Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Druhým jarním kolem pokračovaly krajské fotbalové soutěže. V I.A třídě skupině „B“ Olomouckého KFS na sebe narazily týmy ze spodních pater tabulky. Protivanov hostil nad propastí potácející se Mostkovice a díky převaze v první půlhodině vytěžil do poločasu vedení. Hosté sice srovnali, jenže z protiútoku si Protivanov vzal vedení zpět a pojistil jej ještě třetí brankou. Střelcem zápasu byl domácí Kropáč s dvěma trefami. Večerník vše sledoval pěkně zblízka v rámci svého víkendového šlágru.

Oba týmy nemohly nad svými výkony v podzimní sezóně jásat. Tomu odpovídalo i postavení v tabulce, kde zejména Mostkovice na předposlední příčce budou zaměstnávat na jaře záchranářské práce. A v prvním jarním kole se toho mnoho nezměnilo, naopak. Oba nedělní soupeři dostali pořádný výprask, Protivanov si z Dubu na Moravě odvezl bůra za porážku 1:5 a Mostkovice doma podlehly Brodku u Přerova jen o malinko přívětivěji 1:4. Před úvodním hvizdem bylo tedy zřejmé, že tři body z tohoto duelu budou pro vítěze velice cenné.

Protivanov nenechal od prvních minut nikoho na pochybách, že to s vítězstvím před domácím publikem myslí vážně. Soupeři prakticky nepůjčil balón, i když náznaky šancí nebyl schopen dotáhnout do konce a střely také brankáře Lukáše významně neohrožovaly. Teprve po půlhodině hry otevřel skóre Kropáč a domácí jako by na tento moment čekali, aby si mohli vydechnout. Mostkovice se dostaly do hry, jenže do poločasu nic nevymyslely. Ve stejném duchu začala i druhá půle a odměnou byl hostům vyrovnávací gól. Jenže s euforií polevila pozornost a z protiútoku ihned opět inkasovali. Protivanov si vedení už podržel a naopak čtvrt hodiny před koncem pojistil vítězství a tři cenné body.
Prvním náznakem šance byla Grmelova teč mimo, Tomáš Pospíšil pak pálil přímo doprostřed branky. Uprostřed první půle rozehrál dobře trestný kop Sekanina, Lukáš vytěsnil míč nad břevno. Přesně po půlhodině hry si míč našel na hranici vápna Kropáč a křížnou střelou k tyči rozjásal ochozy - 1:0.
Po změně stran zůstávala optická převaha na straně Mostkovic, jenže osamocený Petr Zapletal toho směrem k soupeřově brance mnoho nevymyslel. V 68. minutě se však přece jen dostal k odraženému míči a pohotově přeloboval Pitáka - 1:1. Jenže hned po výkopu stál na konci dobré kombinace Milar a Protivanov měl opět navrch - 2:1. O šest minut později pak využili domácí zaváhání soupeře na středové čáře, do brejku se dostali Grmela s Kropáčem a druhý jmenovaný přidal po přesné přihrávce svůj druhý gól, celkově domácí třetí - 3:1.
Radek Kropáč byl na zápas hodně nažhavený, v Dubu v předešlém kole se nedařilo jemu ani celému týmu. Díky své aktivitě byl u dvou zásadních momentů utkání. Nejprve otevřel skóre a uklidnil tak svůj tým, který poznal, že v tomto utkání je schopen proměnit šance a vyhrát. Za ošidného stavu 2:1 pak čtvrt hodiny před koncem přidal gólovou pojistku, která definitivně rozhodla o osudu utkání.
Povětrnostní podmínky na Drahanské vrchovině byly v neděli opravdu kruté. Sluníčko sice navozovalo příjemnou jarní atmosféru, ale prudký vichr nepřál ani divákům, ani hráčům a především brankářům. Zejména Lukášovy výkopy v první půli byly naprosto nepředvídatelné, míč byl bez šance nakouknout vzduchem za středovou čáru a jednou se dokonce tak zatočil, že skončil na tribuně! Marné byly apely trenérů, aby se hrálo co nejvíce po zemi.
Poněkud komorní, až domácká atmosféra venkovského hřiště určitě pozitivně zapůsobila na přespolní příchozí. Tu pravou fotbalovou atmosféru i s bubny vytvořila nepočetná, ale o to hlasitější skupina domácích „tifosi“. Však se jim také po zápase domácí fotbalisté odvděčili parádní děkovačkou.

Josef POSPÍŠIL - SK Protivanov:
„Počasí určitě ovlivnilo kvalitu zápasu. V prvním poločase jsme hráli s větrem, míče nám utíkaly, nedokázali jsme se s tím srovnat. Co je v takovém případě samozřejmé, hrozili jsme ze standardních situací. Mrzí mě, že jsme málo stříleli, nezakončovali. V druhém poločase jsme dokázali, že jsme byli lepší, v závěru soupeř odešel i fyzicky. Kritická situace byla při vyrovnání, naštěstí jsme hned z protiútoku dali gól, to nám zachránilo pověstná křídla. Soupeř ještě v euforii z vyrovnání hrál staticky a toho jsme hned využili. Jsem spokojen s třemi body, ale máme ještě určitě co zlepšovat.“
Jiří KAMENOV - TJ Sokol Mostkovice:
„Kromě větru se z naší strany nic hodnotit nedá. Tomu, co jsme předvedli v prvním poločase, jsme dali korunu v tom druhém. Nebyli jsme schopni si konstruktivně nahrát, dvě přihrávky po sobě byl problém, stejně jako zpracování balónu. Vše jsme nakopávali, i když jsme hráli proti větru. Nejhorší je, že hráči neplní pokyny, obrana byla v prvním poločase úplně špatná, vyprodukovala katastrofické chyby, náš podpis je na druhém i třetím gólu soupeře. S tím bychom neuspěli ani v okresním přeboru. Jsem rozladěný, přemýšlím, jestli to nebyl můj poslední nebo předposlední zápas v Mostkovicích...“

Statistiky
SK Protivanov – TJ Sokol Mostkovice 3:1 (1:0)
16. kolo ALEA sportswear I.A třída, skupina „B“ Olomouckého KFS
Branky: 30., 75. Kropáč, 69. Milar - 68. P. Zapletal

Rozhodčí: Halenka – Motal, Winkler
Diváků: 93

V PROTIVANOVĚ VLÁDL VICHR, DOMÁCÍ ŠŤASTNĚJŠÍ
Mostkovický trenér Kamenov zvažuje, co dál...

PROTIVANOV Druhým jarním kolem pokračovaly krajské fotbalové soutěže. V I.A třídě skupině „B“ Olomouckého KFS na sebe narazily týmy ze spodních pater tabulky. Protivanov hostil nad propastí potácející se Mostkovice a díky převaze v první půlhodině vytěžil do poločasu vedení. Hosté sice srovnali, jenže z protiútoku si Protivanov vzal vedení zpět a pojistil jej ještě třetí brankou. Střelcem zápasu byl domácí Kropáč s dvěma trefami. Večerník vše sledoval pěkně zblízka v rámci svého víkendového šlágru.