Dobré ráno, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

FOTOGALERIE: V nejjižnější výspě prostějovského regionu se včera utkaly v místním derby celky domácího Tištína a Dobromilic. Přestože pohled do tabulky Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku mohl leccos napovídat, v derby papírové předpoklady neplatí. To se také splnilo v prvním poločase, kdy si domácí vypracovali dvoubrankový náskok. Přišli ovšem také o vyloučeného hráče a síly v závěru znatelně chyběly.

Tištínští začali pěkně zostra. Po dlouhém nákopu a nedorozumění soupeřových stoperů se už po devíti minutách dostal k míči Kratochvíl, udělal kličku stoperovi a pohodlně otevřel skóre zápasu – 1:0. Kratochvíl byl i nadále při chuti a zkoušel to rychlým postupem zleva, brankář vyrazil jeho pokus na roh. Dobromilice si po půlhodině hry vypracovaly sérii rohových kopů, po jednom z nich zahrál Hanák na brankové čáře rukou a byl vyloučen. Šenkyřík ovšem nařízenou penaltu neproměnil. Ještě do poločasu tak domácí zvýšili svůj náskok, když po rozehraném volném kopu na zadní tyči hlavičkoval Slavík - 2:0.

Hned v úvodu druhé půle se v náznaku brejku objevil domácí Kratochvíl, na druhé straně Špaček z přímého kopu trefil jen zeď. Snížení Dobromilic viselo ve vzduchu a realizoval jej po nepřímém kopu dorážkou Richter - 2:1. Tentýž hráč vzápětí ve vyložené šanci překopl branku a poté z první napálil břevno. Deset minut před koncem rozjel další akci, Václavík zleva odcentroval a Špaček na vzdálenější tyči vyrovnal - 2:2. V závěrečných penaltách nebyli úspěšní domácí Hýsek a Rehák, při stoprocentní úspěšnosti hostí tak Dobromilice braly bod navrch.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Karel CHALUPA - TJ Tištín:
„Hráli jsme doma, kde se nám zatím moc nedaří, tak jsme chtěli dosavadní dojem trochu napravit. Začátek utkání z naší strany byl dobrý, zápas pak poznamenalo vyloučení našeho hráče a penalta. Těsně před přestávkou jsme vstřelili druhou branku, ale bylo jasné, že soupeř má takovou kvalitu, že pokud dají branku, vytvoří si dostatečný tlak k vyrovnání. To se ve druhém poločase vyplnilo, fyzicky jsme začali odcházet, navíc jsme nehráli na zrovna ideálním terénu. Penalty byly vabank. Neprohráli jsme, ale přesto jsme trochu zklamaní.“
Michal ROCHLA – FC Dobromilice:
„Utkání bylo vyloženě ubojované. Pro nás i pro domácí to bylo derby, které nemá jasného favorita. Bylo více vyhecované, hrálo se s větším nasazením než v ostatních zápasech. Zpočátku hrály roli výhoda a znalost domácího hřiště, v závěru jsme asi víc chtěli. Zápas samozřejmě ovlivnilo vyloučení v prvním poločase. V druhém poločase jsme věřili, že proti oslabenému soupeři zápas otočíme, mohli jsme rozhodnout už dřív. Šlo v podstatě o vyrovnaný zápas, druhý poločas jsme měli víc ze hry a zaslouženě srovnali skóre.“

Tištín - Dobromilice 2:2 pk:2:4 (2:0)
Branky: 9. Kratochvíl, 42. Slavík – 72. Richter, 81. Špaček. Rozhodčí: Spurný – Milar, Halenka. Červená karta: 33. Hanák (Tištín). Žluté karty: 23. Slavík, 60. Kyselák, 87. Návrat – 65. Václavík, 89. Dokoupil. Diváků: 50.
Tištín: Koutský – Stančík, Lakomý, Slavík, Hýsek (75. Rehák) – Rob. Návrat (90. Cetkovský), P. Hanák, Rud. Návrat, Bosák (80. Sipěna) – Kyselák, Kratochvíl. Trenér: Karel Chalupa.
Dobromilice: Drnovský – Matoušek (25. Kubíček, 60. Dokoupil), Ryška, Rochla, Jordán – Selucký, Václavík, Šenkyřík, Richter – Nakládal, Špaček. Trenér: Michal Rochla.

Další výsledky 11. kola: Hvozd – Určice „B“ 3:2 (2:2), Krása Jaromír, Procházka Ondřej, Hanák Petr (vl.) – Kouřil Jaroslav, Mlčoch Přemysl, Vrahovice – Čechovice 0:2 (0:0), Němeček Miroslav, Hanák František, Otaslavice – Ptení 4:1 (3:1), Vogl Martin, Smékal Lubomír, Tkáč Martin, Hon Martin – Holinka Lukáš, Výšovice – Brodek u Pv 3:0 (2:0), Ryšánek Lukáš, Fildán Zdeněk, Koukal Kristián, Horní Štěpánov – Nezamyslice 8:0 (5:0), 3x Klimeš Libor, 2x Gryc Karel, Ščudla Ondřej, Bašný Roman, Rychnovský Lukáš, Brodek u Konice – Vícov 4:1 (2:0), Burget Hubert, Burget Aleš, Kudelka Petr, Grulich Libor – Šobr Martin