Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Zápasy s posledním celkem tabulky nemívají rádi trenéři a nakonec ani hráči. Můžete si tisíckrát říkat, že zápas nepodceníte, ale podvědomí pracuje. Pravdou je, že Mohelnice prostějovskému eskáčku v tomto smyslu roli usnadnila, protože od počátku nebyla vůbec snadným a odevzdaným soupeřem. I za stavu 0:1 hráči ve fialovém bojovali a teprve po hodině hry, kdy padla druhá branka, bylo rozhodnuto.

Pozornost brankáře Jíchy už zpočátku otestoval domácí Svoboda, stejnou mincí na druhé straně oplatil Fládr. Jedinečnou možnost k otevření skóre promarnil Langer, ke kterému se dostal odražený míč, jenže on jej poslal přímo na brankáře Horu. Co se nepovedlo Langerovi, zařídil po půlhodince Rus. Ten zůstal zapomenutý na zadní tyči a možnosti volného pohybu dokonale využil - 0:1. Vzápětí si dovolil nepřesnost Jícha, kterému vypadl míč z rukavic, jenže domácí poslali ve spěchu balón nad branku. Rus se mohl ještě do přestávky znovu zapsat do střelecké listiny, jenže to by nesměl po Hapalově centru hlavičkovat mimo. Sedm minut před přestávkou našlápl dopředu Kroupa, vlevo našel nabíhajícího Koudelku, jenže ten sám před brankářem poslal z voleje míč nad branku. Jícha těsně před přestávkou ještě vytáhl na roh hlavičku mířící pod břevno jeho branky.
Deset minut po změně stran řešil opakovanou střelu Fládra brankář Hora vyražením na roh, po něm byl před jeho brankou pořádný závar, ale ta ještě odolala. Po hodině hry ovšem přetažený centr vrátil zprava před branku Hapal a Kroupa se hlavičkou nemýlil - 0:2. O dalších deset minut později prokázal svou rychlost Koudelka. Po domácím rohu převzal míč, pelášil s ním k soupeřově brance, navedl si míč na střed a Horovi nedal umístěnou střelou k tyči šanci - 0:3. Dvojice Hapal - Kroupa si chtěla zopakovat gólovou situaci, jenže tentokrát chyběla přesnost zakončení. Deset minut před koncem přišel na hřiště Hirsch a na levém kraji zálohy se ukázal jako rozený útočník. Nejprve napodobil Koudelku a přesnou střelou zvýšil na 4:0, v poslední minutě se ještě pokoušel o lob, jenže ten byl na Horu příliš nízký. Vedoucí tým tabulky si tak z hřiště toho posledního odvezl zasloužené tři body.

Pozápasové hodnocení trenérů
Jaroslav ROLÍNEK
-trenér FK Mohelnice:
„Výsledek je příliš krutý. Za stavu 0:1 jsme měli tlak a druhou branku jsme podle mého názoru dostali z metrového ofsajdu. Ta nás zlomila a rozhodla utkání v době našeho největšího tlaku. Chtěli jsme se ještě o výsledek porvat, ale druhá branka nás dostala do kolen. Škoda šancí v prvním poločase, jenže my se na gól strašně natrápíme. Zkušený soupeř nám z pěti šancí dá čtyři góly, my z pěti nedáme nic. Kluky musím pochválit, vydali ze sebe maximum, soupeř zcela zaslouženě vyhrál. Na úvod jara jsme měli těžký los, čtyři nejlepší týmy soutěže, ale herně jsme nepropadli, je na čem stavět.“
Oldřich MACHALA
-trenér 1.SK Prostějov:
„Počítal jsem s tím, že s Kubou na stoperu to nebudeme mít lehké, to je kvalitní hráč. Rozhodnuto mohlo být opět do přestávky, pokud by Koudelka proměnil svou šanci. Soupeř měl za celý zápas vlastně jedinou gólovou šanci. Utkání jsme drželi v rukou, ale stav 1:0 je ošidný. Musím před klukama smeknout, měli náročný týden. Odehráli jsme tři zápasy a odehráli jsme je velmi dobře kromě druhého poločasu s Uherským Brodem, což mě mrzí. V druhém poločase jsme soupeře jasně přehrávali, osvěžení hry pomohlo střídání. Nedostali jsme branku, já jsem spokojen.“

FORTUNA MSFL - 21. kolo (19. hrané)
FK Mohelnice - 1.SK Prostějov
0:4 (0:1)
Branky: 29. Rus, 61. Kroupa, 70. Koudelka, 85. Hirsch
Rozhodčí: Škrobák – Křepský, Macrineanu. Žluté karty: 16. Knýř, 33. Kutal, 74. Malý - 76. Pančochář. Diváci: 158.
Statistiky: rohové kopy 3:2, střely na branku 2:7, střely mimo 3:5
sestava Mohelnice: Hora - Hlavsa, Kuba, Sedlo, Knýř – Kuerban (57. Vokoun), Malý, Fišara, Svoboda, Kutal (81. Čank) - Navrátil (86. Čang Luca). Trenér: Jaroslav Rolínek.
sestava Prostějova: Jícha - Machynek, Pernackij, Schuster, Rus – Hapal (84. Píchal), Fládr, Pančochář, Langer (59. Žykol), Koudelka (79. Hirsch) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Další výsledky 21. kola: Valašské Meziříčí – Kroměříž 0:1 (0:1). Branky: 33. Neubert. Diváci: 310 * Petřkovice – Líšeň 1:0 (0:0). Branky: 55. Rubý. Diváci: 261 * Hodonín – 1. HFK Olomouc 6:1 (4:0). Branky: 20. Sasín, 22. Paděra, 24. Šturma, 32. Šturma, 61. Žák, 65. Křivánek – 86. Banasik. 316 * Hulín – Rýmařov 1:2 (1:0). Branky: 38. Šrom – 74. Ondruška, 77. Ondruška. Diváci: 112 * Vyškov – Velké Meziříčí 0:3 (0:1). Branky: 3. Dolejš, 52. Simr, 63. Simr. Diváci: 225 * Uherský Brod – Otrokovice 0:3 (0:1). Branky: 23. Bojda, 64. Jurča, 90+2. Škubník. Diváci: 331 * Uničov - Hlučín 1:2 (1:0). Branky: 33. Krč – 52. Kraut, 85. Málek. Diváci: 235.
Kam příště...
Dohrávka 18. kolo, středa 18.4., 17.00 hodin: Velké Meziříčí - Hulín, Kroměříž - Uherský Brod (19:00).
22. kolo, sobota 21.4., 16.00 hodin: HFK Olomouc - Uničov (20.4.,17:00), Hlučín - Hulín, Líšeň - Hodonín, Prostějov - Vyškov, Rýmařov - Uherský Brod, Kroměříž - Petřkovice (19:00), Otrokovice - Mohelnice (22.4.,10:15), Velké Meziříčí - Valašské Meziříčí (22.4.,10:15).