Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

Do poločasu hotovo. Ovšem pozor, výsledek neodpovídal průběhu prvního poločasu a až do slepených gólů sedm minut před přestávkou bylo nepočetné publikum svědkem vyrovnaného zápasu. Jenže pak zaúřadoval Koudelka, vzápětí se trefil Hapal a definitivní hřebíček zatloukl do valašské fotbalové rakve Schuster. Obrovská hrubka domácí obrany po přestávce, rezultující ve čtvrtý gól, pak byla nejlepším příkladem valašského zmaru.

Po pěti minutách pátečního utkání se za míčem v dobré pozici hnal domácí Vychodil, Jícha byl však u míče dřív. Toho posléze protáhl ranou ze střední vzdálenosti Gruzínec Chargeišvili, Jícha míč vyrazil na roh.

Pozápasové hodnocení trenérů
Michal HUBNÍK - trenér TJ Valašské Meziříčí:
„Čekali jsme, že přijede těžký soupeř, ale dobře jsme se na něho připravili. Do oné 37. minuty jsme byli lepším týmem. První šanci nedal Alaverdašvili a měli jsme tam i další nebezpečné výpady. Pak nás ale srazila první branka. Obranná čtyřka nám nepracovala dobře jak při první inkasované brance, tak při dalších dvou, kdy jsme k tomu přidali i nedůsledné pokrytí hráče po rohovém kopu. Do druhého poločasu jsme si řekli, že to zkusíme zvrátit, ale přišla po špatné malé domů Václavka čtvrtá branka, a bylo po zápase. Měli jsme pak šance, Gomola dal branku, nastřelil břevno, velkou možnost neproměnil Vychodil, ale jakmile jsme se nedostali na kontakt, zápas se jen dohrával.“
Oldřich MACHALA - trenér 1.SK Prostějov:
„Prvních třicet minut nám úplně nevyšlo. Nešel nám pohyb, a utkání bylo tím pádem vyrovnané. Zlomili jsme to vydařenou pětiminutovkou v závěru první půle. V padesáté minutě jsme dali na 4:0 a bylo po zápase. Mrzí mě, že jsme na nějakých dvacet minut vypadli z role, důsledkem byl hloupě obdržený gól, což byla trochu kaňka na zápase. Získali jsme ale tři body, pro něž jsme přijeli. Každý soupeř se proti nám chce vytáhnout, přesto se nám podařilo bodově odskočit, klukům musím pogratulovat, zápas jsme zvládli výsledkově a posléze i herně. Pětibodový náskok samozřejmě těší, stát se může kdykoli cokoli. Chceme ale vyhrávat, chceme druhou ligu.“

Další výsledky 22. kola: Petřkovice – Velké Meziříčí 3:1 (2:1). Branky: 5. Lokša, 43. Lokša, 65. Szotkowski – 28. Šimáček. Diváci: 191 * Hodonín – Kroměříž 0:0 (0:0). Diváci: 205 * Hulín – Uničov 1:4 (1:2). Branky: 8. Šrom – 10. Krč, 44. Jeřábek, 54. Krč, 88. Krč. Diváci: 112 * Vyškov – Otrokovice 0:0 (0:0). Diváci: 265 * Mohelnice – Rýmařov 0:2 (0:1). Branky: 12. Harazin, 82. Piroška. Diváci: 150 * Líšeň – 1. HFK Olomouc 3:2 (2:2). Branky: 36. Krška, 40. Elekana, 70. Zezula – 2. Voleský, 20. Horka. Diváci: 325 * Uherský Brod – FC Hlučín 1:0 (0:0). Branka: 90+3. David. Diváci: 241.
Kam příště...
24. kolo, pátek 4.5., 17.00 hodin: Velké Meziříčí - Hodonín (16:00), HFK Olomouc - Hulín, Otrokovice - Valašské Meziříčí, Kroměříž - Líšeň (17:30), Hlučín - Mohelnice (18:00), Prostějov - Petřkovice (5.5., 16:30), Rýmařov - Vyškov (5.5.,16:30), Uničov - Uherský Brod (6.5., 10:15).