Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
Ilustrační foto

Teprve podruhé za posledních čtrnáct let se podařilo fotbalistům Kralic naplno bodovat na půdě Velkých Losin. Neoblíbenému soupeři zasadili v jarní premiéře první ránu ještě před přestávkou a nenechali se vykolejit ani vyrovnáním záhy po začátku druhé půle, na tuto změnu skóre našel jediný regionální zástupce v nejvyšší krajské soutěži hned dvojnásobnou odpověď. David Kobylík se tak dočkal tříbodové soutěžní premiéry na Hané. Právě jeho tým předstihl svého víkendového soupeře a posunul se již na třetí místo za vedoucí Lutín a druhou rezervu Holice.

„Mám obrovskou radost! Zápas mohl dopadnout jakkoliv, vyhrát jsme mohli my i domácí, kluci ale do toho dali srdíčko a přineslo jim to vítězství. Od začátku svého působení jim vštěpuji nasazení, výkon i sebevědomí a jsem hrdý na svůj tým,“ rozplýval se někdejší mistr Evropy do jednadvaceti let. Právě kolektivní výkon, nevypuštění žádného souboje a enormní úsilí byly základními stavebními kameny pro export tří bodů zpod Jeseníků na Prostějovsko, v těchto vlastnostech hosté předčili svého soupeře. „Klobouk dolů před mužstvem, kluci to zvládli fantasticky a obětovali se pro výsledek. Takto se hrají vítězné zápasy a jsem rád, že osm týdnů přípravy nás k tomuto dovedlo. Kluci do zápasu dali všechno, chtěli a dokázali se prodat. Je to odměna nejen pro mě, ale i mého předchůdce,“ užíval si euforie.
Střeleckou fazónu z přípravného období, kdy se zaskvěl hned několika hattricky, si i do startu krajského přeboru přenesl Josef Cibulka. Ve čtyřiatřicáté minutě šli Kraličtí do vedení právě po jeho zdařilé individuální akci - 0:1. „Podržel míč, naznačil přihrávku a vymetl šibenici. Po individuální chybě na začátku druhé půle jsme sice inkasovali na 1:1 a ocitli se v malém útlumu, ukázala se ale síla mužstva. Vyložených šancí moc nebylo, pak ale přišla standardka a chvíle pro Nečase. Je to nadstandardní hráč a pochopil, že jeho role je pod hrotem,“ liboval si Kobylík nejen při akci, kterou zakončil v osmašedesáté minutě Lukáš Krobot – 1:2. V závěrečných minutách pak ještě hosté připojili pojistku, o niž se postaral střídající Daniel Halenka - 1:3. No a poté už přišla chvíle pro taktické zásahy do sestavy. Tronečka, který naskočil místo střelce úvodní branky nahradil v nastaveném čase Répal, toho pak jen po pár desítkách sekund vystřídal teprve osmnáctiletý Svozil. „Všichni hráči šli vítězství naproti. Domácí také měli šance a bylo to jen o tom, kdo dá rozdílový gól. Musím ocenit výkon a férový přístup Losin, také rozhodčí si vedli dobře,“ pochvaloval si Kobylík.
Druhou herní zastávku na cestě jarní částí obstará v sobotu domácí duel s Želatovicemi, začíná se v sobotu o půl čtvrté odpoledne. „Musíme pokračovat v naší hře, plnit si základní úkoly a podporovat se mezi sebou. Toto byla první vlaštovka a mohou přijít i porážky, je to i morálně volních vlastnostech. Vyžaduji po klucích chuť, vůli, nasazení a také sounáležitost,“ podotkl před soubojem proti osmému celku tabulky.

Velké Losiny - Kralice 1:3 (0:1)
Branky: 48. Mičunda – 34. Cibulka, 68. Krobot, 89. Halenka. Rozhodčí: Samek – Heger, Jurčák. Sestava Kralic: Flajzar – Prokop, Hlačík, Krobot, Martinka – Škrabal (57. Skalník), Neoral, Brhel, Gábor (75. Halenka) – Nečas – Cibulka (86. Troneček, 92. Répal, 93. Svozil). Trenér: David Kobylík.

14. kolo: Želatovice – HFK Olomouc 1:1 (1:1) Pen: 4:2, Dlouhý Ladislav – Bořil Ondřej, Černovír – Viktorie Přerov 0:0, Velké Losiny – Kralice n./H 1:3 (0:1), Mičunda Jan – Krobot Lukáš, Cibulka Josef, Halenka Daniel, Všechovice – Hněvotín 7:2 (5:0), 3x Hrdlička Adam, Šindelek David, Rolinc Daniel, Dluhoš Štěpán, Sehnálek Jaroslav – Šlajs Jakub, Přikryl Denis, Lutín – Dolan 3:0 (2:0), Los Tomáš, Vymazal Jiří, Vrána Tomáš (vl.), Medlov – Dubicko 1:2 (1:0), Klos Petr – Němec Michal, Najman Tomáš, Zábřeh – Rapotín 2:0 (1:0), Sládek Tomáš, Maistryzsin Jiří