Dobrý večer, dnes je pondělí 30.9.2024
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

S první výsledkovou ztrátou na cestě ročníkem 2018/2019 v „A“-skupině I.A třídy Olomouckého KFS se musejí vyrovnat fotbalisté konického Sokola. Týden po jasné výhře nad Pasekou se jim nepodařilo podobně úspěšně zvládnout duel v Bohdíkově a z výjezdu do okolí Hanušovic si body nepřivezli. Rozhodla hned desátá minuta, jediným úspěšným střelcem duelu se stal domácí Martin Vinkler.

„Udělali jsme velkou školáckou chybu, kdy Peťa Tichý s Laďou Bílým nezachytili náběh na levé straně. Přišel centr před bránu, útočník předskočil Ondru Procházku a přes něj zakončil. Cílem bylo co nejdýl udržet nulu, ale zbytečně jsme to otevřeli,“ mrzelo hostujícího kouče Petra Ullmanna.
Se vstupem do utkání byl přitom spokojen, líbily se mu aktivita i předváděná hra. A po zbytek zápasu podle něj existovalo prakticky jen jedno mužstvo, na skóre se to ale nijak neprojevilo.
„Desátou minutou soupeř skončil. Absolutně jsme ovládli hru, držení míče bylo tak osmdesát na dvacet a měli jsme několik gólovek. Třeba Marťa Paš od půlky předběhl tři protihráče, rozhodl se vystřelit a trefil brankáře, po rohu jsme hlavičkovali těsně nad,“ popisoval jen úvodní poločas.
A po přestávce se dominance Konice podle jejího kouče ještě zvýraznila. „Soupeř za celou dobu nevystřelil a my jsme zahodili hned čtyři stoprocentní šance. Roman Kamený dvakrát neuspěl z malého vápna, Peťa Bross měl gól na noze, Jara Rus v poslední minutě hlavičkoval do tyče. Asi jsme si vybrali zápas blbec, domácí měli obrovskou kliku,“ nechápal.
Fotbal se však hraje na góly a v této disciplíně se vedlo lépe Bohdíkovu, body tak zůstaly na severu. „Není nám tam přáno, i loni jsme o gól prohráli. S hrou jsem byl ale maximálně spokojen, fantasticky zahrál Kuba Kořenovský. V koncovce jsme ale selhali,“ uznal šestatřicetiletý trenér.
V první půli si ještě všímal zbytečné zbrklosti a odevzdávaných míčů z kopaček obránců, kteří nakopávali na obsazené spoluhráče, ve druhé půli se naopak kochal z přenesení hry na zem a kombinací.
Nyní se těžiště opět přesune na konický pažit, v neděli od půl páté se v severozápadní části okresu představí Bohuňovice. Tedy zatím jeden ze suverénů „A“ skupiny I.A třídy, který si nejprve poradil 2:1 s Českou Vsí, aby následně deklasoval 6:0 Rapotín, ještě na jaře účastníka krajského přeboru. „Je to další velice kvalitní soupeř. V trénincích se opět zaměříme na zakončení, když nám to tam teď nepadalo, a uvidíme,“ konstatoval před třetím kolem Petr Ullmann.

FK Bohdíkov - Sokol Konice 1:0 (1:0)
Branka: 10. Vinkler. Rozhodčí: Šebesta – Molík, Šmíd.
Sestava Konice: Vévoda – L. Bílý (54. Blaha), Rus, Oščádal, Procházka – Paš (71. F. Bílý), Širůček, Kořenovský, Tichý (80. Bross) – Kamený, Knoll (71. Cetkovský). Trenér: Petr Ullmann.

2. kolo: Chválkovice – Řetězárna 5:0 (2:0), 3x Toman Radim, Pezotti Gianpaolo, Kočí Jaroslav (vl.), Hlubočky – Bělkovice 9:0 (2:0), 4x Goldscheid Ondřej, 2x Nguyen Michal, Režný Tomáš, Strýček Jakub, Axmann Patrik, Bohdíkov – Konice 1:0 (1:0), Vinkler Martin, Leština – Maletín 1:6 (1:2), Šafář David – Beran Daniel, Ostrovka Yevhen, Holovnych Ivan, Beran Marek, Paseka – Haňovice 4:1 (1:0), 2x Vojtášek Petr, Janoušek Petr, Geier Martin – Pauliny Martin, Troubelice – Náměšť n./H. 5:2 (3:0), 2x Pur Jiří, Šenk Zdeněk, Horák Martin, Lolek Michal – 2x Fišara Miroslav, Bohuňovice – Rapotín 6:0 (2:0), Nesvadba Lukáš, Kouřil Michal, Šmirják Jan, Král Jakub, Fryčák Aleš, Arnold Michal

1. Chválkovice 2 2 0 0 9:0 6 0
2. Maletín 2 2 0 0 9:2 6 0
3. Bohuňovice 2 2 0 0 8:1 6 0
4. Bohdíkov 2 2 0 0 4:0 6 0
5. Hlubočky 2 1 0 1 9:1 3 0
6. Konice 2 1 0 1 5:3 3 0
7. Troubelice 2 1 0 1 7:6 3 0
8. Paseka 2 1 0 1 6:6 3 0