Příjemnou noc, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

Už před sezónou bylo jasné, že v I.B skupině „B“ Olomouckou KFS dojde na zajímavé regionální derby. K Jesenci do skupiny přibyly Smržice a o atraktivitu tak bylo postaráno. Díky losu se tyto dva týmy utkaly už ve čtvrtém kole a zápas přinesl několik zajímavých momentů i tři góly. Vítězství nakonec brali domácí, když se jim podařilo otočit nepříznivé skóre v jejich prospěch.

Nedělní derby se začalo vyvíjet pro hosty a v 19. minutě se mohli radovat z prvního gólu. Smržický Pleva totiž hladce překonal domácího brankáře Kýra – 0:1. Na to nedokázali domácí v první půli adekvátně odpovědět a Smržice tak ubránily vedení až do konce poločasu.
Hned čtyři minuty po zahájení druhé půle bylo srovnáno. Miloš Navrátil srovnal svojí trefou misky vah a zápas tak začínal od znovu – 1:1. Ani jeden tým nechtěl být ten, co udělá chybu, nicméně skóre se měnilo ještě jednou a to pouhé tři minuty před koncem. Trefil se Zbyněk Poles a domácí fanoušci mohli být spokojení s tříbodovým ziskem - 2:1. Výhra se počítá a v derby obzvlášť.
Oba týmy už se ale můžou soustředit na své další zápasy, kdy Jesenec zavítá na půdu Nemilan a Smržice se pokusí doma zdolat tým ze Zvole.

Hodnocení trenéra Jesence Petra Tichého:
„My jsme spokojení se třemi body. Hra sice trochu skřípala, ale tři body jsou důležité, zvlášť na domácím hřišti. Myslím, že jsme to ani nebrali jako derby, protože se s kluky ze Smržic známe. Možná by tomu zápasu slušela více remíza, ale my jsme rozhodně rádi za tři body.“
Hodnocení trenéra Smržic Petra Gottwalda:
„Každopádně nejsmolnější utkání zatím. Utkání jsme odehráli dobře v útočné i obrané fázi, ale bohužel body zůstaly v Jesenci. Nepohlídali jsme si standardní situace a zbytečně z nich inkasovali. Za stavu 1:0 v náš prospěch jsme mohli skórovat a možná se potom těšit z vítězství, to se ale bohužel nestalo.“

SK Jesenec-Dzbel - TJ Smržice 2:1 (0:1)
Branka: 49. Navrátil, 87. Poles – 19. Pleva. Rozhodčí: Sedláček – Labaš, Dömish. Žluté karty: 38. Čížek, 89. Ošlejšek – 30. Kalandřík, 81. Klus, 85. Kiška. Diváků: 90.
Sestava Jesence: Kýr – Žouželka, Burian, Čížek, Laštůvka – Burget, Jurník (78. Svoboda), Kořenek (67. Ošlejšek), Poles – Tichý, Navrátil. Trenér: Petr Tichý st.
Sestava Smržic: Volf – Zbožínek, Doseděl, Augustin, A. Studený (74. M. Studený) – Klus, Kalandřík, Kotlár, Pleva – Kiška (86. Martinák), Jamrich (64. Vařeka). Trenér: Petr Gottwald.

4. kolo: Třeština – Moravský Beroun 2:3 (1:3), Gereš Jan, Tyráček Martin – 2x Malinovský Nikos, Hlaváč Marek, Zvole – Olešnice 0:2 (0:1), Kováč Martin, Knápek Miroslav, Slatinice – Velká Bystřice 2:4 (1:0), Garzina Roman, Wanke Petr – Zlámal Martin, Jahoda Pavel, Lošťák David, Kaczmarczyk Martin, Loštice – Nové Sady „B“ 4:1 (2:0), 2x Rousek Jiří, Morávek Roman, Ďurček Jakub – Repčík Martin, Doloplazy – Kožušany 5:0 (2:0), 2x Matocha Tomáš, Drábek Josef, Tomíček Petr, Zápařka Patrik, Jesnec – Smržice 2:1 (0:1), Navrátil Miloš, Poles Zbyněk – Pleva Štěpán, Šternberk „B“ - Nemilany 3:0 (1:0), Kryl Pavel, Mudrák Tomáš, Šogor Lukáš