Dobré ráno, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

FOTOGALERIE: V posledním podzimním, ovšem formálně prvním kole Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku se potkali dva nejbližší regionální sousedé. Tištín v derby vyzval Nezamyslice, a protože má ve svém kádru několik bývalých hráčů soupeře, hrála v Tištíně především Haná. Možná to lehce platilo v prvním poločase, ale v tom druhém domácí spustili gólový uragán. S pěti brankami se jim bude dobře usínat zimním spánkem.

Úvodní pasáže nedělního šlágru dohrávaného úvodního dějství ročníku 2017/2018 přinesly pouze fotbal mezi šestnáctkami, plný nakopávaných balónů s žádnými šancemi před oběma brankami. Až na konci úvodní půlhodinky Kyselák pohotově vrátil Buriánkem vyraženou střelu do branky a domácí vedli - 1:0. Hosté se prezentovali nebezpečnou hlavičkou po rohovém kopu a pohotovou střelou Plucnara, která ovšem směřovala nad branku.

Po změně stran mohl brzy navýšit skóre Kratochvíl, jenže sám před Buriánkem mířil mimo branku. Kdyby věděl, kolik branek nakonec jeho tým nastřílí, nemusel se zoufale chytat za hlavu. Diváky určitě zaujala individuální akce Hýska, který se s narážečkou dostal až před branku a vybojoval aspoň roh. O osudu utkání definitivně rozhodly dvě minuty. Nejprve zužitkoval ponechanou výhodu přesnou střelou z levé strany Rudolf Návrat (2:0), vzápětí mohl po vhazování z otočky s trochou přesnosti skórovat Kratochvíl, ale napravil to Jindřich Hanák, který proměnil křížný pas - 3:0.

Krásnou střelou do pověstného vinglu se prezentoval podruhé Návrat (4:0) a gólovou tečku přidal šest minut před koncem pohotovou tečí Slavík - 5:0.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Zdeněk OULEHLA - TJ Tištín:
„Začátek zápasu byl nervózní, protože šlo o velké derby. Máme v kádru hodně hráčů z Nezamyslic, takže šlo o takový domácí fotbal. (úsměv) Body potřebujeme, chtěli jsme je uhrát, takže jsme šli za vítězstvím víc než soupeř. Padlo pět pěkných branek, takže jsme spokojeni. Druhý poločas mě překvapil, kluci dodrželi taktiku, kterou jsme zvolili o přestávce. Po třetím gólu šlo spíše o exhibici.“
Drahomír CRHAN - Haná Nezamyslice:
„Šlo o derby vlastně proti našim hráčům, kteří dříve hráli za Nezamyslice. Výsledek hovoří jednoznačně. V prvním poločase byla ještě hra vyrovnaná, ve druhém jsme ale nevystřelili na branku, soupeř byl techničtější a celkově lepší. Soupeři v druhém poločase dobře pracovala záloha, byla běhavější. My jsme ji nechali po přestávce hrát a to byl náš konec.“

Dohrávané 1. kolo:
Tištín - Nezamyslice 5:0 (1:0)

Branky: 29. Kyselák, 68., 82. Rud. Návrat, 70. J. Hanák, 84. Slavík. Rozhodčí: Němec – Dömisch, Svozil. Žluté karty: 33. Kratochvíl, 42. Slavík (oba Tištín). Diváků: 40.
Tištín: Pavelka – Stančík, Lakomý, Slavík, Hýsek – Rob. Návrat (80. Sipěna), P. Hanák, Rud. Návrat, Bosák (69. J. Hanák) – Kyselák, Kratochvíl. Trenér: Karel Chalupa.
Nezamyslice: Buriánek – Lakomý, Král, Frgál, Šebek – Zd. Špička, Zb. Špička, Hájek, Plucnar – Z. Moravec (70. D. Moravec), Dostalík (46. Hradil). Trenér: Drahomír Crhan.

13.kolo: Otaslavice – Určice „B“ 5:2 (1:2), 3x Drmola Dominik, Hon Martin, Vogl Martin – 2x Vodák Petr, Hvozd – Vícov 3:3 (3:1) Pen: 4:2, Koutný Vít, Bílý Vojtěch, Procházka Ondřej – 2x Vávra Vojtěch, Humpolíček Tomáš, Horní Štěpánov – Brodek u Pv 9:3 (3:1), 3x Němec Libor, 2x Bašný Roman, Ščudla Ondřej, Tyl Lukáš, Gryc Karel, Rychnovský Lukáš – 2x Matoušek Jaromír, Zatloukal Leopold, Brodek u K. – Čechovice „B“ 8:1 (2:0), 2x Kolář David, 2x Burget Hubert, Blatner Jiří, Koudelka Zdeněk, Koudelka Petr, Vičar Radovan – Jančík Jiří, Ptení – Dobromilice 1:5 (0:3), Steiner Michal – 4x Richter Patrik, Selucký Dominik, Tištín – Nezamyslice 5:0 (1:0), 2x Návrat Rudolf, Slavík Josef, Kyselák Vlastimil, Hanák Jindřich, Výšovice – Vrahovice 0:2 (0:1), Studený Jan, Farný Pavel