Dobré dopoledne, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

FOTOGALERIE: Na předvečer státního svátku svatého Václava naplánoval svaz dohrávané první kolo okresního přeboru. Mezi největší taháky patřil určitě zápas v Horním Štěpánově, který hostil nedaleký Vícov. Jeho trenér Miroslav Krutovský už před zápasem neoplýval optimismem a dobře věděl proč. Domácí se v prvním poločase ujali vedení a soupeř jim hru až příliš usnadňoval. Zlepšený výkon po přestávce nepomohl, domácí kontrolovali zápas a Vícov pouze snížil deset minut před koncem. Večerník vše sledoval pěkně zblízka.

První střelecký pokus si sice připsal hostující Bošek, na druhé straně ovšem Němec napálil břevno vícovské branky. Už po necelých dvaceti minutách právě domácí kapitán drobnou nepřesnost napravil. Využil nedůslednosti brankáře Drčky, který podběhl centrovaný míč, hlavičkou tak otevřel skóre zápasu – 1:0. Domácí měli stále iniciativu na kopačkách, soupeř toho příliš nenaběhal a aktivita přes upozorňování trenéra jej zrovna nezdobila. To se zákonitě promítlo do navýšení skóre, domácí se opět prosadili po centrovaném míči a přesné hlavičce Gryce – 2:0. Do přestávky měl ještě po rohovém kopu další dobrou šanci Ščudla, jenže jeho hlavička mířila těsně mimo branku.
Po změně stran průnik Pavla Plisky zlikvidoval brankář Suchý. Po sporném momentu v domácí šestnáctce přišel na opačné straně faul na Gryce a z nařízené penalty zvýšil Němec už na 3:0. Hosté po přestávce přece jen zvýšili tempo a Humpolíček propásl tutovku, když byl po centru sám před brankářem, který reflexivně odvrátil míč na roh. Suchý se zaskvěl i po dalších situacích, likvidoval třeba přímý kop Vícova. Ovšem i Drčka na druhé straně se nenechal zahanbit, když přesnou Grycovu hlavičku do „vinglu“ vyrazil na roh. Hosté se nakonec prosadili po standardní situaci, kdy rohový kop využil následnou přesnou hlavičkou Humpolíček a stanovil tak konečné skóre utkání – 3:1.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Adolf LANGER – TJ Horní Štěpánov:
Z rozhodnutí klubového vedení se vedoucí mužstva k utkání nevyjadřuje.
Miroslav KRUTOVSKÝ – Sokol Vícov:
„V utkání nám chyběli v obraně dva hráči základní sestavy, což mělo vliv na naši rozehrávku a přechodovou fázi. První poločas nám herně vůbec nevyšel, byli jsme daleko od soupeře, nechávali mu příliš prostoru, nenabízeli se spoluhráčům. Soupeř využil dvě naše chyby. Po přestávce se naše hra přece jen zlepšila a po sporné situaci v šestnáctce jsme mohli mít šanci na kontaktní branku. Vzápětí ale přišla penalta na druhé straně. V závěru už jsme jen korigovali výsledek. Celkově se dá říci, že vyhrálo zkušenější mužstvo.“

TJ Horní Štěpánov - Sokol Vícov 3:1 (2:0)
Branky: 18., 56. (p) Němec, 26. Gryc – 79. Humpolíček. Rozhodčí: Slabý – Zika, Lizna. Žluté karty: 72. Gryc – 36. Zdobina, 53. Baránek, 56. Trnečka, 68. Vávra. Diváků: 88.
sestava Horního Štěpánova: Suchý – Sígl, Ščudla, Gross, Klimeš – Bašný (88. Svoboda), Němec, Janíček, Meluzín – Gryc (84. Veverka), Abrahám (46. Žilka). Vedoucí mužstva: Adolf Langer.
sestava Vícova: Drčka – M. Pliska (46. Humpolíček), Zdobina, Baránek, Světlík – Rozsíval (82. Nedvěd), Bartlík (75. Zapletal), Vávra, P. Pliska (55. Trnečka) – Bošek, Ježek. Trenér: Miroslav Krutovský.

Dohrávka 1. kola:
Vrahovice – Dobromilice 4:6 (1:3), 2x Bukovec Svatopluk, Dvořák Jan, Bukovec Miroslav – 3x Špaček Jakub, 2x Fialka Petr, Richter Patrik, Vrchoslavice - Čechovice „B“ 3:1 (1:1), Hradil Tomáš, Horák Pavel, Coufalík Tomáš – Jančík Jiří, Výšovice – Držovice 2:3 (0:0), Pelikán Michal, Křivinka Jan – Srbený Jan, Fiferna Lukáš, Zahradníček Petr, Skalka – Brodek u K. 5:1 (1:0), 2x Karásek Jiří, Fialka Stanislav, Bartoník Jan, Ovečka Jakub – Koudelka Zdeněk, Tištín – Určice „B“ 3:1 (2:1), Oulehla Zdeněk, Hýsek Pavel, Mojtek Jakub – Vodák Petr, Brodek u Pv – Nezamyslice 5:2 (2:1), 2x Typner Jan, 2x Soldán Radek, Hochman Patrik – 2x Musil Miroslav