Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Byl to souboj prvního týmu v tabulce se třetím a výsledek mohl zamávat celkovým pořadím. Nakonec Vrahovice po překvapivé prohře v minulém kole první místo nepustily a dál jdou za celkovým vítězstvím v Okresním přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku-II. třídy OFS Prostějov. To Horní Štěpánov chtěl domácímu favoritovi jeho roli ztížit, ale nedokázal se přes dlouhé míče dostat k zakončení. V samotném závěru sice přišel velký tlak, který ale Vrahovice ustály i díky dvěma výborným zákrokům brankáře Pokorného a pojistily si tak výhru dalším gólem. Všechno pečlivě sledoval v rámci vybraného šlágru i Večerník.

Sobotní odpoledne přineslo před zápasem mírně větrné podmínky i lehce napjatou atmosféru. Vrahovice si potřebovaly spravit chuť po minulém kole a Štěpánov, který zatím celou sezónu předvádí solidní fotbal, se chtěl výhrou posunout na nejvyšší patra tabulky.

V prvním poločase byli aktivnější domácí. V úvodních minutách zkoušel dvakrát uniknout po pravém křídle Martin Kučera, ale v obou případech bych zastaven protivníkovou obranou. Na druhé straně se hosté nedostali přes své neustálé nákopy dopředu vůbec k ničemu, protože v každém případě se chytli do skvěle postavené ofsajdové pasti. Oba týmy pak přešly na neúčinnou hru vzduchem a nakopávané míče létaly ze strany na stranu bez účinku. K první výraznější šanci se Štěpánov dostal ve 25. minutě po faulu před pokutovým územím, ale volný přímý kop jen proletěl kolem horní tyče. Ze hry měli více hráči Vrahovic a velká šance přišla ve 42. minutě, kdy za už překonaného brankáře Havlíčka musel zaskočit jeden ze stoperů. Až další tlak ke konci poločasu vyústil ve vedoucí branku utkání, který vstřelil Kučera, a Štěpánov dostal nepříjemný gól do šatny - 1:0.
Do druhého poločasu vlétli hosté mnohem aktivněji s cílem udělat něco se stávajícím skóre. Hned v 51. minutě se jim to povedlo, když po nepřehledném závaru před brankou dostal míč do sítě Klimeš - 1:1. Ovšem radost hráčům Horního Štěpánova vydržela pouhé dvě minuty. Po tvrdém faulu odpískal rozhodčí Přikryl volný přímý kop z dobrých dvaceti metrů. K míči se postavil Richard Schwarz a poslal ho přímo do levého horního rohu branky. I přes skvělou robinzonádu na něj Jan Havlíček nedosáhl, a tak šly Vrahovice znovu do vedení - 2:1. Po několika minutách padl další gól po úniku středem hřiště, ale rozhodčí jej Janu Studenému i přes protesty neuznal kvůli ofsajdu. Hra se skoro na čtvrt hodiny kouskovala kvůli častým faulům a začaly padat žluté karty. Tvrdá a nedovolená hra vyústila v pokutový kop ve prospěch domácích. Lukáš Rychnovský si nedal pozor a poslal k zemi hráče Vrahovic. K penaltě se postavil Svatopluk Bukovec a z puntíku se nemýlil - 3:1. V tu chvíli to vypadalo, že si domácí výsledek pohlídají, ale opak byl pravdou. Hráči Horního Štěpánova se nechtěli s výsledkem smířit a z posledních sil se odhodlali k velkému tlaku. Tady na řadu přišel skvělý David Pokorný, který dvěma perfektními zákroky nepřipustil změnu stavu. Ze získané územní převahy a zámku se nepodařilo Štěpánovu vstřelit branku, a proto zákonitě přišel trest, když v 90. minutě po ztrátě míče utekl po pravém křídle Bukovec, všiml si vybíhajícího brankáře a stříleným lobem z pěkných třiceti metrů upravil stav utkání na konečných 4:1.

pozápasové hodnocení trenérů
Miloslav SCHWARZ
- trenér Sokola Vrahovice
„Já si myslím, že jsme skoro celý zápas měli v podstatě pod kontrolou, hráli jsme dobře. Ten druhý poločas lépe, v tom prvním byly taktické chyby, nedodržovali jsme to, co jsme si řekli. Dali jsme gól až ve 45. minutě, přitom si myslím, že kdybychom hráli rychle po zemi a využívali kraje hřiště, kde máme výborné hráče, tak bychom byli ještě úspěšnější v zakončení. To se nám nepodařilo, každý dlouho držel míč, hráli sami na sebe, a když to přišlo na ty krajní hráče, tak už to obrana stihla zavřít. Po přestávce jsem musel stáhnout Studeného, protože dostal žlutou. Tam u něj po žluté vždycky hrozí červená. Ke konci jsme se dostali trochu pod tlak a myslel jsem, že když pošlu čerstvého hráče do pole, že budeme schopní míč držet ve středu hřiště, což se nám nedařilo, ale ten tlak jsme ustáli a dokázali ještě skórovat. Ale po minulé prohře dnes důležité vítězství.“

Horní Štěpánov:
Z rozhodnutí klubového výboru se k utkání nemůže trenér vyjadřovat

Vrahovice - Horní Štěpánov
4:1 (1:0)

Branky: 45. Kučera, 53. Schvarz, 68. z penalty a 90. Bukovec - 51. Klimeš.
Rozhodčí: Přikryl - Svozil, Němec. ŽK: 54. Studený, 75. Kratochvíl, 89. Šatný - 67. Rychnovský. Diváků: 150
sestava Vrahovic: Pokorný - Šmíd, Kratochvíl, Prucek, Michalec – Kučera (88. Bukovec M.), Dvořák, Schwarz, Bukovec S., Studený (61. Šatný) – Farný, Trenér: Miloslav Schwarz
sestava H. Štěpánova: Havlíček - Sígl, Svoboda, Ščudla, Fojt - Němec, Tyl, Bašný, Klimeš, Rychnovský (50. Klügl) – Gryc, Trenér: Adolf Langer

18.kolo: Nezamyslice – Určice „B“ 3:3 (1:3) Pen: 3:4, Musil Miroslav, Moravec Zdeněk, Machálek Martin – Ježek Tomáš, Žáček Kamil, Berčák Roman, Vrahovice – Horní Štěpánov 4:1 (1:0), 2x Bukovec Svatopluk, Kučera Martin, Schvarz Richard – Klimeš Libor, Čechovice „B“ - Otaslavice 3:2 (0:1), 2x Jansa Petr, Jodl Daniel – Vogl Martin, Ruszó Jan, Brodek u Pv – Ptení 3:1 (2:0), Ličman Roman, Hanák Petr, Piňos Petr – Nevrla Tomáš, Brodek u Konice – Hvozd 5:0 (3:0), Koudelka Lukáš, Kolář David, Procházka Radek, Burget Hubert, Koudelka Jaroslav, Vícov – Dobromilice 2:0 (0:0), Vávra Vojtěch, Šobr Martin, Výšovice – Tištín 3:2 (3:0), Fildán Zdeněk, Krčmář Petr, Smička Jan – Kyselák Vlastimil, Návrat Robin