Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Přestože se v hanáckém derby čekal vyrovnaný zápas, eskáčko v první části úvodní pětačtyřicetiminutovky opět uteklo hrobníkovi z lopaty. Domácí totiž byli v utkání 27. kola Fortuna MSFL mírně lepším týmem a o jejich šancích svědčí nastřelené brankové konstrukce. Jenže pak přišlo určité vysvobození v podobě odpískané penalty a najednou se na domácí branku hrnulo modrobílé vlnobití. Takové, že z něj kroměřížská Slavia před přestávkou dočista ztratila hlavu. A prostějovský rodák v brance domácích nakonec musel hned šestkrát vytahovat míč ze sítě.

Ofenzivní záložník eskáčka Jan Koudelka si cestu ke Kofroňovi mapoval už v úvodu utkání, jeho první navštívenku ale domácí brankář zdvořile schoval do náruče. Kroměřížští zkusili uličku na Navrátila, jenže byl z ní spíše bulvár a Neoral míč mohl znovu uvést do hry. Po necelé čtvrthodině měla Hanácká Slavia možnost přímého kopu a míč skončil na břevně Neoralovy branky! Za nějakých pět minut si dobře posunul míč po pravé straně Blanař a jeho tečovaná střela se od tyče odrazila mimo dosah domácích hráčů. Jenže i hosté byli při chuti a po odraženém míči to Kroupa před Kofroněm zkoušel „houslemi“, ale bývalý spoluhráč jeho záměr vystihl. Pak přišel jeden z klíčových okamžiků zápasu. Sus byl při otočce v pokutovém území faulován a Kroupa nařízenou penaltu jako obvykle proměnil - 0:1. O pět minut později využil chybné přihrávky ve středu hřiště Koudelka, v brejku se snažil přihrát Kroupovi, jenže míč se k němu odrazil zpátky, tak jej poslal podruhé za Kofroňova záda – 0:2. Koudelka si po třech minutách situaci rád zopakoval a tentokrát své sólo také čistě technicky zakončil na vzdálenější tyč - 0:3. Dvě minuty před přestávkou předvedl Píchal, jak z defenzivní standardky vytěžit branku. Po domácím rohu získal odkopnutý míč a své sólo na Kofroně přetavil ve čtvrtou branku - 0:4. Do poločasu ještě Fládr a Machynek vyškolili obránce u rohových praporků.
Domácí však nesložili zbraně a deset minut po přestávce využili nepřímý volný kop, který hlavičkou posadil pod břevno Neoralovy branky Cupák - 1:4. Jenže po hodině hry se prosadil opět Koudelka, který potáhl míč až k brankové čáře, hledal zpětnou přihrávkou Kroupu, jenže Kofroň ji překazil, míč ovšem Koudelka pohotově vrátil do branky - 1:5. Reklamace ofsajdu byly marné, míč se ke Koudelkovi odrazil do domácího hráče. Svoji druhou branku přidal nakonec i Kroupa, který dostal svůj oblíbený centr na hlavičku, kterou mířil k levé tyči Kofroňovy branky - 1:6. Po přímém kopu domácích předvedl vynikající zákrok Neoral. To sice zopakoval v samém závěru utkání, jenže jím vyražený míč vrátil do branky Motal a upravil tak na konečných 2:6.

Pozápasové hodnocení trenérů
Ivo SVĚTLÍK
-asistent SK HS Kroměříž:
„Do odpískané penalty to byl náš nejlepší výkon na jaře. Měli jsme tam nějaké tyče, břevna, standardní situace, soupeře jsme přehrávali. Pak přišla penalta a pro mě nepochopitelně po ní celé mužstvo přestalo hrát, nechali jsme si nasypat čtyři hloupé góly a bylo po zápase. Druhý poločas se nějak dohrával, soupeři vše vycházelo a my se protrápili až do konce. Strašně mě zklamalo těch dvacet minut po penaltě. Nevím, co bylo v hlavách kluků, ale byly to triviální chyby, brejky se daly přerušit někde na středu hřiště, ale my jsme si z nich nechali dát branky. Zápas jsme tak nezvládli, což je pro mě opravdu těžké zklamání.“
Oldřich MACHALA
-trenér 1.SK Prostějov:
„Začátek zápasu výsledku vůbec neodpovídal. Brankář nás dvakrát zachránil, byly tam tyčka a břevno, zase jsme do zápasu vstoupili špatně. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme hodně laxní a málem jsme na to doplatili. Od okamžiku, kdy jsme dali první gól, jsme byli pány na hřišti a zápas zvládli. Mrzí mě, že dostáváme hloupé góly, nedůraz, standardní situace. Zápas byl hodně těžký po psychické stránce, každý zápas je třeba vyhrát, a kluci to zvládli velmi dobře. Musím je pochválit, sedmdesát minut jsme kralovali, výsledek tomu odpovídá. Uvažoval jsem, jestli třeba neudělat v sestavě jednu změnu, ale s Rýmařovem to fungovalo, tak jsem jedenáctku nechal tak.“ (úsměv)

FORTUNA MSFL - 27. kolo
SK HS Kroměříž - 1.SK Prostějov 2:6 (0:4)
Branky: 54. Cupák, 90. Motal - 33., 36., 61. Koudelka, 26. z penalty a 65. Kroupa, 42. Píchal
Rozhodčí: Vostrejž - Popelák, Hanáková. Žluté karty: 25. Hloch, 26. Kofroň - 7. Pančochář, 28. Rus, 70. Šteigl, 80. Hirsch. Diváci: 234.
Statistiky: rohové kopy 8:3, střely na branku 7:10, střely mimo 7:3.
sestava Kroměříže: Kofroň - Matoušek, Motal, Hloch, Jeleček - Blanař, Cupák, Stratil (76. Vyhlíd), Sedláček (76. Dvořák) - Navrátil (58. Vasiljev), Kovář. Trenér: Jaroslav Baďura
sestava Prostějova: Neoral - Machynek, Sus, Schuster, Hirsch - Zapletal (58. Šteigl), Fládr, Pančochář (79. Langer), Píchal (54. Hapal) - Koudelka, Kroupa. Trenér: Oldřich Machala

Další výsledky 26. kola: Petřkovice – Hlučín 3:1 (0:0). Branky: 53. Ptáček, 78. Lokša, 90. Latocha – 88. Mikoláš. Diváci: 319 * Mohelnice – Uherský Brod 0:2 (0:1). Branky: 26. Žůrek, 81. Mančík. Diváci: Vyškov – Hulín 2:4 (1:1). Branky: 2. Toure, 87. Přerovský – 43. Vyskočil, 67. Hradil, 78. Šrom, 82. Rožek. Diváci: 80 * Líšeň – Otrokovice 2:1 (0:1). Branky: 48. Elekana, 82. Fila – 27. Mlýnek. Diváci: 325 * Hodonín – Rýmařov 3:0 (2:0). Branky: 16. Sasín, 26. Suchý, 78. Suchý. Diváci: 185 * Velké Meziříčí – 1. HFK Olomouc 3:2 (0:2). Branky: 50. Smejkal, 66. Duba, 90+7. Dolejš – 3. Seibert, 15. Seibert. Diváci: 445 * Valašské Meziříčí – SK Uničov 2:7 (1:3). Branky: 22. Gomola, 74. Klimpar – 1. Komenda, 7. Rajnoha, 33. Krč, 49. Hladík, 56. Bača, 59. Kasal, 76. Purzitidis. Diváci: 156.
6. Hulín 27 12 4 11 63:55 40
7. Uničov 27 10 9 8 59:38 39 8. Vyškov 27 10 7 10 44:45 37 9. Hodonín 27 10 6 11 45:49 36

28. kolo, sobota 2.6., 17.00 hodin:
Otrokovice - Kroměříž (1.6., 17:00), Prostějov - Velké Meziříčí (1.6., 17:00), Valašské Meziříčí - Hulín (1.6., 17:00), Uherský Brod - Vyškov (1.6., 18:00), Rýmařov - Líšeň, HFK Olomouc - Mohelnice, Hlučín - Hodonín, Uničov - Petřkovice (3.6.,10:30).