Dobré dopoledne, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

FOTOGALERIE: Stejně jako před týdnem v Brodku u Prostějova, i tentokrát soupeři nerespektovali rozpis soutěže a původní pořadatelství si po vzájemné dohodě přehodili. Hrálo se tak v Nezamyslicích, kde od soboty pořádají XVII. Svatováclavské slavnosti, v jejichž rámci se o uplynulém víkendu odehrála hned tři fotbalová utkání: zápas „starých pánů“ s Dobromilicemi v sobotu a v neděli dopoledne místní rezerva hostila Biskupice, zatímco „A“-tým přivítal odpoledne Brodek u Prostějova. Veselo mohlo být i po konci mistrovského souboje osmého kola Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku-II. třídy. Domácí na trávníku jednoznačně dominovali.

Brodek byl však zpočátku aktivnější a podařilo se mu ke své škodě rozchytat brankáře Buriánka. Prvním zákrokem zabránil Piňosovi ke skórování na zadní tyči, následnou střelu Matouška z hranice šestnáctky jen kontroloval. Pozdější pokus téhož střelce zleva už musel zneškodnit. Domácí Nezamyslice se připomněly velmi důrazně díky velmi agilnímu Musilovi, který technickou střelou orazítkoval tyč. Jednoznačnou tutovku měl brodecký Typner, jenže v brejku tváří v tvář Buriánkovi skóre neotevřel. To se pak logicky šest minut před přestávkou podařilo domácím, když právě Musil po rohovém kopu hlavičkou poslal Nezamyslice do vedení - 1:0. Ještě před přestávkou mohl tentýž hráč navýšit skóre, jenže Vystavěl byl proti.
Začátek druhého poločasu byl ve znamení trestuhodně promarněných šancí Brodku na vyrovnání. Matoušek poslal Typnera opět do brejku, jenže ten proti Buriánkovi znovu selhal. Vrcholem nemohoucnosti pak byla dvojí nastřelená tyč, Zatloukal dorážel před prázdnou bránou! Až poslední ze série šancí po hodině hry se konečně ujala, Zatloukal dostal další přihrávku za obranu, a byť domácí reklamovali ofsajd, branka platila - 1:1. Jenže trvalo pouhých šest minut, když rychlý útok Nezamyslic po levé straně Moravec asi napotřetí přece jen dotlačil do sítě - 2:1. Brodek pak fyzicky odpadl a další branky na sebe nedaly dlouho čekat. Musil schoval střelu za obránci a krásným „angličanem“ zvýšil na 3:1, poslední slovo měl po Musilově pasu Špička, který trefil křížně na vzdálenější tyč - 4:1.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Drahomír CRHAN – Haná Nezamyslice:
„Hrálo se na těžkém terénu. Měli jsme velký kus štěstí, kdyby soupeř proměnil množství šancí, zápas by vypadal úplně jinak. Hráči si za bojovnost zaslouží absolutorium, poslední dobou se nám příliš nedaří, ale dnes celý zápas aspoň odhodlaně bojovali. Poslední čtvrthodinu Brodek odpadl a po naší třetí brance to už bylo jednoduché. Musím pochválit brankáře Buriánka, který nás dnes podržel.“
Petr ZBOŘIL - asistent Sokol Brodek u Prostějova:
„Chleba se lámal hned v prvním poločase při našich pěti neproměněných šancích. Šli jsme čtyřikrát na gólmana, což na jednu stranu těší, protože to nebyla náhoda, hráli jsme na tři útočníky venku, celkem odvážný systém. O poločase jsme měli vést aspoň dva jedna. Brzdil nás špatný terén, kluci byli frustrovaní z neproměněných šancí. Dorostenci nás tentokrát nechali ve štychu a museli nastoupit staří harcovníci. Herně to nebylo špatné, ale chybí nám fyzička. “

Nezamyslice - Brodek u Pv 4:1 (1:0)
Branky: 39., 76. Musil, 66. Z. Moravec, 83. Zd. Špička - 60. Zatloukal. Rozhodčí: Antoníček – Keluc, Klusal. ŽK: 69. Hájek, 73. Zd. Špička - 67. Soldán. Diváků: 100.
Nezamyslice: Buriánek – Lakomý, Král, Frgál, Plucnar (88. Machálek) – Zd. Špička (88. Matoušek), Musil, Hájek, Fialka – Z. Moravec (82. D. Moravec), Hradil (82. Dostalík). Trenér: Drahomír Crhan.
Brodek u PV: Vystavěl – Vlachynský, Hudeček, Gamberský, Buriánek – Fialka, Matoušek (59. Zbořil), Typner – Zatloukal, Piňos, Soldán. Trenér: Tomáš Bureš.

Další výsledky 7. kola: Vrahovice – Vícov 5:1 (1:1), 2x Šmíd Roman, 2x Dvořák Jan, Farný Pavel – Baránek Michal, Hvozd – Tištín 0:0 Pen: 3:4, Horní Štěpánov – Otaslavice 1:4 (0:3), Gryc Karel – 2x Chvojka Jakub, Drmola Dominik, Hon Martin, Brodek u Konice – Ptení 2:2 (1:1) Pen: 5:4, Kolář David, Grulich Libor – 2x Nevrla Tomáš, Výšovice – Dobromilice 3:4 (1:4), Smička Jan, Baterdene Battseren, Olbert Luděk – 2x Richter Patrik, Špaček Jakub, Šenkyřík Petr, Brodek u Pv – Nezamyslice 1:4 (0:1), Zatloukal Leopold – 2x Musil Miroslav, Špička Zdeněk, Moravec Zdeněk