Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

Povedený fotbalový týden mají za sebou fotbalisté Vícova. Máj je sice lásky čas, jenže do Vícova přivál vítr hned šest bodů, což znamená pozvolný posun směrem ke středu tabulky. Pro trenéra domácích Krutovského je povzbuzením především přístup hráčů k utkání, který byl v neděli dokumentován úspěchem i v oslabení. Vícovští šli do vedení po rohovém kopu, vzápětí byl však za oplácení vyloučen Pliska a Nezamyslice gólem do šatny srovnaly. Vítěznou branku oslabeného týmu dal deset minut po přestávce Studený. V rámci víkendového šlágru 20. kola Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku-II. třídy OFS se diváci rozhodně nenudili.

Vícov byl jednoznačně lepší od samého počátku a jeho aktivita byla vyjádřena ohrožením soupeřovy branky. Gólmana Fialku prověřil Vávra, zprava se do dobré šance dostal Ježek, gólman střelu vyrazil na roh. Do třetice mířil zleva těsně mimo Pliska. Snaha se dočkala zasloužené odměny. Po Vávrou rozehraném rohu se do souboje s obranou pustil Humpolíček a Hradil byl poslední, kdo se dotkl míče při cestě za vlastního gólmana - 1:0. Humpolíček měl i další šanci, kterou Fialka likvidoval s problémy. Branková konstrukce zachránila hosty po brejku Studeného, když po křížné střele zazvonila pravá tyč. Chvíli před přestávkou napřáhl ke střele Musil, Drčka míč jen vyrazil a Oulehla jej pohodlně dopravil do sítě - 1:1.
Po přestávce pokračoval Vícov v aktivitě a branka byla jen otázkou času. Po dvanácti minutách druhé půle Tesařík vyslal průnikovou přihrávkou na brankáře Studeného, který tváří v tvář Fialkovi nezaváhal - 2:1. Vícov si vedení už nenechal vzít, v závěrečných fázích zápasu vyhlížel tříbodový zisk mnohem taktičtěji než před časem třetiligový Prostějov proti Uherskému Brodu.
Po dvaceti odehraných zápasech jsou domácí jedenáctí s třiadvaceti body.

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV - II. TŘÍDA, 20. KOLO
Sokol Vícov - TJ Haná Nezamyslice 2:1 (1:1)
Branky: 19. Hradil (vlastní), 57. Studený – 43. Oulehla. Rozhodčí: Svozil – Duda, Marek. Žlutá karta: 62. Machálek (N). Červená karta: 22. Pliska (V). Diváků: 60.
Vícov: Drčka – Šobr, Humpolíček, Baránek, Chytil – Bartoš (46. Bartlík), Vávra, Studený (72. Rozsíval), Pliska – Tesařík, Ježek (89. Zapletal). Trenér: Miroslav Krutovský.
Nezamyslice: Fialka – Pavelka, Z. Moravec (60. Majer), Hradil, Lakomý – Král, Fiala, Hájek, Machálek (80. D. Moravec) – Musil, Oulehla (75. Vévoda). Trenér: Drahomír Crhan.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Miroslav KRUTOVSKÝ - Sokol Vícov:
„Utkání musím hodnotit pozitivně, jsem spokojen. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli kombinačně a docela drželi balón. I v oslabení jsme si byli schopni vypracovat šance, myslím, že jsme byli lepším týmem. Škoda fatální chyby v závěru prvního poločasu, po níž jsme inkasovali, poté měl soupeř ještě jednu šanci. Čekal jsem, že po přestávce nám budou docházet síly, přesto jsme to zvládli, vypracovali si další šance a byli jednoznačně lepší, šli jsme za vítězstvím. Možná jsme si zasloužili vyhrát i vyšším rozdílem.“
Drahomír CRHAN – TJ Haná Nezamyslice:
„Viděli jsme naprosto zasloužené vítězství domácích. Chtěli, bojovali, hráli osmdesát minut v deseti, uměli si nahrát do pohybu, naproti tomu my hrajeme příliš staticky. Za celý zápas jsme jednou pořádně vystřelili na branku, z toho byl sice gól, ale po chybě domácích. S takovým přístupem nelze od nás pochválit nikoho. Nepomohl ani gól do šatny, do druhé půle jsme opět nastoupili vlažně, což na domácí rozhodně nestačilo. Do dalších zápasů musíme podstatně zlepšit přístup ke hře.“

Další výsledky 20. kola: Čechovice „B“ - Dobromilice 1:2 (0:1), Jano Radek – Richter Patrik, Kratochvíl Jakub, Vrahovice – Hvozd 8:0 (4:0), 2x Kratochvíl Martin, 2x Studený Jan, 2x Pořízka Tomáš, Farný Pavel, Dvořák Jan, Horní Štěpánov – Tištín 3:0 (0:0), Fojt Jiří, Gryc Karel, Němec Libor, Brodek u Konice – Otaslavice 0:7 (0:4), 2x Chvojka Jakub, Gerneš David, Drmola Dominik, Zatloukal Dominik, Rušil David, Barták Tomáš (vl.), Brodek u Pv – Určice „B“ 6:6 (4:0) Pen: 4:3, 3x Typner Jan, 2x Ličman Roman, Piňos Petr – 2x Žáček Kamil, 2x Pavlů Filip, Vodák Petr, Šnajdr Matěj, Výšovice – Ptení 2:2 (2:0) Pen: 5:4, Baterdene Battseren, Okleštěk Filip – 2x Nevrla Tomáš