Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Naši fotbalisté zvládli klíčový zápas jara, když v souboji prvního s druhým týmem tabulky jasně přehráli Velké Meziříčí. Nakročili tím jednou nohou zpět do druhé ligy, definitivně může rozhodnout už příští, předposlední kolo, v němž budeme hostit 1.HFK Olomouc. Skóre otevřel už po sedmnácti minutách přesnou střelou Koudelka, který po přestávce také nahrál Kroupovi na druhou branku. Brankář Neoral tentokrát udržel čisté konto.

První střelu na Krubu vyslal po osmi minutách hlavou Kroupa po nepřímém kopu. Příkladným napadáním soupeře získal míč Hapal, jenže nic z toho nebylo. To velké sólo předvedl po necelé čtvrthodině hry po levé straně Koudelka, jeho střelu Kruba vyrazil k Fládrovi, jehož zakončení bylo už slabší. O chvíli později získal Koudelka po chybě soupeře míč, posunul si balón na osu hřiště a střelou k tyči otevřel skóre.

V polovině první půle byla k vidění netradičně zahraná standardní siturace, přímý kop totiž kopal Kroupa a jen poměrně těsně netrefil zamýšlený „vingl“. Další brejkovou situaci řešil Koudelka nabídkou Fládrovi, jeho zakončení ale nebylo dostatečně přesné. Koudelka sám byl za pár minut přesnější, jenže za překonaným Krubou trefil jen spojnici tyče a břevna! Nedosti na tom, osm minut před přestávkou si opět „zajezdil slalom“ mezi protiháči, jeho střela pak orazítkovala tyč.

Naopak osm minut po přestávce zasprintoval doprava až k brankové čáře Koudelka, načechral míč před branku a Kroupa hlavičkou přesně zakončil. Po hodině hry si zachytal i Neoral, který odklidil míč do bezpečí před Dolejšem. Po soupeřově rohu se na výlet vydal také střídající Šteigl, jeho pokus ovšem razancí Krubu nevyděsil. Neoral se ještě jednou vytáhl při střele Duby, pět minut před koncem ještě hlavičku Kroupy zneškodnil Kruba.

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 17. Koudelka, 53. Kroupa
Rozhodčí: Ogrodník - Tomanec, Slováček; ŽK: 38. Koudelka - 21. Berka, 37. Smejkal, 48. Demeter, 73. Dolejš. Diváci: 790.

1.SK Prostějov: Neoral - Machynek, Sus, Schuster, Hirsch - Píchal (66. Šteigl), Pančochář, Fládr, Hapal (89. Rus) - Koudelka (88. Langer), Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
FC Velké Meziříčí: Kruba - Berka (54. Bouček), Mucha, Šimáček, Kriegsmann (59. Duba) - Dolejš, Šuta, Komínek, Smejkal (73. Puža), Demeter - Simr. Trenér: Libor Smejkal

Hlasy po utkání

Trenér Oldřich Machala si cenil nuly na kontě obdržených branek a netradičně poděkoval trenérovi soupeře. „Hráli jsme velmi dobře. Jsem moc rád, že nás nabudil pan Smejkal tím svým článkem do novin, který je úplně obludný, to, co tam říká, nemá ani cenu komentovat. Nás tím ale nabudil, za což mu děkuji. Hráli jsme velmi dobrý zápas, VelMez jsme do ničeho nepustili, dali jsme dva góly, měli jsme dvě tyčky, takže z mé strany zasloužené vítězství. Začátek zápasu nám vyšel podobně jako s Rýmařovem, mám velkou radost z toho, že jsme nedostali gól. Teď musíme udělat ten poslední krok,“ byl už myšlenkami u zápasu s HFK Olomouc.

Trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal byl skoupý na slovo. „Co mám hodnotit? Dávno už bylo rozhodnuté, jak to dopadne. My jsme nehráli dobře fotbal, určitě domácí byli lepší v koncovce, ale dávno dopředu bylo rozhodnuté, jak to má dopadnout,“ odcházel kvapně ze stadionu.

Prostějov - Velké Meziříčí
2:0

více rozhledna strana 34
Další výsledky 28. kola: Otrokovice – Kroměříž 3:1 (1:0). Branky: 4. Jasenský, 60. Bojda, 73. Kiška – 90+2. Motal (pen.). Diváci: 178 * Valašské Meziříčí – Hulín 0:0 (0:0). Diváci: 120 * Uherský Brod – Vyškov 3:1 (1:1). Branky: 37. Žůrek, 77. Mančík, 82. Vrága – 6. Přerovský. Diváci: 225 * Rýmařov – Líšeň 2:0 (0:0). Branky: 83. Ondruška, 87. Woitek. Diváci: 290 * Hlučín – Hodonín 2:2 (1:1). Branky: 13. Málek, 54. Foltýn – 32. Šturma, 79. Gabčo. Diváci: 147 * 1. HFK Olomouc – Mohelnice 2:1 (1:1). Branky: 4. Voleský, 83. Spurný – 39. Navrátil. Diváci: 92 * Uničov – Petřkovice 0:2 (0:1). Branky: 30. Lokša, 78. Honiš.Diváci: 205.

Předehrávka 17. kolo, středa 6.6., 17.30 hodin:
Hulín - Kroměříž (5.6.,17:00), Uničov - Velké Meziříčí, Mohelnice - Hodonín (18:00)
29. kolo, sobota 9.6., 17.00 hodin:
Valašské Meziříčí - Uherský Brod (8.6.,17:00), Velké Meziříčí - Otrokovice (8.6., 17:00), Hodonín - Uničov, Kroměříž - Rýmařov, Líšeň - Hlučín, Petřkovice - Hulín, Prostějov - HFK Olomouc, Vyškov - Mohelnice.