Dobré ráno, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

V sobotní derniéře v rámci 26. kola Clean4you krajského přeboru vyjely Kralice na horkou půdu slavícího Lutína. Ten měl už před víkendovým dějstvím první místo a tím i postup do divize v kapse, na druhou stranu se toužil rozloučit s domácím publikem vítězstvím. Kralický soubor kolem hrajícího trenéra Davida Kobylíka ale přijel v dobrém rozpoložení a nakonec vybojoval remízu, kterou v penaltovém rozstřelu přetavil v body dva.

Na úvod se oba týmy oťukávaly a zkoušely, co obrana soupeře dovolí. Aktivnější Kralice si vypracovaly i několik dobrých šancí přímo na branku, ale tyto šance se ještě v gól přetavit nepodařilo. Ve druhé půli se během osmi minut rozjel neuvěřitelně rychlý brankostroj na obou stranách. Domácí se dostali do vedení v 51. minutě zásluhou proměněné penalty z kopačky exurčického Lose – 1:0, avšak ne na moc dlouho. Borci z Kralic v momentě vyrovnali za čtyři minuty zásluhou Cibulky (1:1) a stejný hráč otočil skóre o minutu později na stranu Kralic, když si parádně zaběhl za obranu a poté už mu v cestě ke skórování nic nebránilo - 1:2. Bohužel pro hosty lutínský útočník Los přidal také svoji druhou branku v zápase a začínalo se v 58. minutě odznovu – 2:2. Napínavé utkání tak musely rozhodnout až penalty. V těch byl nakonec šťastnějším týmem místní regionální zástupce, když vyhrál 3:5 a odvezl si poslední body do tabulky.
„Jsem moc spokojený. Vyhráli jsme na domácím hřišti prvního týmu naší soutěže. Mám radost hlavně z výkonu, protože před začátkem utkání jsem měl obavy, jak budou hráči k zápasu přistupovat, když už prakticky o nic nešlo, ale kluci předvedli atraktivní kombinační fotbal. Můžu tak říci, že jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil zápas ze svého pohledu David Kobylík, hrající trenér Kraic.
Vítězný poslední zápas má bezesporu pozitivní účinky, zvlášť když to je proti prvnímu týmu. Kralice však podávaly dobré výkony konstantně celou sezónu, ví moc dobře trenér. „Tento ročník považuji za úspěšný. Je to určitě i zásluha mého předchůdce Ivo Lošťáka, který s týmem trénoval první polovinu soutěže. Dokázal vytvořit tu správnou atmosféru v týmu a na mně bylo to poté udržet. Panovala tady vzájemná důvěra a kluci jsou dohromady dobrý kolektiv. Tím pádem jsme vyhrávali a páté místo je pro nás podle mého velký úspěch,“ míní Kobylík. „Věřím, že budeme pokračovat v hraní takovéto atraktivní hry, budeme se fotbalem bavit a určitě budeme chtít příští sezónu opět skončit takhle vysoko v tabulce,“ naplánoval již budoucnost.
Zajímavost na závěr, Sigma Lutín sice vyhrála s desetibodovým náskokem, postupu do divize se však vzdala a tak bude v příští sezoně obhajovat titul v krajském přeboru. A jelikož zájem o posun nahoru neměla ani rezerva 1.HFK Olomouc, která by se totiž potkala z MSFL sestupujícím „áčkem“, radost z posunu do vyšší soutěže tak zavládla u třetího týmu v tabulce, jímž je Přerov. Sestupovat by měla hned trojice týmů - Dolany, Dubicko a Rapotín. Situace se však může ještě změnit.

Lutín - Kralice na Hané 2:2 (0:0) pk 3:5
Branky: 51. a 58. Los – 55. a 56. Cibulka. Rozhodčí: Konečný – Ehrenberger, Kouřílek. ŽK: bez karet. Diváci: 273.
Sestava Kralic: Flajzar – Němčík, Hlačík, Krobot (78. Répal), Škrabal – Skalník, Brhel, Petržela, Kobylík – Nečas, Cibulka. Trenér: David Kobylík.

Další výsledky 26. kola: Viktorie Přerov – Rapotín 7:0 (3:0), Horák Petr, Koplík Vít, Chuda David, Blažovský Vojtěch, Bielko Martin, Koller Martin, Bogdoň Petr, Černovír – Hněvotín 6:0 (3:0), 3x Kundrt Petr, 2x Zachar Jakub, Pulkert Eduard, HFK Olomouc – Velké Losiny 0:1 (0:1), Kováč Lukáš, Medlov – Želatovice 6:0 (3:0), 3x Novák Pavel, Petruška Tomáš, Pospíšil Pavel, Holouš Jiří, Všechovice – Dubicko 12:0 (5:0), 3x Uhlíř Lukáš, 2x Sehnálek Jaroslav, 2x Plešek Petr, 2x Hullman Tomáš, Dluhoš Štěpán, Šindelek David, Konečný David, Zábřeh – Dolany 2:2 (1:2) Pen: 6:5, Lepka Martin, Čulík František – Smítal Erik, Hrabálek Lukáš