Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Také druhý domácí zápas v rychlém sledu zvládli koničtí fotbalisté výsledkově na jedničku. Týden po zdolání Leštiny si poradili rovněž s Haňovicemi, i v tomto souboji však museli dotahovat poločasové manko. Proti nedalekému soupeři se sice brzy dostali do vedení, jenže tým z litovelského okolí dokázal kontrovat a teprve druhých pětačtyřicet minut rozhodlo o tom, že se překvapení nekonalo.

„Začali jsme velice aktivně, soupeře jsme zatlačili a z prvního útoku nás Roman Kamený poslal do vedení. Do sedmnácté minuty jsme ovládali hru, pak jsme si ale vybrali hluchou čtvrthodinku a vypadli jsme z role,“ popisoval úvodní dějství trenér pozdějších vítězů Petr Ullmann.
Nejprve se tak povedlo srovnat Josefu Tošenovskému, když jej při standardce neuhlídal Adam Širůček, poté po chybě na půlce a faulu před pokutovým územím otočil střelou před zeď pod břevno Tomáš Přikryl.
„Zareagoval jsem střídáním, kdy šel dolů Knoll, jemuž se tolik nevedlo, a Paše jsem vysunul do útoku. Hned se mi odvděčil vyrovnávací brankou a celý druhý poločas byl v naší režii. Mužstvo ukázalo svůj charakter a mohlo vyhrát i mnohem větším rozdílem,“ podotkl.
Do střelecké listiny se znovu zapsal i nedávný příchozí z Fulneku Jaromír Krása, konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Roman Kamený. „Jarda odehrál další vynikající zápas, stejně tak Roman. Pomohlo mu minulé střídání a mohl dát i hattrick. Dále šel Martin Liška dvakrát sám na brankáře, gólovku měl i Peťa Tichý. Jasně jsme dominovali, soupeř už nic neměl a otázkou bylo pouze skóre,“ liboval si Ullmann.
Za zodpovědný přístup a povedený mač pochválil i gólmana Michala Zapletala, jenž na pozici jedničky zaskakuje za zraněného Jaru Vévodu, výsledkem jsou třetí plná domácí výhra v řadě a posun na šesté místo jen o skóre za Maletín. „Můžeme tak v klidu jet do Bělkovic, nemáme tam co ztratit. Jsme sousedi v tabulce a máme stejně bodů, chtěli bychom body potvrdit, že se herně zvedáme. A pak doma porazit i předposlední Náměšť,“ představil nejbližší úkoly Petr Ullmann. Víkendový duel začíná na Šternbersku v sobotu od 15:30 hodin.

Sokol Konice - SK Haňovice 4:2 (1:2)
Branky: 7. a 80. Kamený, 49. Krása, 53. Paš – 17. Tošenovský, 33. Přikryl. Rozhodčí: Drápal – Kylar, Chládek. Sestava Konice: Zapletal – Blaha (77. Drešr), L. Bílý (67. Liška), Procházka, Knoll (46. F. Bílý) – Paš (90. Ryp), Kořenek, Širůček, Krása – Kamený, Tichý (87. Cetkovský). Trenér: Petr Ullmann.

8. kolo: Chválkovice – Maletín 3:2 (0:2), Daněk Ondřej, Kazár Tomáš, Pezzotti Gianpaolo – Beran Daniel, Fizer Yurii, Bohdíkov – Hlubočky 1:3 (1:3), Šárník Petr – 2x Režný Tomáš, Strýček Jakub, Řetězárna – Náměšť n./H. 2:1 (1:1), Zrník Richard, Křivan Jan – Elsner Miroslav, Rapotín – Bělkovice 0:0 PK: 4:5, Leština – Paseka 2:4 (2:3), Jurenka Tomáš, Puchr Martin – Pospíšil Radim, Vojtášek Petr, Michalík Jakub, Kučera František, Konice – Haňovice 4:2 (1:2), 2x Kamený Roman, Paš Martin, Krása Jaromír – Přikryl Tomáš, Tošenovský Josef, Bohuňovice – Troubelice 9:0 (3:0), 2x Vyhnálek Aleš, 2x Šmirják Jan, 2x Vašenka Jiří, Machala František, Fryčák Aleš, Veselský Lukáš