnych Ivan, Hlubočky – Konice 4:1 (2:0), Stloukal Jakub, Nguyen Michal, Hýbl Vít, Režný Tomáš – Kamený Roman, Bohuňovice – Chválkovice 4:1 (2:0), 3x Fryčák Aleš, Ditrich Radim – Pezotti Gianpaolo, Troubelice – Haňovice 1:0 (1:0), Šenk Zbyněk, Paseka – Rapotín 2:0 (2:0), Kučera František, Sívek Josef, Bohdíkov – Řetězárna - nezahájeno