Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
Ilustrační foto

Druhý korálek navlékli fotbalisté Konice na jarní vítěznou šňůru. Týden po zdolání Bělkovic si vedli úspěšně i v Náměšti na Hané a v součtu s podzimním vystupováním zvítězili již počtvrté za sebou. Vyšly jim zejména závěrečné pasáže obou poločasů, v prvním případě obrátili z 0:1 na 2:1, posléze se nenechali vyvést z rovnováhy snížením na 3:2 a dalšími dvěma zásahy v rychlém sledu si zajistili pohodlnou koncovku bez výraznějšího stresování.

„Jsem maximálně spokojen, výsledek hovoří za vše. A rozdíl mohl být ještě vyšší. Perfektně nám vyšla zvolená taktika, kdy jsme Romana Kameného posunuli na hrot, na velkém hřišti byl k nezastavení a dělal domácím velké problémy, byl hned u tří gólů. Nadstandardně si vedli i dorostenci Oščádal s Pašem, později naskočil i Cetkovský,“ libuje si práci s tamějšími talenty kouč Petr Ullmann, jemuž na lavičce sekunduje Miloslav Fajstl.
Začátek ještě nebyl pro Konici zcela růžový, hned ve druhé minutě totiž hostům po lajně unikl jeden hráč a Laďa Bílý hasil v hodině dvanácté odkopem z brankové čáry. Na opačné straně se řítil sám na gólmana již zmiňovaný Kamený, v první své příležitosti byl ještě vychytán.
„Upozorňoval jsem kluky, že Náměšť má rychlé rozehrávky, a v jednatřicáté minutě se to potvrdilo, po faulu Peťu Tichého na půlce přišel rychle míč mezi stopery, Dostál nám utekl, otočil se kolem Ruse a dal gól,“ popsal úvodní změnu skóre.
Tento výpadek si Ullmannovi svěřenci vynahradili v závěrečných pěti minutách prvního dějství. Nejprve se Kamený dorážkou z vápna postaral o vyrovnání, vzápětí se Tichý krásně prodral po lajně, aby vymetl šibenici – 1:2.
„Toto domácí hodně zmrazilo a de facto rozhodlo zápas,“ kvitoval radostný odchod do kabin.
Po změně stran se dlouho nic zásadního nestalo, až se začala psát sedmasedmdesátá minuta. V ní se pustil do individuální akce Martin Paš, byl ve vápně faulován a pískala by se penalta, jenže vstal a celou akci dohrál brankou na 3:1.
„Pak jsme se opět dopustili chyby v rozehře a Filip Drešr zahrál ve vápně rukou. Naštěstí nedostal červenou kartu, ale jen žlutou, balon by totiž šel vedle. Dostali jsme gól z penalty, ale hned po rozehře se Brossovi povedl husarský kousek. Z pětadvaceti metrů napřáhl a trefil se za tyčku. To byl definitivní hřebíček,“ usmíval se Ullmann.
Skóre pak ještě navýšil Kamený, jenž si zakombinoval s Širůčkem. „Důležité je, že mám stále na tréninku patnáct šestnáct hráčů a tři brankáře, to se hned jinak připravuje. Získali jsme tři důležité body do tabulky,“ děkoval hráčům za přístup a odvedený výkon.
Konický Sokol se tak drží na třetím místě tabulky, přičemž odehrál o zápas méně než druhý Maletín, jenž má o bod více. O další vylepšení pozice se mohou „Ullmannovci“ pokusit v neděli od 16:00 hodin, kdy přivítají beznadějně poslední Moravský Beroun. „Chceme potvrdit tyto body a také roli favorita. Musíme ale jít s pokorou od první minuty a uvidíme, takové zápasy bývají někdy nejtěžší,“ přemítal Petr Ullmann.

SK Náměšť na Hané - Sokol Konice 2:5 (1:2)
Branky: 31. Dostál, 83. Heil z penalty – 41. a 88. Kamený, 43. Tichý, 77. Paš, 84. Bross. Rozhodčí: P. Brázdil ml. – Zavřel, P. Brázdil st. Sestava Konice: Vévoda – L. Bílý, Rus. Oščádal, Drešr – Kořenek (59. Bross), Tichý (81. Cetkovský), Kořenovský, Paš (88. Křesala) – Širůček, Kamený (87. Jurník). Trenér: Petr Ullmann.

Moravský Beroun – Litovel 1:2 (0:2), Jindra Martin, Bohanos Svatopluk, Náměšť n./H. - Konice 2:5 (1:2), Heil David, Dostál Martin – 2x Kamený Roman, Tichý Petr, Paš Martin, Bross Petr, Hlubočky – Slavonín 1:1 (1:0) Pen: 3:2, Režný Tomáš – Čižmar Milan, Řetězárna – Paseka 1:0 (0:0), Nepožitek Jiří, Bělkovice – Maletín 0:3 (0:1), 2x Kožela Jaroslav, Michalčák Lukáš, Bohuňovice – Bohdíkov 0:0 Pen: 1:3, Haňovice – Chválkovice 3:2 (2:1), Žondra Radim, Přikryl Tomáš, Uvízl Miroslav – Dosoudil Martin, Toman Radim