Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

V šestnáctém kole skupiny „B“ MSDŽ hostil Vlkoš tým z Mostkovic. Už před zápasem hostující hráčky věděly, že to nebude lehký zápas. Třetí tým tabulky hraje dobrý, kombinační fotbal a Mostkovičanky potřebovaly znovu najít recept na skórování. Bohužel do poločasu prohrávaly o dvě branky a druhý poločas nebyl o nic lepší. Nakonec si domů odvezly pětigólový příděl.

„Soupeř byl pohyblivější, technicky lepší a fotbalově vyspělejší. Po chvilce vedl dva nula, a tak skončil i poločas,“ zhodnotil první půli trenér hostujícího výběru Robert Karafiát. Za domácí celek se dvakrát trefila Novosadová a už ve 13. minutě domácí hráčky vedly o dva góly.
Ani druhý poločas nezačal pro Mostkovice příznivě. Sedm minut po začátku se trefila Dohnálková a v 54. minutě znovu Novosadová. Domácí hráčky měly zápas pevně v rukou a držením míče nepouštěly hosty do žádných akcí. V sedmdesáté první minutě se povedlo Mostkovicím dát alespoň čestný gól. „Po krásné kombinaci ve středu hřiště utekla Mája Domesová, poradila si s vybíhající brankářkou a krásnou střelou k tyči uklidila míč do sítě,“ popsal gól trenér. Vlkoš už ale zápas nepustil, naopak svůj čtvrtý gól v zápase přidala Novosadová, která tak upravila skóre na konečných 5:1 pro domácí.
Příští kolo čeká Mostkovice zápas v Nových Sadech a znovu to nebude lehký zápas. Celkově druhý tým divize stále pomýšlí na první příčku, takže bude chtít rozhodně vyhrát.

Vlkoš - Mostkovice 5:1 (2:0)
Branky: 10., 13., 55. a 76. Novosadová, 53. Dohnálková. Rozhodčí: Tomanec – Čikl, Řičica. Sestava Mostkovic: Mikešová – Hejcmanová, Všetičková (77. Ptáčníková), Kraváková, Štefková – Jančíková, Karafiátová, Domesová, Soares (55. Kaňáková) – Vaverková (77. Lisická), Ošťádalová. Trenér: Robert Karafiát.

Další výsledky 16. kola: Olomouc B - Mutěnice 4:1, Vsetín - Velké Pavlovice zrušeno, Kotvrdovice - volný los.