Dobrý večer, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

Třetím kolem pokračovala ALEA sportswear I.A třída Olomouckého KFS, kde se Konice, jediný regionální zástupce v této soutěži, utkala s nepříjemným soupeřem z Bohuňovic. Zápas se pro domácí začal dobře vyvíjet po vedoucí brance Paše, ale soupeř stihl po deseti minutách vyrovnat. Následně vedení strhl na svoji stranu neoblíbeným gólem do šatny. I přes tlak domácích už ve druhém poločase branka nepadla, a tak si Bohuňovice odvážejí domů cenné tři body.

„Zápas se rozhodl už v prvním poločase, kde padly všechny góly utkání,“ ohlédl se za devadesátiminutovým představením Petr Ullmann, kouč Konice. První, kdo gólově udeřil, byli domácí. Útočník Roman Kamený rozjel akci, navázal na sebe obránce a přihrál pod sebe Pašovi, který neměl s dorážkou žádné problémy - 1:0. Vedení se však Konici nepodařilo udržet ani deset minut. Po jasném faulu ve vápně se kopala penalta, kterou hostující Fričák proměnil – 1:1. „Ten faul byl nesmyslný od Jaromíra Rusa, jasná penalta. Trošku nás tento moment poznamenal, soupeř dál hrozil z rychlých brejků, jelikož měl v útoku velice kvalitní a rychlé hráče,“ popisuje první polovinu trenér. Jeden takový brejk, bohužel pro domácí, skončil další brankou, když se čtyři minuty před koncem poločasu trefil Šmirják. - 1:2. Konice se tak musela smířit s tolik nechtěným gólem do šatny, který žádný tým nemá rád.
„My jsme se na to o přestávce v klidu podívali, něco jsme si řekli a zkusili to oživit čerstvými hráči, kteří v průběhu druhé půle naskočili do zápasu. Ve druhém poločase se snažili domácí převzít iniciativu a zvrátit nepříznivý výsledek na svoji stranu. Nicméně ani jedna útočná akce se nesetkala s kýženým výsledkem. „Dá se říct, že jsme opticky soupeře zamkli před jejich pokutovým územím, ale během toho jsme si nedokázali připravit žádnou vyloženou šanci. Soupeř je zkušený, hrál na jistotu a ten výsledek si do konce zápasu pohlídal. Musíme si na rovinu přiznat, že jsme narazili opravdu na kvalitního soupeře a že v některých fázích zápasu byly Bohuňovice lepší,“ vyzdvihl kvality soupeře Petr Ullmann.
Konice si může spravit chuť hned v dalším kole proti Chválkovicím na jejich půdě. Hraje se v sobotu 25. srpna od 16:30 hodin.

Sokol Konice - Bohuňovice 1:2 (1:2)
Branky: 15. Paš – 25. Fričák, 41. Šmirják. Rozhodčí: Šafařík – Antoníček, Hrbáček. Žluté karty: 55. Tichý, 60. Bílý, 64. Rus, 78. Kamený – 21. Opletal, 56. Král. Diváků: 120.
Sestava Konice: Vévoda – Blaha (68. L. Bílý), Rus, F. Bílý, Procházka – Paš (55. Kořenovský), Tichý (76. Cetkovský), Širůček, Knoll (55. Liška) – Kamený, Bross (83. Křesala). Trenér: Petr Ullmann.

3. kolo: Řetězárna – Leština 1:1 (0:1) PK: 4:3, Obšil Adam – Balcárek Tomáš, Náměšť n./H. - Hlubočky 0:2 (0:0), Karas Jaroslav, Režný Tomáš, Maletín – Troubelice 5:0 (3:0), Beran Daniel, Ostrovka Yevhen, Mičker Jan, Beran Marek, Kvasničák Radek, Konice – Bohuňovice 1:2 (0:0), Paš Martin – Šmirják Jan, Fryčák Aleš, Rapotín – Chválkovice 1:1 (1:1) PK: 4:1, Boško David – Grossman Petr, Bělkovice – Paseka 2:1 (2:0), Sklenář Miroslav, Gaťařík Petr – Kučera František, Haňovice – Bohdíkov 2:0 (2:0), Sobota Radek, Přirkyl Tomáš