Dobré ráno, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

FOTOGALERIE: Rozuzlení nedělního podvečerního utkání Fortuna : Národní ligy na jihu Čech přišlo až ve druhém poločase. Ve prospěch favorizovaného Dynama to byli střídající hráči, kteří zlomili celé utkání na svoji stranu. Ve čtvrtém kole tak České Budějovice vyhráli nad Prostějovem 3:1, když se v prvním poločase trefil Ledecký, na což ještě stačil zareagovat talentovaný Píchal, avšak ve druhé pětačtyřicetiminutovce rozhodl střídající Wermke, aby pojistku přidal další žolík z lavičky Táborský.

Domácí trenér David Horejš udělal oproti poslednímu utkání jednu vynucenou změnu. Roberta Kovaľa nahradil mladíček Martin Šplíchal, který zaujal jeho pozici na pravém křídle. Prostějov do Budějovic dorazil bez dvou stěžejních hráčů. Kvůli zranění podruhé za sebou chyběl kapitán Kroupa, reprezentanční povinnosti v malém fotbale si plnil Jan Koudelka a po nedávném přestupu z Brna se nepředstavil ani exreprezentační záložník Jan Polák. V základní jedenáctce chyběl také Slaninka, který zůstal jen na lavičce náhradníků, naopak oproti duelu se Žižkovem se od první minuty na hřišti objevili Machynek a Fládr.
Už v první minutě zvedali domácí příznivci ruce nad hlavu. Mršič krásně odcentroval do vápna, kde našel Ledeckého. Naneštěstí pro domácí urostlý útočník ve velké příležitosti selhal. I Prostějov dokázal zahrozit a o pár minut později měl Křížek plné ruce práce po střele Hapala. Vedení se Dynamo dočkalo ve 14. minutě. Skákavou střelu Kladrubského dorazil do branky Ledecký - 1:0. Po vstřelené brance Dynamo přestalo být tak aktivní a Prostějovští toho využili. Prostor před vápnem dostal Píchal, několikrát naznačil střelu a počkal si na vhodný moment – 1:1. Vedení mohl Jihočechům vrátit Kladrubský, když Javorek byl ve vápně faulován, jenže kapitán domácích penaltu neproměnil.
Ve druhém poločase tlačilo Dynamo ze všech sil. Eskáčko hrálo ze zajištěné obrany, ze které chtělo vyrážet do rychlých protiútoků. Taktika dlouho vycházela. Oživení do hry favorita přinesl až střídající Wermke, jenž nahradil Šplíchala. Deset minut po zahájení druhé půle měl velkou šanci Ledecký, ovšem druhou branku v zápase nepřidal. Netrefil se ani po přímém kopu, kdy míč lízl a střela skončila těsně vedle. Trefit se mohl Javorek, když dostal míč proti noze, jenže zamířil vysoko nad břevno. I proti Prostějovu bylo klíčové střídání, které David Horejš provedl. Ivo Táborský hru oživil, ale rozhodující branku nepřinesl. Mršič ukázal své přednosti, našel před brankou Wermkeho, který neměl těžkou pozici – 2:1. Efekt Táborského však nevymizel ani ve čtvrtém kole. Do vápna přišel centr z pravé strany a nejlepší střelec týmu se trefil nádhernou patičkou – 3:1. Z jihu Čech se tak eskáčko vrátilo s prázdnou a v tabulce kleslo na osmou příčku.
S použitím internetových stránek www.dynamocb.cz, statistiky z utkání a výsledkový servis Fortuna:MSFL najdete na straně 22

Ohlasy trenérů
David HOREJŠ – Dynamo České Budějovice:
„Věděli jsme, že nás čeká úplně jiný Prostějov než ten, co hrál druhou ligu před dvěma lety. Do zápasu jsme dobře vstoupili, brzy jsme vstřelili branku, ale pak soupeř dokázal vyrovnat po pěkné akci. Mohli jsme na konci prvního poločasu vstřelit druhý gól z penalty, ale nepovedlo se. Ve druhém poločase jsme byli trpěliví, útočili do zformované obrany a nakonec jsme vstřelili dvě branky. Pomohli nám střídající hráči. Tři body bereme zaslouženě a jsme za ně moc rádi.“

Oldřich MACHALA – 1.SK Prostějov:
„Jeli jsme do Budějovic s tím, že je to jeden z favoritů soutěže, což domácí potvrdili. Ale soupeře jsme potrápili. Za stavu 1:1 jsme přežili penaltu, pak jsme odolali i tlaku Dynama. Gól jsme inkasovali po vlastní chybě, což nás mrzí. Nepodrželi jsme nahoře balon, pak se nám míče furt vracely k obráncům. Ale máme pět bodů, jsme pokorní, jedeme dál. Budějovice byly lepší, měly víc šancí, vyhrály zaslouženě.“

Č. Budějovice - Prostějov 3:1 (1:1)

Hradec Králové - Vítkovice 0:0
Rozhodčí: Vojkovský – Antoníček, Mojžíš. ŽK: 9. Holiš, 13. Mišinský, 65. Cverna, 80. Mrázek (všichni VIT). Diváci: 1130.

Jihlava - Mas Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 20. Klobása, 49. Tlustý – 37. P. Pilík. Rozhodčí: Ginzel – Šimáček, Vodrážka. ŽK: 90+4. Vejmola (JIH) – 89. Navrátil (TAB). Diváci: 1483.

Třinec - Pardubice 1:2 (1:2)
Branky: 41. Hejný – 9. Kovář, 45. Petráň. Rozhodčí: Mrázek – Lakomý, Batík. ŽK: 84. Kovář (PCE). Diváci: 450.

Chrudim - Znojmo 4:1 (1:1)
Branky: 14. a 56. Froněk, 68. Sulík, 80. Sixta – 7. Teplý. Rozhodčí: Cieslar – Dresler, Pfeifer. ŽK: 15. Řezníček – 27. Lacko, 60. Dramé, 69. Buček, 87. Beganović. Diváci: 1410.

Žižkov - Brno 3:2 (2:1)
Branky: 18. Musa, 23. Dočekal, 53. Sintean – 15. Růsek, 70. Magera. Rozhodčí: Dubravský – Vlček, Poživil. ŽK: 33. Musa, 44. Sintean, 46. Žežulka, 81. Dočekal – 12. Kříž, 57. Pavlík, 65. Melichárek, 67. Magera, 79. Vraštil. Diváci: 1520.

Varnsdorf - Sokolov 0:0
Rozhodčí: Slabý – Novák, Vitner. ŽK: 37. Ondráček – 21. Machek, 23. O. Ševčík, 42. A. Ševčík, 56. Glaser. Diváci: 980.

Vlašim - Ústí n/L 1:2 (0:2)
Branky: 72. Fortelný – 24. D. Richter, 45+2. Leibl. Rozhodčí: Mikyska – Dobrovolný, Dohnálek. ŽK: 12. Mil. Kadlec, 32. Hadaščok, 54. Janda, 68. Piško, 71. Plechatý – 40. Krátký, 70. Miskovič. Diváci: 706.