Dobré dopoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek bylo na hřišti ve Ptení odehráno odložené utkání 15. kola Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku-II. třídy mezi místní jedenáctkou a rezervou Určic. Poslední vzájemný zápas skončil v srpnu vysokou výhrou „béčka“ určického Sokolu 5:1, ale od té doby Ptení ušlo dlouhou cestu. V jarní části se poslední tým tabulky hodně zvedl a v posledních dvou zápasech se dokonce přiblížil na dostřel třináctému celku. Dala se tak čekat mnohem vyrovnanější bitva.

Všední den trochu zamíchal sestavami obou celků, na zajímavosti duelu to ale nic nesebralo.

První poločas byli lehce lepším týmem papírově favorizovanější hosté. Dařila se jim kombinace po zemi a díky roztažené hře po celé šířce hřiště měli mírnou převahu v držení míče. Ptení spoléhalo na brejky a nakopávané balóny, pár takových brejků skončilo střelou, žádná však nebyla umístěna do sítě, ale nad branku. Oba týmy povětšinou neměly míč delší dobu na kopačkách a hráči tvořili až příliš velkou spoustu nevynucených chyb, které hlavně ve středu hřiště vedly ke ztrátě míče. Největší šanci měli tři minuty před koncem poločasu domácí, když se sám před gólmanem objevil Horák, ale situaci nevyřešil dobře, střela tak neskončila mezi třemi tyčemi. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
Ve druhém poločase byla k vidění obdobná hra jako v tom prvním. Obě mužstva útočila v rychlém tempu, ale kombinace většinou skončily nepřesnou přihrávkou a darováním míče soupeři. Když to nešlo kombinačně, zkusil hostující Pospíšil vystřelit z dvaceti metrů. Jeho pokus byl však velmi přesný a gólman domácích vyškrábl střelu na břevno. Ani druhá pětačtyřicetiminutovka nepřinesla moc šancí a hra se spíše odehrávala ve středu hřiště, kde byla k vidění spousta soubojů a hlavně nepřesností. Pokud chtěl jeden z týmů pomýšlet na výhru, musel se zlepšit ve finální přihrávce. Pět minut před koncem zápasu dokázali hosté vstřelit branku, ale čárový rozhodčí zamával dost sporý ofsajd. Skóre tak nadále zůstalo vyrovnané, na čemž už se do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.
O vítězi utkání a majiteli dvou bodů tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ptení jej poslední dobou zahrává často, a domácí ukázali, že na jaře prahnou po každém bodu. Zatímco za určickou rezervu proměnili pouze tři hráči, domácí byli stoprocentní a z konečného vítězství se mohli radovat už po čtvrté proměněné penaltě.

HLASY TRENÉRŮ
Martin MUSIL mladší - FC Ptení:
„Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, výsledek odpovídá tomu průběhu. Soupeř byl více na míči a dostal se do několika šancí. My jsme měli více šancí na vstřelení gólu, ale nevyužili jsme dva úniky, kdy šli hráči sami na brankáře. Zápas došel až do penalt a tam je to buď a nebo. Hodně nás podržel brankář, který zlikvidoval jednu penaltu. Pro nás je teď nejdůležitější udržet soutěž.“
Karel VLACH - Sokol Určice „B“:
„V prvním poločase jsme byli lepším týmem, dokázali jsme dobře kombinovat a roztahovat hru, ale v těch finálních přihrávkách chyběla přesnost. Soupeř se snažil hrát na brejky, ale kluci ty nakopávané míče v obraně sbírali a do ničeho je nepustili. Rozhodčí nám pak neuznal gól, ale i tak jsme měli proměnit naše šance a nenechat to dojít do penalt.“

Dohrávky 15.kola:
Čechovice B - Horní Štěpánov 3:3 (3:2) Pen: 2:4), Gryc, Rychnovský, Tyl - Jančík, Foret, Muzikant.

Ptení - Určice "B"0:0 PK 4:3

Rozhodčí: Milar – Procházka, Hubený. ŽK: 65. Holinka – 85. Mohelník. Diváků: 97.
Sestava Ptení: Grulich – Hrabal, Kohout, Šmída, Doležel – Holínka, Nevrla, Steiner (86. Lnag), Látal – Sekanina, Horák (89. Hrazdil). Trenér: Martin Musil.
Sestava Určic: Pokorný – Kadlec, Fréhar (69. Muzikář), Grulich, Ježek, Hanzelka, Mohelník, Šnajdr, Nakládal, Kouřil (72. Krajíček), Pospíšil (85. Sosík). Trenér: Karel Vlach

Další 21. kolo: Otaslavice – Horní Štěpánov 9:4 (4:1), 2x Nejedlý Jan, 2x Chvojka Jakub, Vogl Martin, Drmola Dominik, Smékal Lubomír, Zatloukal Dominik, Kaláb Lukáš – 2x Gryc Karel, Červinka Marek, Žilka Michal, Určice „B“ - Čechovice „B“ 4:1 (4:1), 2x Vodák Petr, Kouřil Jaroslav, Ježek Tomáš – Jano Radek, Nezamyslice – Brodek u PV 2:4 (1:2), Moravec Zdeněk, Musil Miroslav – 2x Zatloukal Leopold, 2x Typner Jan, Dobromilice – Výšovice 1:5 (0:4), Šenkyřík Petr – 2x Olbert Luděk, Křivinka Jan, Smička Jan, Obručník Michal, Tištín – Hvozd 8:0 (3:0), 2x Cetkovský Marek, 2x Stančík Jan, 2x Kyselák Vlastimil, Lakomý Miroslav, Bosák David, Vícov – Vrahovice 3:1 (2:0), 2x Tesařík Adam, Studený Viktor – Pořízka Tomáš, Ptení – Brodek u Konice 0:4 (0:2), 2x Grepl Robin, Kolář David, Koudelka Jaroslav