Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
Ilustrační foto

Devátým kolem pokračovala ALEA sportswear I.A třída Olomouckého KFS, v níž za prostějovský region statečně bojuje Konice. Svěřenci kouče Ullmanna tentokrát vycestovali na půdu Bělkovic s touhou získat tři body. To se nakonec povedlo, zápas se ale změnil ve velký boj o každý míč, hlavně pak o tři body, které budou důležité v konečném zúčtování.

Zápas byl od prvních minut velice vyrovnaný a ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Byli to ale hosté, kteří převzali iniciativu, stali se aktivnějšími a vypracovali si několik dobrých šancí, které bohužel neproměnili. „Celé utkání bylo hodně vyrovnané. Byl to spíš bojovný fotbal než technický, hodně o bojovnosti. První poločas jsme byli lepší na míči a dokázali si vytvořit několik slibných šancí, kdy například Roman Kamený netrefil prázdnou branku. Poté se dostal do šance Knoll po krásné přihrávce Kameného,“ popisuje průběh utkání trenér Ullmann. Domácího brankáře Axmana nepřelstili hosté ani po volném přímém kopu. „I standardní situace byly z naší strany nebezpečné, když se dobře do míče opřel Krása. Soupeř hrozil spíše z brejků,“ prozradil trenér.
Po dlouhém zranění zahrál výborně Filip Drešr, který sice stále dohání tréninkové manko, ale zápas odpracoval výborně. „Jsem rád, že si neobnovil zranění a zápas odpracoval, když musel bezpodmínečně naskočit do zápasu,“ má radost lodivod Konice.
Ani druhá půle nevypadala tak, že by přinesla vítěze. Chleba se nakonec lámal až úplně ke konci zápasu. „Do druhé půlky jsem nabádal hráče, aby hráli trpělivě, protože to utkání mohly rozhodnout jediná chyba a jediný gól. Poté jsme prostřídali a v tom jsme měli šťastnou ruku, když jsem vystřídal Kameného za Lišku a ten se odměnil po pěti minutách gólem, kdy si krásně střelou obhodil brankáře ke vzdálenější pravé tyči. Soupeř nás poté zatlačil, nastřelil i dvě tyče a nebyl mu uznán gól z ofsajdu, který ale opravdu byl,“ popsal Večerníku napínavý závěr Ullmann. „Musím pochválit obranou řadu, která fungovala výborně a pomohlo nám dnes i štěstí,“ dodává.
Konice může tři body potvrdit tuto neděli od 15:00 hodin na domácím hřišti proti Náměšti na Hané.

SK Bělkovice-Lašťany - Sokol Konice 0:1 (0:0)
Branky: 82. Liška. Rozhodčí: Kundrát – Šafařík, Horák. Žluté karty: bez karet. Diváků: 200. Sestava Konice: Zapletal – Blaha (24. Drešr), F. Bílý, Procházka, L. Bílý – Paš, Kořenovský, Širůček, Krása – Kamený (77. Liška), Knoll (70. Tichý). Trenér: Petr Ullmann.

9. kolo: Bělkovice – Konice 0:1 (0:0), Liška Martin, Hlubočky – Bohuňovice 0:3 (0:0), 3x Šmirják Jan, Leština – Haňovice 1:2 (1:1), Kejlík Lukáš – Cink Tomáš, Pěruška Tomáš, Maletín – Řetězárna 1:1 (0:1) PK: 5:6, Michalčák Lukáš – Kováč Tomáš, Troubelice – Chválkovice 1:4 (1:1), Ošťádal Jakub – Toman Radim, Galus Michal, Daněk Ondřej, Lolek Tomáš (vl.),l Náměšť n./H. - Rapotín 1:2 (0:1), Heil David – Březina Martin, Sivanič Petr, Paseka – Bohdíkov 4:2 (2:1), 2x Geier Martin, Vojtášek Petr, Kučera František – Hatoň Jaroslav, Losenický Roman