Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Suverén dosavadního ročníku Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku-II. třídy OFS Prostějov Sokol Vrahovice v minulém kole neuspěl ve Vícově a jejich náskok v čele tabulky před druhým Horním Štěpánovem se ztenčil na pouhé dva body. Bylo tak jasné, že s tímto stavem chtěly něco udělat, k čemuž jim v sobotním odpoledni soupeř hodně dopomohl. Už jen tím, že přijel pouze se základní jedenáctkou, některé hráče neměl totiž vůbec k dispozici. Kanonádu domácích otevřela šťastná branka po deseti minutách, po přestávce to už byla z pohledu vrahovických plejerů exhibice.

Vrahovice nenechaly nikoho na pochybách, kdo vede tabulku nejvyšší okresní soutěže, a od prvních minut byly aktivnější.

Vyjádřením převahy byla první branka Studeného, který vystřelil zpoza šestnáctky, a míč s tečí doplachtil do horního rohu branky - 1:0. Kučera pak zleva vybídl centrem Farného k efektní hlavičce. Po rozehrávce domácího gólmana se k míči dostal Studený, jenže Hanák střelu vyrazil. Aktivní domácí kapitán Farný si pět minut před přestávkou vykoledoval faul, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Dvořák - 2:0. Za tohoto stavu bylo jasné, že druhý poločas bude jen o výši skóre, protože ofenzivní pokusy hostů byly nepřesné nebo končily u brankáře Pokorného.
Deset minut po změně stran po nepřímém kopu zleva hlavičkoval do brány Kučera - 3:0. Dvořák přenechal míč Kratochvílovi, jeho střela z otočky ale Hanáka nepřekvapila. Po hodině hry trefil Kratochvíl tyčku. Za dalších pět minut se dostal do brejku Prucek s Farným, domácí kapitán sám před brankou nezaváhal - 4:0. Hostující Lakomý z přímého kopu mířil pouze mimo branku, zato na druhé straně Markovu střelu vrátil za Hanákova záda opět Kučera - 5:0. Tři minuty před koncem podtrhl brankový účet krásným gólem Marek, který přešel přes dva hráče a přesně zakončil - 6:0. Vrahovice tak drží první příčku, Tištín bude muset v boji o záchranu ještě zabrat.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Miroslav SCHWARZ - Sokol Vrahovice:
„Minulé utkání bylo z naší strany hodně špatné, chtěli jsme utéci na pět bodů, což se nám nepodařilo. Na rozdíl od Vícova nám pomohl domácí terén. Kluci hráli dobře, překvapili mě někteří, které jsem neviděl takhle zahrát celý rok jako dnes. Branek mohlo padnout i více. První, byť trochu náhodná branka nás uklidnila, kdybychom se měli trápit půl hodiny, než bychom dali první branku, asi by to taky vypadalo jinak. Soupeř neměl žádnou protihru, jen odkopával balóny.“
Zdeněk OULEHLA st. – TJ Tištín:
„Soupeř byl jednoznačně lepší, kvalitu jistě má, co k tomu víc říct. Přijeli jsme zdecimovaní, museli ještě nastoupit dva zranění hráči, ostatní byli v práci. Klukům musím poděkovat, protože jsem byl první, který měl jít na hřiště, pokud by se něco stalo. Jsem rád, že to vydrželi a máme to za sebou. Sobotní termíny jsou z tohoto pohledu nešťastné.“

Vrahovice - Tištín 6:0 (2:0)
Branky: 11. Studený, 39. Dvořák (p), 54., 74. Kučera, 66. Farný, 87. Marek. Rozhodčí: Mlčoch – Nezhyba, Mašek. ŽK: 51. Prucek, 57. Farný – 30. Slavík, 37. Ro. Návrat, 54. Sipěna, 70. Ru. Návrat. Diváků: 80.
Vrahovice: Pokorný – Bukovec, Šmíd (70. Alexy), Procházka (46. Marek), Michalec (75. D. Kratochvíl) – Prucek, M. Kratochvíl, Dvořák, Kučera – Farný, Studený (75. Klíč). Trenér: Jan Dvořák.
Tištín: Hanák – Oulehla, Lakomý, Slavík, Stančík – Sipěna, Ru. Návrat, Ro. Návrat, Bosák – Rehák, Kyselák. Trenér: Radim Havlíček.

22. kolo: Čechovice „B“ - Nezamyslice 4:2 (0:2), Jahl Luděk, Jansa Petr, Klváček Josef, Foret Pavel – Moravec Zdeněk, Hájek David, Brodek u Pv – Vícov 6:3 (4:2), 4x Typner Jan, 2x Soldán Petr – 2x Vávra Vojtěch, Šobr Martin, Hvozd – Otaslavice 0:4 (0:2), 3x Smékal Lubomír, Nejedlý Jan, Horní Štěpánov – Ptení 5:3 (3:1), 2x Němec Libor, 2x Tyl Lukáš, Červinka Marek – Jergl Lubomír, Holinka Lukáš, Šmída Vlastimil, Brodek u Konice – Dobromilice 1:3 (1:2), Adámek Jan – Selucký Dominik, Kratochvíl Jakub, Václavík Jan, Výšovice – Určice „B“ 2:2 (1:1) Pen: 5:3, Koukal Kristián, Olbert Luděk – Kouřil Jaroslav, Vodák Petr