Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

Do konce nedělního souboje kralických fotbalistů na půdě Zábřehu chybělo i s nastavením zhruba deset minut, když hlavní rozhodčí ukázal na bílý puntík a domácí Tomáš Sládek vsítil z pokutového kopu vítěznou branku. Kapitán Lukáš Okleštěk pak ještě v samotném závěru pečetil výsledek na 3:1 a Kraličtí tak potřetí v řadě venku nebodovali. Vidina třetího místa v krajském přeboru se tak definitivně rozplynula, ve hře je alespoň předstižení čtvrtého Medlova.

Hosté nezačali na severu Moravy nejlépe a už ve čtvrté minutě je poprvé rozesmutněl Sládek. Další rána přišla o necelých patnáct minut později, kdy musel ze hřiště hrající kouč David Kobylík, jeho místo zaujal o sedmnáct let mladší Tomáš Škrabal. Úsměvy na tvářích pak vykouzlil teprve Daniel Halenka, jenž svou šestou brankou v sezóně zařídil poločasové vyrovnání. Na zvrat už ale nedošlo a samotný závěr vyšel lépe potřebnějšímu, Zábřeh těmito třemi body učinil rázný krok k záchraně.
„Odehráli jsme velice dobrý první poločas. Ovládli jsme hru, drželi jsme míč, dařilo se nám kombinačně, chybí nám ale schopnost prosadit se v klíčových prostorech třicet metrů před brankou,“ posteskl si Kobylík.
V tomto směru jde podle něj o dlouhodobý proces, kde může nastat zlepšení, je potřeba být ale trpělivý. „Kluci dřou, makají, chybí nám ale hra na riziko i kvalita. Je to otázka pro mě, abych jim našel posty, kde se budou cítit líp, a také dále pracovat. Hra je podle mých představ, ale je tu obrovský deficit,“ povšiml si kralický lodivod.
Radost mu udělalo vyrovnání po rohovém kopu a konečně zužitkovaná standardka, nicméně i Kralice z této situace inkasovaly. „Do druhé půle jsme šli s cílem ovládnout jej, soupeř ale hrál na brejky a nám útočením do plných s přibývajícím časem odcházela kvalita. Po individuální chybě a následné ruce ve vápně nás soupeř potrestal, z trestňáku přes zeď jsme dostali poslední gól,“ poznamenal David Kobylík.
Porážku tak zařadil do kategorie těch smolných, až na závěrečnou fázi útočných akcí neměl hráčům moc co vytknout. „Kluci se snaží na maximum a jdou nahoru, všechno chce svůj čas. Je to v nich, jen zatím nepřenesli své schopnosti do zápasu, hrají pod své možnosti. Je to ale běh na dlouhou trať a uvažujeme i o velmi citlivém doplnění. Potřebujeme přivést jednoho kvalitního útočníka. Na tom budeme pracovat přes léto, abychom na podzim hráli o příčky nejvyšší,“ vytyčil Kobylík cíl a současně odmítl razantní doplňování mužstva zvenčí.
Domácí rozlučku s ročníkem 2017/2018 obstará sobotní duel s Všechovicemi, startuje v 17:00 hodin. Domácím v tuto chvíli patří se dvaatřiceti body osmá pozice, při vydařeném závěru se před nimi ale ještě otvírá cesta předstihnout Želatovice či Hněvotín na šesté a sedmé pozici, na zádech jim naopak s nepatrným mankem sedí Černovír, Velké Losiny, Zábřeh i Dolany. „Třetí místo už není reálné, moc bych si ale přál, abychom skončili čtvrtí. S počtem bodů jsem zatím spokojen, mohlo jich být víc i míň,“ podotkl mistr Evropy do jednadvaceti let.

Zábřeh - Kralice na Hané 3:1 (1:1)
Branky: 4. a 83. z penalty Sládek, 89. Okleštěk – 35. Halenka. Rozhodčí: Kylar – Bartuněk, Samek. ŽK: 51. Prokop, 56. Krobot.
Sestava Kralic: Flajzar – Němčík, Hlačík, Krobot, Martinka – Prokop, Brhel, Kobylík (17. Škrabal), Cibulka – Nečas, Halenka (69. Skalník). Hrající trenér: David Kobylík.

24. kolo: Viktorie Přerov – Dolany 4:2 (1:1), Gerold Robin, Kopíl Vít, Koller Martin, Bubeník Jan – Jíša Filip, Smítal Erik, Černovír – Dubicko 6:1 (2:1), 4x Zachar Jakub, 2x Petrů Bořivoj – Zmeškal Zdeněk, HFK Olomouc – Medlov 0:1 (0:1), Klabačka Radek, Všechovice – Želatovice 2:2 (0:2) Pen: 4:3, Rolinc Daniel, Hulman Tomáš – Zehnálek Robin, Mackovík Michal, Lutín – Velké Losiny 2:1 (0:0), 2x Volf Zdeněk – Kobza Martin, Rapotín – Hněvotín 0:2 (0:1), Valsa Ondřej, Gottwald Jakub