Dobré ráno, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

Diváci v Líšni na branky, které jsou pověstným kořením fotbalu, sice nečekali dlouho, zato si jich užili během jediné minuty a pak nic. Ne tedy, že by se nebylo na co dívat. Ve druhém poločase sobotního utkání 11. kola MSFL nebylo především díky Prostějovu o krásné akce nouze. Jenže nikomu ze svěřenců trenéra Machaly se nepodařilo strhnout vítězství na svoji stranu. A to je při šancích eskáčka opravdu velká škoda.

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně a zejména Tomáš Machálek své bývalé spoluhráče nijak nešetřil, jenže Jícha byl vždy na místě. Z dálky to zkoušeli Fall, Fládr nebo Krška, ovšem na brankáře se nepřišli. To se podařilo až Frimmelovi po Hanušově křížném pasu na Paška, který servíroval míč střelci prakticky před prázdnou branku – 1:0. Bezprostředně po rozehrávce hledal Hapal před brankou Kroupu, jehož hlavičku Kotnour pouze posunul před volného Zapletala na zadní tyči a ten lehce vyrovnal - 1:1. Aktivita i nadále zůstávala především na domácích kopačkách, nejlépe ji vyjádřil sedm minut před přestávkou Pašek. Po odraženém míči se octil v dobré střelecké pozici, jenže ji vůbec nezužitkoval. Střelecký pokus si opět připsal i Schuster, jenže s přesností se vůbec nepotkal.
Po deseti minutách druhé půle měl skvělou šanci se zapsat zlatým písmem do dějin tohoto utkání Zapletal, jenže Kotnour si míč pohlídal. Hned o dvě minuty se mohli opět radovat hosté, kdyby ovšem Hapal z dorážky své vlastní střely neorazítkoval pouze břevno líšeňské svatyně.
Po hodině hry mohly být misky vah překlopeny na stranu domácích. Minarčík zhruba ze značky pokutového kopu totiž přestřelil odkrytou Jíchovu branku. Své poslední slovo ještě neřekl Hapal, který zprava zamířil k domácí brance, a jeho střela těsně minula vzdálenější tyč. A Hapal do třetice - z bezprostřední blízkosti střílel do prázdné branky, jenže místo již překonaného Kotnoura odvrátil míč do bezpečí obránce Hanuš!
Ještě pět minut před koncem mohlo eskáčko vstřelit vítěznou branku. Jenže Hanušovo zaváhání nepotrestal Fládr, kterému v koncovce chyběl větší důraz. A tak skóre z patnácté minuty svítilo na tabuli i po závěrečném hvizdu.

Pozápasové hodnocení trenérů Miloslav MACHÁLEK - trenér SK Líšeň:
„Viděli jsme kvalitní utkání. Šancí v utkání nebylo mnoho, ale byly obrovské. Utkání bylo poměrně vyhecované. Přispěl k tomu i rozhodčí, který byl v prvním poločase příliš úzkostlivý, po změně stran zase hodně situací pustil. V prvním poločase jsme byli lepším celkem, zaslouženě jsme se dostali do vedení. V téže minutě jsme ovšem nechali soupeře vyrovnat, což se nám stalo už po několikáté. Je to problém, zkušené mužstvo by takto inkasovat nemělo. V druhém poločase byl Prostějov aktivnější, obrovskou šanci jsme si nejprve vytvořili my, jenže Minarčík neuvěřitelně neproměnil. Následné střídání nám moc nepomohlo, soupeř se dostal také do dvou tutových šancí. Z hlediska průběhu hry to byla asi spravedlivá remíza.“

Oldřich MACHALA - trenér 1.SK Prostějov:
„Nezačali jsme dobře. Soupeři jsme nabídli dvě tři brejkové situace. Z nich jsme dostali gól, což mě mrzí, protože jsme na to upozorňovali. Hráče na to soupeř má, stačí zmínit Paška nebo Machálka. Vzápětí jsme naštěstí vyrovnali, zbytek první půle byl spíše bojovnější. V druhém poločase jsme byli lepším mužstvem s nejméně třemi brankovými příležitostmi. Hapal má smůlu, trefil břevno. Je to škoda, ztratili jsme dva body. Pro Petroviće bylo těžké naskočit od začátku do takového zápasu, s Líšní se hrálo o dost. Splnil, co jsme po něm chtěli, rozhodně nepropadl. Bojoval, hrál s nasazením, předvedl některé dobré momenty. Střídáním jsme ještě posílili ofenzivu. Jsem rád, že se opět trefil Zapletal, dobře zavíral na zadní tyči.“

FORTUNA MSFL – 11. kolo
SK Líšeň – 1.SK Prostějov 1:1 (1:1)
Branky: 14. Frimmel – 15. Zapletal
Rozhodčí: Petr – Nejedlý, Staněk. Žluté karty: 68. Zezula, 78. Minařík, 82. Pašek – 79. Pančochář. Diváci: 318.
Statistiky: rohové kopy 8:4, střely na branku 4:7, střely mimo 8:7.
sestava Líšně: Kotnour – O. Vintr, Čampa, (64. Malík), Hanuš, Zezula – Krška (89. Ovsepjan), Pašek, Minarčík, Fall – T. Machálek, Frimmel (57. Minařík). Trenér: Miloslav Machálek.
sestava Prostějova: Jícha – Machynek, Sus, Schuster, Rus – Hapal, Fládr (90.+1 Petržela), Pančochář, Zapletal (73. Sečkář) – Petrović (58. Píchal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala

Další výsledky: Uherský Brod – 1. HFK Olomouc 1:1 (1:0). Branky: 5. Mančík – 85. Krejčí. Diváci: 260 * Vyškov – Uničov 1:0 (1:0). Branka: 35. Božovič. Diváci: 279 * Mohelnice – Hulín 1:3 (1:1). Branky: 39. Svoboda – 15. Kostka, 62. Motal, 68. Ondřejka. Diváci: 210 * Petřkovice – Rýmařov 3:2 (1:0). Branky: 34. Špavelko, 66. Neumann, 90+2. Lokša – 70. Kocúr, 80. Dydowicz. Diváci: 261 * Hodonín – Otrokovice 3:1 (1:1). Branky: 45. Žák, 59. Polách, 90. Žák – 16. Guy. Diváci: 255 * Valašské Meziříčí – Hlučín 0:3 (0:2). Branky: 40. Malý (vla.), 43. Málek, 80. Štefek. Diváci: 180.
Kam příště...
12. kolo, sobota 21.10., 14.30 hodin: Otrokovice - Líšeň (10:30), HFK Olomouc - Velké Meziříčí, Hlučín - Petřkovice, Hulín - Vyškov, Prostějov - Kroměříž, Rýmařov - Hodonín, Uherský Brod - Mohelnice, Uničov - Valašské Meziřící 22.10.,10:15)