Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Zápas proti poslednímu týmu tabulky má vždy svá úskalí a Prostějov to v neděli odpoledne v rámci jedenáctého kola opět poznal na hřišti Táborska. Domácím šlo o hodně a průběh zápasu tomu odpovídal. Jihočeši se sice po bezbrankovém poločase dostali do vedení, dvanáct minut před koncem však Hapal srovnal na konečných 1:1.

Utkání začalo velmi opatrně a v ospalejším tempu, oba týmy nechtěly udělat chyby, vědomy si důležitosti každého bodu. Po deseti minutách to přece jen zkusili domácí, Březina zprava našel Musiola, střelu mířící k tyči srazila obrana do bezpečí. Pokusy o technické zakončení skončily na obou stranách shodně vedle branky. Po dvaceti minutách se do obvyklého brejku nastartoval Koudelka, jenže Toma se k míči dostal dřív než rychlý záložník eskáčka.
V poslední čtvrthodině první půle přišly gólové šance na obou stranách. Bréda si nejprve poradil s nebezpečnou střelou k tyči, jenže na dorážku Pfeifera už nedosáhl. Ta ke zklamání domácích fanoušků ovšem skončila na břevně! Hosté byli vedoucímu gólu blízko po rohovém kopu, jenže Toma si poradil jak se sraženým míčem pod břevno, tak se Žikolovou navštívenkou.
Druhý poločas začal náporem eskáčka, jeho jediným vyjádřením byl ovšem Koudelkův pokus mimo branku. Deset minut po přestávce po centru ze standardní situace zůstal osamocený Musiol a hlavičkou přesně trefil k tyči hostující branky – 1:0!
Vedoucí branka domácí uklidnila a iniciativa zůstala na jejich kopačkách. Šance na dobrý výsledek ale držel Bréda, který vytáhl perfektní zákrok proti stoprocentní šanci Frýdka. Domácí vystřídali poprvé třináct minut před koncem a zadělali si tak na problém. Prošek si dostatečně neohlídal prostor, čehož využil Hapal přízemní střelou k tyči Tomovy branky – 1:1!
Střelecky to zkoušel i Polák, jenže mimo. Domácí se snažili strhnout vítězství na svou stranu, jenže eskáčko se sice nervózně, ale pozorně bránilo. Dělba bodů tak spravedlivě odpovídala dění na hřišti.

Pozápasové hodnocení trenéra
Oldřich Machala -trenér 1.SK Prostějov:
„Začali jsme aktivněji než v Sokolově, tam nám začátek vůbec nevyšel. Měli jsme několik brejkových situací, ale ty jsme bohužel nedohráli. V obranné fázi jsme ale obstáli, nedělali jsme takové chyby jako v Sokolově. Domácí měli jednu šanci, kterou neproměnili. My jsme měli dvě tři situace, které jsme mohli zahrát úplně do koncovky, ale bohužel se nám to nepodařilo, nebyli jsme dostatečně přesní a důrazní. V druhém poločase jsme byli více na míči, pak jsme ale dostali gól ze standardní situace. Museli jsme znovu zvolit riskantní variantu a stáhnout hru na tři obránce. Vyplatilo se to, Hapal dal gól a zápas skončil myslím spravedlivou remízou. Jsem rád, že jsme opět neprohráli, otočili jsme zápas, takže se opět projevil charakter týmu. Bod je velmi cenný i z toho hlediska, že jsme jej ubojovali, byl to bojovný zápas s množstvím soubojů.“

FORTUNA NÁRODNÍ :LIGA - 11. kolo
FC MAS Táborsko – 1.SK Prostějov 1:1 (0:0)
Branky: 54. Musiol – 78. Hapal
Rozhodčí: Jílek – Pečenka, Leška. Žluté karty: 72. Slaninka, 85. Šteigl (oba Prostějov). Diváci: 819.
FC MAS Táborsko: Toma – Hasil, Navrátil, Zárybnický, Šandera – Březina, M. Kučera, Ch. Frýdek, Pfeifer (76. Prošek), P. Pilík (81. Ndiaye) – Musiol. Trenér: Kamil Tobiáš
1.SK Prostějov: Bréda – Slaninka (75. Píchal), Janíček, Schuster, Machynek – Koudelka, Žikol (65. Hapal), Sus (36. Pernackij), Polák, Šteigl – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala

Vítkovice - Vlašim1:0 (1:0)

Branky: 39. Vasiljev. Rozhodčí: Severýn – Arnošt, Boček. ŽK: 14. Mikula, 44. Motyčka, 66. Matěj, 67. Pašek – 34. Hadaščok, 57. J. Štochl, 57. Mareček, 87. Blecha. ČK: 62. Hadaščok (VLA). Diváci: 592.
Znojmo - Brno0:1 (0:1)

Branky: 17. Bariš. Rozhodčí: Ja. Váňa – Koval, Kubec. ŽK: 37. Kučera, 57. Mudra, 58. Cihlář, 76. Buček, 88. Ambrozek – 10. Štepanovský, 43. Bariš, 71. Vraštil, 76. Melichárek, 76. Růsek, 79. Magera. ČK: 75. Štrombach (ZNO). Diváci: 1385.
Jihlava - Chrudim2:0 (0:0)

Branky: 68. Zoubele, 85. Levin (pen.). Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Poživil. ŽK: 76. Machuča, 82. Javůrek – 44. Dostálek, 89. Drahoš. Diváci: 1168.
Pardubice - Ústí n/L2:0 (1:0)

Branky: 40. A. Fousek, 78. Petráň. Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Dresler (Dubravský). ŽK: 44. A. Fousek, 54. Zukal – 72. Pimpara, 77. Miskovič, 86. M. Bílek. ČK: 37. Lindr (UNL). Diváci: 752.
Sokolov - Č. Budějovice
0:2 (0:2)

Branky: 11. Kladrubský (pen.), 24. Ledecký. Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Vaňkát. ŽK: 87. A. Čihák – 47. Javorek, 59. Čavoš, 90+1. Staněk. Diváci: 615.
Hradec Králové - Třinec
1:0 (0:0)

Branky: 62. M. Černý. Rozhodčí: Mikyska – Pelikán, Batík. ŽK: 17. Miker, 43. Urma, 52. Jukl, 56. Martinec, 58. Kopečný, 73. Ottmar, 81. W. Da Silva – 20. M. Čelůstka, 50. Šumbera, 61. Bedecs, 73. Hejný. ČK: 90+1. W. Da Silva (HKR). Diváci: 912.
Varnsdorf - Žižkov3:1 (1:0)

Branky: 35. Bláha, 58. Kocourek, 69. Rudnytskyy – 82. Batioja. Rozhodčí: Marek – Melichar, Vitner. ŽK: 31. Dordić – 19. Urbanec, 52. Trapanovski, 65. Musa, 68. Otáhal, 75. Stříž. Diváci: 805.