Dobré poledne, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil
Ilustrační foto

Fotbalisté Konice zajížděli uplynulou sobotu na půdu silné Litovle, kde nebyli daleko od senzace. Soupeř se dvěma góly v závěru první půle dostal do vedení, až do závěrečného hvizdu se pak strachoval o vítězství. Prostřídání přineslo konickým hráčům krev do žil, domácí se horko těžko ubránili. I tak se Konice drží první pětky ve skupině „A“ I.A třídy Olomouckého KFS.

„Věděli jsme, že zajíždíme k jednomu z nejlepších mužstev soutěže a tomu jsme přizpůsobili i ten začátek utkání. Hráli jsme více do bloku a eliminovali tak výpady soupeře,“ okomentoval taktiku kouč Ullmann. V rozmezí tří minut se ale ani jeho svěřenci nevyvarovali chyb a v podstatě darovali soupeři poločasové dvoubrankové vedení.
„První po nákopu z půlky jsme nepochopitelně nechali míč spadnout ve vápně a skončilo to v bráně, druhý jde bohužel na vrub Petra Tichého, který se snažil o kličku ve vápně, jehož úmysl soupeř vystihl a vstřelil druhou branku,“ mrzelo trenéra Konice. Kdyby ale Kamený dvakrát proměnil své sólo na litovelského brankáře, mohlo se utkání vyvíjet jiným směrem.
Přesto ve druhé půli byli koničtí hráči přinejmenším vyrovnaným soupeřem, v některých fázích spíše tím lepším týmem. „V poločase jsem na nepříjemnou situaci reagoval, stáhnul jsem Knolla a vysunul na hrot Žondru. Tímto tahem jsme si hodně pomohli, Radim byl silný na míči,“ viděl zásadní rozdíl dvou poločasů Ullmann. Litovel se víceméně již jen snažila udržet svůj náskok, konický tlak však přinesl snížení až ve čtyřiaosmdesáté minutě. Prosadil se právě střídající Žondra.
Konice byla blízko srovnání. Minutu před koncem trefil Rus tyčku, bohužel se míč odrazil ven a ne do brány. „Zápas nadstandardní úrovně, možná by tomu slušela remíza. Hlavně za druhou půli musím kluky pochválit za enormní nasazení, dokonce i domácí kvitovali, že je dlouho nikdo tak nezatlačil,“ vystřihl poklonu lodivod Konice.
Druhý venkovní zápas v řadě čeká svěřence Petra Ullmanna také o tomto víkendu. V neděli se o další body porvou na půdě Slavonína. (jp)

Sokol Konice - Tatran Litovel 2:1 (2:0)
Branky: 37. Jindra, 40. Bednář – 84. Žondra. Rozhodčí: Drápal – Boháč, Hrbáček. Sestava Konice: Vévoda – Knoll, Rus, Bílý F., Bílý L. – Tichý P., Kořenovský, Širůček, Drešr – Kamený, Bross. Trenér: Petr Ullmann.

Řetězárna – Bohuňovice 1:0 (1:0), Šebesta Kamil, Bělkovice – Bohdíkov 2:1 (1:0), Sklenář Tomáš, Vrána Ondřej – Vinkler Vojtěch, Moravský Beroun – Paseka 1:7 (0:1), Hlaváč Roman – 3x Šenk Zdeněk, Popelka Petr, Gaier Martin, Vojtášek Jaroslav, Niessner Martin, Konice – Litovel 2:1 (2:0), Bednář Radek, Jindra Martin – Žondra Radim, Haňovice – Slavonín 1:4 (1:1), Přikryl Lukáš – Vlček Roman, Alka Tomáš, Mikuš Zdeněk, Šrom Jiří, Hlubočky – Maletín 3:2 (3:1), 3x Strýček Jakub – Michalčák Lukáš, Chudáček Martin