Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

O víkendu se hrálo osmé dějství Clean4you krajského přeboru, kde jediný regionální zástupce z Kralic narazil na silného soupeře z Opatovic. Domácí byli před zápasem papírovým favoritem, což se později v utkání ukázalo jako správný předpoklad.

Zápas v Opatovicích nezačal pro Kralické zrovna nejlépe. Už po dvaceti minutách lovili míč ze své branky po gólu Janáska. Ale i hosté si vypracovali několik šancí, které bohužel nedokázali přetavit v gól. „Na začátku utkání, když ještě nebylo nic jasné, jsme měli velikou tutovku, kterou jsme neproměnili. To by možná zápas vypadal trochu jinak, ale i přesto jsme se dopustili hromady chyb, které soupeř dokázal potrestat dalším gólem vlastně z ničeho,“ zhodnotil začátek utkání trenér David Kobylík.
Skóre v poločase tak bylo o dvě branky. Po hodině hry se z gólu radovali i hosté, trefil se Petržela a Kralice tak daly potřebný kontaktní gól. To se ale za jednu jedinou minutu ukázalo jako zbytečné, protože po další hrubce navýšil vedení Opatovic svým druhým gólem Kurfürst. Za další tři minuty se trefil Hostaša a bylo vymalováno. Domácí si pak pohlídali výsledek až do konce a k pohodlnému náskoku přidali ještě deset minut před koncem pátý gól.
„Zápas se nám nepovedl od začátku do konce. Po našich chybách jsme lehce dovolili soupeři, aby skóroval. To se na této úrovni nemůže stávat, jelikož přebor je kvalitní soutěž a jsou tu hodně dobré týmy. Bohužel my se dopouštíme tak triviálních chyb, že to pak devalvuje celkový výkon. Ve finále jsme mohli být rádi, že jsme dostali jen pět gólů,“ konstatoval po utkání David Kobylík. „Asi se ukazuje, že ta cesta, kterou jsme se vydali, budeme přece jen muset trochu změnit. Samozřejmě důvěra v naše hráče a odchovance zůstává, ale budeme se muset poohlédnout po některých hráčích jinde. Na některých postech nám teď chybí konkurence, protože sezónu jsme začali v celkem zúženém kádru, takže to chce, aby hráči zase začali bojovat o místo v základní sestavě,“ burcuje bývalý mistr Evropy do 21 let.
Napravit si reputaci mohou Kraličtí hned tuto sobotu, kdy k nim na domácí hřiště přijede soupeř ze Šternberka. Hrát se začne v 16:30 hodin.

8. kolo:
Opatovice - Kralice n.H. 5:1 (2:0)
Branky: 23. Janásek, 25. a 62. Kurfürst, 65. Hostaša, 79. Strnadel – 61. Petržela. Rozhodčí: Bartoněk – Sedláček, Perutka. ŽK: 57. Hostaša – 25. Skalník, 67. Gábor. Diváci: 100.
Sestava Kralic: Flajzar – Přikryl, Prokop, Hlačík, Krobot – Petržela (77. Adamík), Gábor, Troneček (30. Vincourek), Skalník – Blahoušek, Cibulka (67. Répal). Trenér: David Kobylík.

Další výsledky 8. kola: Všechovice – Lutín 3:1 (2:1), Plešek Petr, Dluhoš Štěpán, Orava Tomáš – Los Tomáš, Šternberk – Jeseník 1:3 (1:2), Woitek Lukáš (vl.) - 2x Bříza Adam, Karakadis Jakub, Litovel – Mohelnice 1:1 (1:0) PK: 5:4, Jindra Martin – Kuba Roman, HFK Olomouc „B“ – Hněvotín 0:4 (0:1), 3x Hornich David, Holub David, Dolany – Zábřeh 1:2 (0:1), Kuchyňka Zdeněk – Šincl Filip, Žanda Miroslav, Medlov – Černovír 2:0 (2:0), Pospíšil Pavel, Novák Filip, Želatovice -Velké Losiny 0:1 (0:1), Indra Tomáš