Dobré odpoledne, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Sedmým kolem také pokračovala I.A třída, kde ve skupině „A“ za Prostějovsko válčí Konice. Hned od úvodních minut bylo zřejmé, že tým z Leštiny bude nepříjemný soupeř. To se hned potvrdilo, když se hosté dostali do vedení a tento výsledek vydržel až do poločasu. Domácí to ale nepoložilo a po dobrém výkonu v druhé půli se nakonec mohli radovat z výhry.

„Leština sice byla před zápasem poslední, ale my jsme přes týden museli zapracovat na psychice hráčů po té vysoké prohře v Rapotíně,“ prozradil trenér Ullman. Zápas se ale hned od začátku nevyvíjel pro domácí dobře. „My jsme se připravili, ale bohužel začátek utkání nám zase nevyšel, když se soupeř po centru dostal do vedení ve třetí minutě,“ popisuje začátek utkání kouč Konice. I přes výrazný tlak se nepodařilo domácím srovnat a Leština tak o poločase stále hájila vedení 0:1.
Konice po přestávce přidala na otáčkách a sevřela soupeře ve velkém zámku před pokutovým územím. Trenér Ullmann pak zasáhl do kádru, což výrazně pomohlo k otočení zápasu. „Pak už se hrálo na jednu bránu, my jsme tlačili, ale koncovka nám nešla. Poté jsem stáhl nevýrazného Romana Kameného a dopředu posunul Paše, což se vyplatilo. Každopádně kdybychom dali všechny šance, které jsme si vytvořili, mohlo to být klidně o čtyři góly,“ ví Ullmann. Nicméně změna na několika postech přinesla kýžené ovoce, když krásnou křižnou ranou strhl vedení na stranu domácích výborně hrající Krása. „Dnes musím pochválit Krásu, který výborně hrál na křídle, kopal standardní situace a odměnil se parádním gólem. Hrál poprvé od začátku, takže mám radost, že se mu ten zápas takto povedl,“ pochválil svého svěřence trenér. Leština už se na závěrečný tlak nezmohla, protože síly ubývaly až moc rychle a Konice si výsledek hlídala důslednou hrou odzadu. Tři důležité body do konečného zúčtování tak zůstaly našemu jedinému regionálnímu zástupci v I.A třídě skupině A, které se Konice pokusí potvrdit už tuto neděli opět před domácím publikem proti Haňovicím.

Sokol Konice - Sokol Leština 2:1 (0:1)
Branky: 52. Paš, 64. Krása – 3. Lukas. Rozhodčí: Lizna – Sedláček, Čampišová. Žluté karty: 13. Kořenovský, 67. Krása, 76. Liška – 16. Ohrablo, 59. Šafář, 59. Pobucký. Diváků: 130. Sestava Konice: Zapletal – Blaha, Procházka, F. Bílý, L. Bílý – Paš, Kořenovský, Širůček, Krása – Kamený, Tichý. Trenér: Petr Ullmann.

7. kolo: Bělkovice – Řetězárna 6:0 (4:0), 3x Jurečka Jiří, 2x Vrána Ondřej, Frýba Jan, Hlubočky – Paseka 4:1 (3:1), 3x Režný Tomáš, Oral Tomáš – Vojtášek Jaroslav, Náměšť n./H. - Chválkovice 1:3 (1:2), Fišara Miroslav – Štefek Radek, Vališ Jakub, Galus Michal, Maletín – Bohuňovice 1:1 (0:1) PK: 4:5, Michalčík Lukáš – Machala František, Konice – Leština 2:1 (0:1), Paš Martin, Krása Jaromír – Lukas Karel, Troubelice – Bohdíkov 2:2 (2:0) PK: 5:6, Ošťádal Jakub, Šenk Zdeněk – Hatoň Jaroslav, Diviš Marek, Haňovice – Rapotín 3:0 (2:0), 2x Sobota Radek, Přidal Pavel