Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Druhá mise na opačný konec republiky vyšla stejně jako před dvěma lety bodově na prázdno. Ráz sobotnímu střetnutí, které začalo již v 10:15 hodin, dala brzká branka domácích. Z takového úderu se eskáčko nedokázalo v dalším průběhu vzpamatovat. Baník byl lepší ve všech herních činnostech a duel 9. kola Fortuna:Národní ligy měl jasně pod kontrolou. Jednoznačným vyjádřením poměru sil je konečný rozdíl třídy ve skóre. Sokolovští totiž druhou trefu přidali ještě do přestávky, poslední úder si schovali na závěrečnou desetiminutovku.

Utkání sice začalo výkopem hostí, ovšem ti u míče dlouho nezůstali. Naopak se po levé straně už po minutě hry prosmýkl kolem Suse Liener, chtěl technicky obstřelit Brédu, jenže ten vyrazil míč přímo k dobíhajícímu Adamu Ševčíkovi, který pohodlně do prázdné branky otevřel skóre - 1:0.
Odpovědět mohl po pěti minutách Kroupa, kterému načechral míč do vápna Machynek, jenže kapitán Prostějova hlavičkoval přímo do náruče Belaně. Další ofenzivní pokusy Moravanů končily ještě před šestnáctkou a iniciativa byla na kopačkách domácích. Ti se zasloužené odměny dočkali po pětadvaceti minutách hry, když si na centr zprava naskočil nikým neatakovaný Liener a hlavičku umístil mimo dosah efektně, leč neefektivně skákajícího brankáře Brédy – 2:0. Ke konci prvního poločasu se eskáčko přece jen více objevovalo na míči, jenže z rychlého kontru se málem uplatnil Vávra, který přízemní střelou přes obránce jen těsně minul tyč Brédovy branky. Na druhé straně dostal průnikovou přihrávku na pravou stranu Machynek, jenže jeho střílený centr prošel nikým nedotčen až za brankovou čáru.
Eskáčko vstoupilo do druhého poločasu podstatně aktivněji, jenže výsledkem byla jen Koudelkova nepřesná střela z dálky. Na druhé straně to zkoušel Mejdr, jeho pokus nebyl pro Brédu nikterak nebezpečný. Prostějov se snažil aspoň o kontaktní branku, dobrá příležitost přišla po faulu na Koudelku těsně před šestnáctkou. Sám postižený nastřelil pouze zeď, odražený balón z voleje napálil těsně vedle branky Machynek.
Sokolov nadále precizně bránil a nejen to. Deset minut před koncem obrana sice odvrátila Vávrův centr, v půlkruhu před šestnáctkou se do míče ovšem opřel opět Liener a parádní střelou do horního rohu Brédovy branky pečetil výsledek – 3:0.

Pavel HORVÁTH - FK Baník Sokolov
slova kouče nebyla do uzávěrky vydání k dispozici
Oldřich MACHALA - 1.SK Prostějov:
„Po takovém výsledku nemůže být hodnocení příznivé... Byli jsme svědky našeho zatím nejhoršího výkonu v této sezóně. Když jsem se podíval znovu na obdržené branky, šlo o situace, kterým šlo jednoznačně lehce zabránit. Při prvním gólu hrálo roli zakopnutí či špatný pohyb obránce, v druhém případě špatně odhlavičkovaný míč, kdy se dala dát třeba malá domů, v posledním případě jsme soupeři přihráli sami ze standardní situace. Všechno triviální chyby! Jenže my do zápasu vůbec vstoupili špatně, dostali jsme v druhé minutě gól a pak je celá taktika, kterou máme, vlastně zbytečná. Domácí byli jednoznačně agresivnější, to, co nás zdobilo předchozích osm zápasů, kdy jsme vyhrávali souboje, tam bohužel nebylo. Musíme si ukázat chyby, které jsme udělali, a zase začít bojovat. Kromě základní osy mužstva podala většina hráčů podprůměrný výkon, s tím se samozřejmě nedá vyhrávat.“

FORTUNA : NÁRODNÍ LIGA – 9. kolo
FK Baník Sokolov – 1. SK Prostějov 3:0 (2:0)
Branky: 2. A. Ševčík, 25., 81. Liener
Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár. Žluté karty: 11. Čihák, 47. Glaser, 61. Štípek – 56. Žikol, 60. Polák, 67. Sus, 80. Slaninka, 85. Koudelka. Diváci: 545.
Statistiky: rohové kopy 7:2, střely na branku 4:1, střely mimo 5:4.
sestava Sokolova: Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, A. Čihák – Glaser, Štípek (78. Ruml), Liener (86. Hlavatý), Vávra – Jakub Dvořák II., A. Ševčík (74. Voleský). Trenér: Pavel Horváth.
sestava Prostějova: Bréda – Machynek, Sus, Schuster, Slaninka – Koudelka, Pančochář (46. Pernackij), Polák, Žikol (71. Kovařík), Píchal (58. Hapal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Vítkovice - Chrudim 2:1 (1:1)
Branky: 22. Celba, 88. Mišinský – 12. Kesner. Rozhodčí: Slabý – Dresler, Batík. ŽK: 17. Celba, 47. Matěj – 45. Vašulín. ČK: 45+3. Vašulín (CHR). Diváci: 589.

Jihlava - Vlašim 3:0 (0:0)
Branky: 62. Zoubele, 70. Jiří Klíma, 89. Zoubele. ŽK: 69. Machuča – 53. Piško. Diváci: 894.

Znojmo - Ústí n/L 3:0 (2:0)
Branky: 16. Strada (vla.), 27. Teplý, 81. Hlůže. Rozhodčí: Machálek – Boček, Dohnálek. ŽK: 24. Helísek, 67. Kučera – 36. Brak, 57. D. Procházka. Diváci: 453.

Pardubice - Zbrojovka Brno 1:1 (1:0)
Branky: 6. Kovář – 49. Kříž. Rozhodčí: Hrubeš – Vitner, Hock (Pechanec). ŽK: 33. Jeřábek, 35. Jakub Klíma, 65. Tischler – 38. Pavlík, 56. Růsek. ČK: 47. Prosek. Diváci: 847.

Hradec Králové - Žižkov 4:0 (2:0)
Branky: 6. Durdević, 14. W. Da Silva, 56. Zorvan, 70. W. Da Silva. Rozhodčí: Proske – Kotík, Leška. ŽK: 26. Jukl – 38. Pardubský, 88. Batioja. Diváci: 903.

Táborsko - Č. Budějovice 1:1 (0:0)
Branky: 66. Ch. Frýdek – 84. Ledecký. Rozhodčí: Matějček – Kříž, Kubr. ŽK: 61. Nerad, 90+4. Navrátil – 47. Havelka, 54. Ledecký, 68. Kladrubský. Diváci: 1812.

Varnsdorf - Třinec 0:1 (0:0)
Branka: 70. M. Čelůstka. Rozhodčí: Houdek – Novák, Vaňkát. ŽK: 35. Kocourek, 77. Kodeš, 80. Kozma – 45. Kušnír. Diváci: 810.