Příjemnou noc, dnes je sobota 27.4.2024
svátek slaví Jaroslav,
zítra Vlastislav

Druhou výhru v řadě po změně trenéra si připsali fotbalisté Kralic. Ve 13. kole, které bylo posledním v první polovině sezóny, přivítali uplynulou sobotu na svém hřišti velké rivaly z Litovle, jenž v loňské sezóně slavili postup z I.A třídy. Zápas to byl napínavý od prvních minut až do samého závěru. Hosté se sice ujali vedení, ale na pouhé dvě minuty, kdy Kraličtí srovnali. Na startu druhé půle domácí dvakrát skórovali, čímž svého soupeře zaskočili, načež ten se už zmohl jen na kosmetickou úpravu skóre v podobě snižujícího gólu. Vypadá to, že změna trenéra kralické borce nakopla!

Litovel sice v úvodu střetnutí potvrdila roli favorita, když se ve 20. minutě trefil Kučera (0:1), domácí ale našli odpověď hned za dvě minuty, to se pohotově prosadil Répal – 1:1. Kraličtí se prezentovali atraktivním týmovým výkonem a bylo vidět, že změna na trenérském postu celkové náladě v týmu prospěla. Papírovému favoritovi tak byly Kralice více než vyrovnaným soupeřem, ale ani jeden z týmů už se do konce poločasu nedokázal prosadit a Litovel nedokázala najít recept na dobře pracující defenzívu domácích.
Hned po začátku druhého poločasu Kralice udeřily, když tradiční střelec domácích Cibulka si se šancí poradil zkušeně a nedal brankáři Nakládalovi šanci – 2:1. Domácí následně drželi otěže zápasu ve svých rukou, což korunoval třetí trefou Troneček a fanoušci byli u vytržení – 3:1. Třináct minut před koncem sice Miklánek snížil, ale výhru už si Kralice pohlídaly a podruhé za sebou naplno bodovaly, což je určitě změna po nevýrazných výkonech a vysokých prohrách ze začátku sezóny.
„Je to druhá výhra v řadě, takže jsme za to moc rádi. Kluci ukázali v obou zápasech velkou bojovnost, i když tento zápas nezačal přesně podle našich představ. Prohrávali jsme od dvacáté minuty, ale naštěstí bleskově vyrovnali díky Répalovi. Je vidět, že se tým umí v těžkých situacích semknout, ukázali velkou sílu a bojovnost, takže se dá říct, že celkově změna týmu prospěla,“ konstatoval exkluzivně pro Večerník Jan Novotný, předseda FC Kralice na Hané.
Další body a potvrzení formy čekají na tým už tento víkend, kdy v rámci derniéry podzimní sezóny zajíždí ke starému známému soupeři z Medlova.

Kralice na Hané - Litovel 3:2 (1:1)
Branky: 22. Répal, 49. Cibulka, 60. Troneček – 20. Kučera, 77. Miklánek. Rozhodčí: Samek – Slota, Brázdil. ŽK: 74. Cibulka, 81. Hlačík – 37. Jindra, 54. Müller, 91. Šrom, 92. Bohanos. Diváci: 68.
Sestava Kralic: Flajzar – Répal (84. Balák), Hlačík, Prokop, Němčík – Skalník, Gábor (91. Svozil), Troneček (80. Vincourek), Přikryl – Nečas, Cibulka. Trenér: Lukáš Krobot.

Další výsledky 13. kola: Jeseník – Medlov 4:1 (2:1), Urban Lukáš, Woitek Lukáš, Bříza Adam, Plhák Patrik – Ryba Daniel, Hněvotín – Černovír 2:7 (0:7), Šlajs Jakub, Samek Matěj – 3x Smrček Daniel, 2x Zachar Jakub, Dočkal David, Láner Petr, Šternberk – HFK Olomouc „B“ 5:0 (1:0), Šuba Jan, Petrík Jan, Tögel Jan, Smrček Jakub, Kuba Martin, Opatovice – Všechovice 2:2 (1:1) PK: 2:4, Janásek Radim, Hostaša Jan – Hrdlička Adam, Rolinc Daniel, Lutín – Mohelnice 4:2 (2:1), 2x Vymazal Jiří, 2x Los Tomáš – 2x Kuba Roman, Dolany – Želatovice 2:2 (1:2) PK: 0:3, Grézl Jaroslav, Pírek Pavel – Matušík Tomáš, Čtvrtníček Tomáš, Velké Losiny – Zábřeh 0:1 (0:0), Šincl Filip