Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
Ilustrační foto

V sobotním odpoledni přijela Konice do Hluboček potvrdit svoji jarní pohodu a odvézt si domů tři body. Oboje se povedlo, i když podle trenéra není vše tak růžové, jak se zdá. „Po dvaceti minutách jsme vedli o čtyři góly a tím jsme soupeře zaskočili. Ale nemůže se stát, že ztratíme čtyřbrankové vedení tak, jak jsme ho málem ztratili. S tím nemůžu být spokojený,“ říká trenér Konice Petr Ullmann. Ze zápasu nakonec byla pořádná přestřelka a v součtu padlo na obou stranách osm gólů.

Byl to pro hosty snový začátek zápasu. Ani ne šedesát sekund od úvodního hvizdu se Konice radovala z prvního gólu. Jakub Kořenovský si připsal jednu z nejrychlejších tref v sezóně. A to byla teprve první minuta. Ve 14. to bylo po smolném vlastním gólu Pudila 0:2 a za další minutu Kamený zvyšoval už na 0:3. Po čtvrthodině hry byli hráči Hluboček na ručník a situace se neměla ještě dlouhé minuty lepšit. Ve 20. minutě přidal další gól Sirůček a vypadalo to, že Konice přijela nadělovat - 0:4.
Kdo čekal od Hluboček nějaké zlepšení na začátku druhého poločasu, tak se zmýlil. Pět minut stačilo konickému Brossovi na její pátý gól - 0:5. Možná pak přišlo až moc velké uspokojení s výsledkem a hosté začali strádat. Za domácí se trefil nejprve dvakrát Stloukal - 2:4. „Dostali jsme víceméně góly po standardních situacích, to se prostě nemůže stát, že dostaneme dvakrát gól z centru na zadní tyč,“ nebyl spokojený trenér. Jenže, to nebylo všechno. Skóre se pak upravovalo ještě jednou, na konečných 3:5 dával Marek Goldscheid.
Konice sice vyhrála a pět gólů do soupeřovy branky je dobrá vizitka, ale dostat tři góly v tak jednoznačném zápase, to je určitě varovný signál. Ke svátečnímu zápasu zajíždí svěřenci kouče Ullmanna na Řetězárnu, aby v neděli 6. května přivítali od 16:30 hodin Litovel. (jč)

FK Hlubočky - Sokol Konice 3:5 (0:4)
Branky: 66. a 70. Stloukal, 82. Goldscheid – 1. Kořenovský, 14. Pudil vlastní, 15. Kamený, 20. Sirůček, 50. Bross.
Rozhodčí: Molík – Kučera, Rosskohl . Žluté karty: 47. Dulin, 68. Pudil, 77. Goldscheid. Diváci: 123.
Sestava Konice: Vévoda – Blaha (72.Cetkovský), Rus, Osčádal, Bílý L. – Kořenek (89. Ryp), Syrůček, Kořenovský – Drešr (61.Paš), Kamenný (90. Ošlejšek), Bross (83. Jurník). Trenér: Petr Ullmann

Moravský Beroun – Maletín 0:0 Pen: 5:6, Litovel – Slavonín 2:0 (1:0), Krajc Martin, Navrátil Libor, Náměšť n./H. - Paseka 5:1 (2:0), 3x Dostál Martin, 2x Konečný Tomáš – Kučera Jaroslav, Bělkovice – Chválkovice 2:3 (1:1), Sklenář Tomáš, Sklenář Michal – Vališ Jakub, Mifka Petr, Krieg David, Hlubočky – Konice 3:5 (0:4), 2x Stloukal Jakub, Goldscheid Marek – Kamený Roman, Kořenovský Jakub, Širůček Adam, Bross Petr, Pudil Bronislav (vl.), Řetězárna – Bohdíkov 3:1 (2:0), 2x Nepožitek Jiří, Obšil Adam – Hatoň Jaroslav, Haňovice – Bohuňovice 0:2 (0:1), 2x Fryčák Martin