Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Přestože některé pasáže prvního poločasu utkání s holickým týmem připomínaly z domácí strany exhibici, výsledek v poločase byl vyrovnaný. Líbivé kombinační akce eskáčka totiž skončily bez efektu, zatímco soupeř trestal zaváhání před domácí brankou. Teprve po přestávce strhli domácí vítězství jednoznačně na svoji stranu.

Hned ve 2. minutě posadil Šteigl balón na hlavu Hapala, míč ovšem směřoval nad branku. Ukázalo se, že se prostějovský forvard pouze zastřeluje, protože repete situace po dvou minutách už skončilo brankou. Hapal se inspiroval u klasického zakončení Kroupy a otevřel skóre - 1:0. Tentýž hráč mohl po chvíli zvýšit, když jej přesnou kolmicí našel Langer, jenže Hapalovo zakončení mířilo přímo na gólmana. Šteiglovu výhodnou pozici k zakončení pokryl obránce a Rusova hlavička mířila na branku. Ve stejném prostoru skončil střelecký pokus Šteigla, kterého do vyložené šance vyslal Žykol. Uprostřed první půle bylo nečekaně srovnáno. Schmidt se zleva u brankové čáry prosmýkl kolem obránce a křížnou střelou překonal Neorala - 1:1. Jenže po půlhodině hry předvedl své fotbalové umění Píchal. Dostal krásnou přihrávku do běhu, udělal kličku brankáři, nechal kolem sebe prosvištět obránce ve skluzu a jemně poslal míč podruhé do holické branky - 2:1. Schmidt ale do přestávky znovu zaúřadoval. Patičkou dostal přihrávku na hranici velkého vápna a přesnou střelou do horního rohu branky opět srovnal – 2:2. V nastavení úvodní pětačtyřicetiminutovky zkoušel překvapit brankáře Kubicu z úhlu Šteigl, byl z toho ale pouze roh.
Do druhého poločasu střídající Koudelka to hned po příchodu na hřiště zkoušel zprava, brankář ale jeho úmysl vystihl. Na druhé straně Neorala prověřili Seibert i Voleský. Po dvaceti minutách druhé půle dostal přihrávku do středu hřiště Koudelka, který si potáhl míč dopředu a přes dotírání dvou obránců zavěsil balón pod břevno – 3:2. O chvíli později našel Zapletal na bližší tyči Kroupu a ten pečetil skóre – 4:2. V závěru mohl ještě korigovat skóre Bořil, ale jeho střelu z úhlu Neoral kryl.

Pozápasové hodnocení trenérů Oldřich Machala
-trenér 1.SK Prostějov:
„Pocity jsou nádherné, protože jsme udělali obrovský úspěch. Myslím, že postup do druhé ligy málokdo očekával, protože jsme takový cíl zpočátku neměli. Cením si toho, že jsme jako jediní řekli, že chceme jít za postupem, nebyli jsme žádní alibisti, a tohoto cíle dosáhli. Kluci odvedli výbornou práci, ale chtěl bych poděkovat všem v klubu počínaje předsedou Františkem Jurou, který klub řídí a bez nějž by to vůbec nešlo, přes celý realizační tým. Ti všichni jsou u velkého úspěchu prostějovského fotbalu. Je zde výborná parta, a právě proto je úspěch takový, jaký je. Zdůrazním jeden moment. Byli jsme osm bodů za Velkým Meziříčím a jeli jsme na jejich hřiště. Ale nebyla žádná panika, byly klid a důvěra, že to zvládneme. A zvládli jsme to. Za to chci panu Jurovi poděkovat.“
Jiří Derco - trenér 1.HFK Olomouc:
„Musím své hráče pochválit, s favoritem hráli na hranici svých možností a v prvním poločase dokázali držet co do brankového vyjádření s domácími krok. Po přestávce se projevila herní kvalita soupeře, na jehož dvě branky jsme neměli sílu zareagovat.“

FORTUNA MSFL - 29. kolo
1.SK Prostějov – 1.HFK Olomouc 4:2 (2:2)
Branky: 3. Hapal, 30. Píchal, 66. Koudelka, 74. Kroupa - 24. a 39. Schmidt
Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Bureš. Žluté karty: 88. Šteigl (Pv). Diváci: 412.
Statistiky: rohové kopy 4:2, střely na branku 6:6, střely mimo 7:3
sestava Prostějova: Neoral - Hirsch, Sus, Schuster, Rus - Šteigl, Žykol, Zapletal, Píchal (51. Koudelka) - Langer (72. Fládr), Hapal (46. Kroupa). Trenér: Oldřich Machala
sestava 1.HFK: Kubica - Antl, Plesník, Krejčí, Buček - Seibert (84. Banasik), Šichor (78. Vichta), Juráš, Spurný, Schmidt (69. Bořil) - Voleský. Trenér: Jiří Derco

Další výsledky 29. kola: Petřkovice – Hulín 3:1 (2:1). Branky: 25. Holiš, 39. Ptáček, 61. Szotkowski – 41. Dvořáček. Diváci: 161 * Vyškov – Mohelnice 6:0 (4:0). Branky: 4. Přerovský, 8. Pospíšil, 43. Pospíšil, 45+1. Přerovský, 68. Pospíšil, 86. Fialka. Diváci: 56 * Líšeň – Hlučín 1:1 (1:1). Branky: 14. Minařík – 10. Ságner. Diváci: 335 * Kroměříž – Rýmařov 2:3 (0:2). Branky: 71. Matoušek, 87. Hloch – 7. Šupák, 38. Němec, 55. Šupák. Diváci: 136 * Hodonín – Uničov 4:1 (2:1). Branky: 23. Sasín, 41. Opina, 70. Žák, 79. Žák – 20. Hladík. Diváci: 201 * Valašské Meziříčí – Uherský Brod 2:4 (1:2). Branky: 15. Furmánek, 84. Tobiáš – 14. Dolina, 37. Mančík, 80. Hruboš, 90+3. Hruboš. Diváci: 158 * Velké Meziříčí – Otrokovice 2:4 (0:4). Branky: 86. Duba, 88. Duba – 14. Zábojník, 16. Jurča, 36. Pěnička, 45. Chwaszcz. Diváci: 210.

Dohrávka 17. kola, sobota 16.6., 15.00 hodin:
Hlučín - Prostějov (12.6., 18:00), Uherský Brod - Líšeň (15.6.,17:30), Vyškov - Petřkovice, Rýmařov - Otrokovice (16:30), Valašské Meziříčí - HFK Olomouc (17.6.,10:30).