Dobré poledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
fk mikulovice_msfl_na_dohled1Pokud dnes odpoledne porazí v tabulce třetí Mikulovice, propuknou již s předstihem oslavy průniku do třetí ligy. Plánovaný úspěch je tak opravdu na dosah! Muži 1.FK Prostějov s vypětím všech sil urvali další výhru v Lískovci a v průběžné tabulce divizní skupiny E zvýšili coby druhý tým pořadí tři kola před koncem soutěže svůj náskok na šest bodů.

Ve 28. dějství se tedy prostějovští fotbalisté střetnou se třetími Mikulovicemi a matematika tak zní jasně: vítězství = jistý postup do MSFL! I kdyby totiž ze druhých míst skupin D a E pronikl výš jen ten bodově lepší, bude to vzhledem k nízkému zisku v déčku určitě efkáčko. „Do jara jsme vstupovali s určitou ztrátou, kterou se nám vinou dvou venkovních remíz nedařilo zpočátku zlikvidovat. Jakmile se však tým zkonsolidoval, šly naše výkony nahoru a šňůrou vítězství jsme poskočili na kýženou druhou příčku. Je skvělé, že jsme momentálně v tak výhodném postavení, a za žádnou cenu nesmíme tuto svou převahu promarnit,“ řekl trenér 1.FK František Jura.

Po dlouhých letech se tak Prostějov může začít těšit na třetiligový fotbal. Utkání proti Mikulovicím se hraje v sobotu 2. června od 16.30 hodin v areálu Fotbal Prostějov v ulici E. Valenty a domácím by v podstatě mohla stačit i remíza. „Takhle však absolutně neuvažujeme, určitě chceme vyhrát. Aby jistota postupu byla stoprocentní, navíc oslavy chutnají po vítězství mnohem víc,“ zdůraznil Jura.

Fandové, tento zápasový šlágr si rozhodně nenechte ujít!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...