Dobré dopoledne, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil
VIDEO: Celkem osm branek, spousta neproměněných příležitostí, obloha téměř bez mráčku. Ve Vrahovicích se musel fotbal líbit. Aby také ne, když si domácí uplynulou sobotu opět vydatně zastříleli. Tentokrát to odnesl Brodek u Prostějova, který podzimní část nejvyšší okresní soutěže zastihl v dobré formě. Na lídra to bylo však málo.

Předzápasové prognózy utkání desátého kola Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku slibovaly dramatickou podívanou. Ty se hned v úvodu začaly naplňovat, když hosté zaskočili Vrahovice úvodní brankou Typnera – 0:1. Na odpověď se ale dlouho nečekalo. Nejdříve se prosadil loni nejlepší střelec Farný (1:1), o další tři minuty později se k němu přidal letošní lídr tabulky střelců Honza Studený - 2:1. Brodek zbraně rozhodně nesložil, od vyrovnání zachránil domácí pouze vynikající zákrok Pokorného. V první dvacetiminutovce byla více než stovka diváků svědkem ještě jedné branky. O tu se svým druhým zásahem postaral Studený a bylo to 3:1. Šancí se ale v prvním poločase zrodilo dost a dost. Farný mířil pouze nad, Kučera několikrát prověřil hostujícího Krále, pokusy Studeného či Dvořáka úspěšné také nebyly. Na druhé straně to nevyšlo Typnerovi či Piňosovi a tak se skóre měnilo až ve druhém poločase.
Co se do počtu branek týče, druhá půle jakoby okopírovala tu úvodní. Jen se první trefilo mužstvo Vrahovic. Střelec Studený dovršil hattrick a potvrdil tak svou formu - 4:1. Bilanci přesných zásahů uzavřel na sedmnácti gólech ze sedmi odehraných utkání. Brodek se ještě nadechl trefou Matouška, který snížil na 4:2. Domácí ale svého soupeře zamáčkli na útočnou polovinu. Aktivní Dvořák, Kučera či střídající Marek byli hodně blízko ke vstřelení pojišťovací branky. Ta jim byla ale příliš malá. Svůj čtvrtý zásah mohl přidat Studený, na poslední chvíli sice před ním zasáhl míč brodecký Zatloukal, od něhož se míč přesto nešťastně odrazil až za Králova záda - 5:2. O poslední tečku se postaral střídající Klíč a hvizd rozhodčího, který ukončil závěrečný brodecký zmar - 6:2.

POHLEDEM TRENÉRŮ
David KRATOCHVÍL - TJ Sokol Vrahovice
„Soupeře jsme výrazně přehráli. Dostali jsme sice první gól, ale zareagovali jsme na něj velice rychle. Jakmile jsme přidali další branky, bylo o zápase v podstatě rozhodnuto. Měli jsme ještě několik hodně slibných šancí, ale i tak se jich proměnilo dostatek. Musím všechny pochválit, Studený zase hattrick. Takovou šňůru, to snad tady nepamatují. Jede se dál a těšíme se do Otaslavic.“
Tomáš BUREŠ – TJ Sokol Brodek u Prostějova
„Líbilo se mi prvních dvacet minut. Hrálo se nahoru dolů, vstup do zápasu nám vyšel, což jsme potvrdili i střelecky. Nějaké šance jsme si vypracovali i potom, ale soupeř jich měl samozřejmě mnohem víc a zaslouženě zvítězil. Co mě štve, že jsme museli přijet horkotěžko v jedenácti lidech, protože naše rezerva hrála ve stejný čas v Bedihošti a v přeložení zápasu nám nebylo vyhověno...“

Vrahovice - Brodek u Pv 6:2 (3:1)
Branky: 8. Farný, 11., 18. a 54. Studený, 75. Zatloukal (vl), 84. Klíč – 5. Typner, 60. Matoušek. Rozhodčí: Přikryl – Vrážel, Němec. ŽK: 49. Fialka (B). Diváků: 109.
Sestava Vrahovic: Pokorný – Bukovec, Doležel, Šmíd, Michalec – Prucek (46. Marek), Dvořák, Schvarz, Kučera – Farný, Studený (78. Klíč). Trenér: David Kratochvíl.
Sestava Brodku: Král – Zatloukal, Hudeček, Zbořil, Buriánek, P. Soldán – R. Soldán, Fialka, Piňos, Matoušek – Typner. Trenér: Tomáš Bureš.

Další výsledky 9. kola: Čechovice „B“ – Vícov 3:1 (1:1), Jano Radek, Muzikant Radim, Jodl Daniel – Bartlík Jakub, Brodek u K. – Určice „B“ 4:1 (2:1), 2x Burget Aleš, Grepl Pavel – Žáček Kamil, Vrahovice – Brodek u Pv 6:2 (3:1), 3x Studený Jan, Farný Pavel, Klíč Jan, Zatloukal Leopold (vl.) – Typner Jan, Matoušek Jaromír, Hvozd – Ptení 3:2 (1:2), Krása Jaromír, Muzikant Jakub, Čureja Jaroslav – Nevrla Tomáš, Holinka Lukáš, Horní Štěpánov – Dobromilice 1:1 (1:1) Pen: 5:4, Fojt Jiří – Šenkyřík Petr, Tištín – Otaslavice 0:1 (0:1), Vogl Martin, Výšovice – Nezamyslice 1:0 (1:0), Baterdene Battseren