Dobré odpoledne, dnes je úterý 1.10.2024
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver

FOTOGALERIE: Prostějovské skáčko si vzalo dobré ponaučení z podzimního vzájemného měření sil a na Velký pátek chtělo utkání rozhodnout už během první půle stejně jako Hulín v Prostějově. Tříbrankový náskok autorů Kroupy, Šteigla a Ruse ještě prvně jmenovaný kapitán po přestávce navýšil. Domácí Šrom, který na podzim srazil eskáčko na kolena, přece jen korigoval výsledek deset minut před koncem. Premiérové jarní vystoupení 1.SK Prostějov sledoval Večerník naživo.

Jedním z příběhů utkání devatenáctého kola MSFL byla setkání Kroupy a domácího gólmana Dostála tváří v tvář. Poprvé se takto seznámili už po pěti minutách hry, kdy si Kroupa našel prostorový balón za obranu, jenže napálil pouze Dostála, který míč odvrátil na roh. O deset minut později šel důrazně do obloučku na hranici šestnáctky Hapal, Dostál jej fauloval a Kroupa nařízenou penaltu bezpečně proměnil - 0:1. Domácí obrana nevynikala rychlostí, čehož dokonale využili dva „rychlíci“ Koudelka se Šteiglem. Prvně jmenovaný poslal svého spoluhráče do brejkového nájezdu, Šteigl si obešel Dostála a z úhlu zvýšil na dvoubrankový rozdíl - 0:2. Jenže penalta se foukala i na druhé straně. Až u brankové čáry se srazili Machynek s Martinem Vyskočilem, hostující bek si z tohoto zákroku odnesl tržnou ránu na hlavě. K exekuci se postavil Ondřejka, poslal sice Jíchu do opačného rohu, jenže trefil pouze tyč. Po tomto momentu, který mohl přinést Prostějovu výrazné komplikace, už Hanáci další zaváhání nepřipustili. Deset minut před přestávkou s notnou dávkou štěstí pojistil vedení Rus, který si pozičně skvěle naběhl na Fládrův rohový kop - 0:3.
Přesto o přestávce trenér Machala upozorňoval hráče, že v žádném případě není po zápase a je potřeba vytrvat v tlaku na soupeře. Už po šesti minutách zabránil snížení Jícha, který byl při hlavičce soupeře na správném místě. To se nedalo říci o Dostálovi, který byl bezmocný proti Kroupově hlavičce po centru Fládra - 0:4.
Čtvrt hodiny před koncem ještě Jícha vytěsnil Dvořáčkovu střelu nad břevno, proti Šromově umístěné střele k tyči už ale byl bezmocný - 1:4. V poslední desetiminutovce se mohl nejméně dvakrát zapsat do střelecké listiny opět Kroupa, jenže jeho dva nájezdy na osamoceného Dostála skončily těsně vedle branky. Na pověstného „bůra“ tak v Hulíně nedošlo. Přesto si eskáčko v poklidu došlo k prvnímu jarnímu triumfu a potvrzení první příčky v průběžné tabulce.
Statistiky z utkání a výsledkový servis MSFL najdete na straně 20

Jindřich LEHKOŽIV
- trenér SK Spartak Hulín:
„Z utkání jsem měl trochu obavy. Máme totiž problémy se sestavou, minulý týden si zlomil nohu Kostka a zranil se i Josl. Tím se nabourala sestava pilovaná v přípravě a museli jsme přehodit jednotlivé posty. Prostějov se dostal do vedení, my jsme se ze stejné herní situace mohli dostat do zápasu, jenže jsme neproměnili pokutový kop. Po další naší chybě přidal soupeř třetí branku a o zápase bylo rozhodnuto. S takovým týmem se zápasy těžko otáčí, i když za druhý poločas musím kluky pochválit, že to nezabalili a chtěli aspoň nějaký ten gól dát. Kluci byli hodně frustrovaní, po neproměněné penaltě jsme padli ještě níž. Potvrdilo se, že změn ve srovnání s přípravou bylo hodně.“
Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Pro první zápas jara jsme měli hodně těžkého soupeře, zkušené mužstvo, s nímž jsme doma prohráli 0:3 a měli jim co vracet. Kluky musím pochválit, byli na zápas dobře nachystaní. Předvedli kolektivní, zodpovědný výkon v defenzivě i ofenzivě, měli jsme spoustu brankových příležitostí, jen Kroupa mohl dát možná pět gólů. Takže velká spokojenost s výkonem a chystáme se na další zápas. Ještě před zápasem jsem přemýšlel o jednom nebo dvou místech v sestavě, kádr máme hodně nabitý a na jeden post máme i tři hráče. Bylo to pro mě hodně složité, ale ti, co hráli, se odvděčili svým výkonem.“

MSFL - 19. KOLO (17. hrané)
SK Spartak Hulín - 1.SK Prostějov 1:4 (0:3)
Branky: 81. Šrom - 15. z penalty a 61. Kroupa, 21. Šteigl, 35. Rus
Rozhodčí: Silný - Martinec, Grečmal. Žluté karty: 39. Zlámal, 52. Michal Vyskočil - 60. Hapal, 72. Pančochář, 85. Píchal. Diváci: 265.
Statistiky: rohové kopy 3:9, střely na branku 6:6, střely mimo 3:3.
SK Spartak Hulín: Dostál - Michálek (65. Oulehla), Zlámal, Malenovský, Michal Vyskočil - Hradil (81. Rožek), Tueček, Dvořáček, Šrom - Ondřejka (46. Minář), Martin Vyskočil. Trenér: Jindřich Lehkoživ.
1.SK Prostějov: Jícha - Machynek, Sus, Schuster, Rus - Koudelka (73. Píchal), Fládr, Pančochář, Šteigl (78. Sečkář) - Hapal (87. Pernackij) - Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Vyškov – Líšeň 2:0 (1:0). Branky: 14. Tijani, 51. Pospíšil. Diváci: 305 * Petřkovice – HFK Olomouc 0:4 (0:0). Branky: 18. Antl, 73. Dabić, 76. Martinović, 82. Dabić. Diváci: 283 * Mohelnice – Kroměříž 0:2 (0:2). Branky: 15. Krhut, 33. Kovář. Diváci: 170 * Hlučín – Rýmařov 5:0 (1:0). Branky: 45. Lucas, 51. Fojtík, 63. Štefek, 86. Jančík, 90. Málek. Diváci: 188 * Uherský Brod – Velké Meziříčí 5:1 (3:1). Branky: 28. Vrága, 34. Vrága, 35. Mančík, 65. Dolina, 84. Michalec – 9. Simr. Diváci: 222 * Valašské Meziříčí – FK Hodonín 4:0 (0:0). Branky: 54. Gomola, 56. Klimpar, 71. Vychodil, 78. Tobiáš. Diváci: nehlášeno * SK Uničov – FC Viktoria Otrokovice 4:0 (2:0). Branky: 31. Jeřábek, 35. Bača, 61. Hladíik, 78. Hladík. Diváci: nehlášeno.

Kam příště...
20. kolo, sobota 7.4., 15.30 hodin: Otrokovice - Hulín (6.4., 16:30), Kroměříž - Vyškov (6.4.,19:00), HFK Olomouc - Hlučín (14:30),Hodonín - Petřkovice, Líšeň - Valašské Meziříčí, Prostějov - Uherský Brod, Rýmařov - Uničov, Velké Meziříčí - Mohelnice (8.4., 10:15).