Dobré odpoledne, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

FOTOGALERIE:  Dvanáctým kolem pokračoval o uplynulém víkendu Okresní přebor-II. třídy OFS Prostějov. V jednom ze dvou sobotních utkání přivítal nováček ze Skalky na svém „domácím“ hřišti v Pivíně tým Vícova. Diváci viděli velmi běhavé utkání, kdy oba týmy předváděly opravdu rychlou hru směrem dopředu, bohužel ale s nepřesnostmi ve finálních přihrávkách. Favorizovanější Skalka se dostala do vedení, načež i přes soupeřovo snížení a zdramatizování zápasu si vítězství brzy pojistili. Stínem zápasu byl slušně řečeno nepřesvědčivý výkon hlavního rozhodčího. Večerník se na tento zápas podíval živě ve svém pravidelném šlágru.

Duel 12. kola nejvyšší okresní soutěže se již od prvních minut odehrával v poměrně vysokém tempu. Oba týmy ukázaly, že umí kombinovat a mají chuť předvést to nejlepší ze sebe. Hosté se dokázali záhy dostat i k přímému ohrožení branky, když po čtvrthodině pálil na hranici pokutového území Světlík. Jeho pokus byl ale sražen a míč skončil těsně vedle tyče. Hned po větším tlaku soupeře to ale byli Skalečtí, kdo s notnou dávkou štěstí udeřil jako první. Psala se dvacátá minuta, když při závaru před brankou Drčky hostující obránce špatně odkopl míč a víceméně trefil Filku stojícího na malém vápně, od kterého se míč dokutálel do odkryté branky – 1:0. To svěřence kouče Pinkavy hodně nakoplo a borci v oranžovém rozjeli svoje nohy na vyšší obrátky, což hráči Vícova těžko zachytávali. Střelu Hýžďala ještě Drčka vyrazil, ale po krásném centru z levé strany mu ve 38. minutě poslal Khýr míč z voleje do protipohybu a zvýšil na 2:0. V tu chvíli byli domácí na koni, ale další střelecké pokusy ze střední vzdálenosti Hýžďala ani Bartoníka se neukázaly jako gólové, a tak se šlo do šaten za dvougólového rozdílu.
Vícovští se během přestávky probrali a do druhé půle vletěli nabuzení s výsledkem něco udělat. Tento plán se začal realizovat hned po pěti minutách hry, kdy po hezké akci snížil útočník Vícova Bošek – 2:1. Ten vůbec patřil od začátku k nejlepším hráčům na hřišti. Míč se poté přeléval na obě strany a ani jeden ze soupeřů nedokázal balón podržet dost dlouho na to, aby vymyslel smysluplnou kombinaci. Hra se také dost přitvrdila a na hřišti přibylo vulgárních výrazů. Jediný, kdo si s tím ale vůbec nelámal hlavu, byl hlavní rozhodčí Milar, který nejenže urážky přehlížel, ale nevytáhl ani jednu žlutou kartu za zákroky zezadu, nebo za jasné stažení rukama na zem. Rozhodčí tak sice neovlivnil žádnou gólovou šanci, ale postaral se o dost velkou frustraci hráčů na obou stranách a vyloženě riskoval, že po některém neodpískaném zákroku se někdo zraní. Že mají domácí nacvičené rohové kopy, ukázali v 61. minutě. Na Hýžďalův přesný centr si naskočil Khýr a i přes obránce, který skákal s ním, dokázal pohotově poslat míč pod břevno – 3:1. O deset minut později úplně stejná situace. Na Hýžďalův roh si tentokrát naběhl k přední tyči Filka a špičkou trknul míč k tyči – 4:1. Také Vícov si vypracoval slibné šance, největší z nich spálil Pliska, který tváří v tvář brankáři Glouzarovi nedokázal pořádně umístit míč. Když pak své sólo neproměnil na druhé straně Karásek, ozvala se píšťalka rozhodčího oznamující konec zápasu.

HLASY TRENÉRŮ
Roman PINKAVA – FK Skalka 2011:
„Byla to důležitá výhra. Soupeř měl na hrotu výborného útočníka, o kterém jsme věděli a připravili se na něj. I tak nám dokázal dát branku. Kluky musím pochválit za důraz a obětavost, protože makali celý zápas. Není nás teď mnoho, takže jsem rád, že se nikdo nezranil. Možná bych řekl, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Co se ale týče standardních situací, ty trénujeme, což se ukázalo.“
Miroslav KRUTOVSKÝ – Sokol Vícov:
„Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Hra byla celkem vyrovnaná, ale dostali jsme dvě laciné branky, z toho tou první byl skoro vlastní gól. O přestávce jsme si řekli, že s tím něco ještě uděláme, což se podařilo, když jsme snížili. A mohli jsme přidat ještě jeden gól. To kdyby se povedlo, tak možná zápas dopadne jinak. Takhle jsme inkasovali ještě ze standardní situace a za stavu 3:1 už bylo hotovo.“

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV – II. TŘÍDA
12. kolo:
FK Skalka 2011 – Sokol Vícov
4:1 (2:0)
Branky: 20. a 75. Filka, 38. a 61. Khýr – 50. Bošek. Rozhodčí: Milar – Hýžďal, Marek. Žluté karty: bez karet. Diváků: 60.
Sestava Skalky: A. Glouzar – Sedlák (85. Svozil), Petržela, M. Glouzar, Khýr – Spisar, Bartoník, Hýžďal, Donát (78. Ovečka) – Filka, Karásek. Trenér: Roman Pinkava.
Sestava Vícova: Drčka – Světlík, Humpolíček, Baránek, Chytil – Tesařík, Studený, Rozsíval (82. Trnečka), Ježek – Bošek, Zapletal (46. Pliska). Trenér: Miroslav Krutovský.

Další výsledky 11. kola: Vrahovice – Nezamyslice 4:0 (0:0), 2x Petík Daniel, Procházka Martin, Kučera Martin, Brodek u Konice – Držovice 3:6 (1:4), Kolář David, Burget Aleš, Koudelka Petr – 3x Solano Valina Borja, Procházka Radek, Zahradníček Petr, Srbený Jan, Brodek u Pv – Tištín 2:6 (0:2), 2x Zbořil Petr – 2x Hýsek Pavel, 2x Návrat Robin, Kyselák Vlastimil, Bosák David, Horní Štěpánov – Čechovice „B“ 6:1 (2:0), 3x Němec Libor, Abrahám David, Gryc Karel, Fojt Jiří – Foret Pavel, Vrchoslavice – Určice „B“ 2:3 (1:0), Dostál Martin, Hradil Tomáš – 2x Vodák Petr, Zelina Lukáš, Výšovice – Dobromilice 2:1 (2:1), Olbert Luděk, Krčmář Petr – Kratochvíl Jakub